Kako okrasiti prihe?

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

23. apr 2011 17:38

Tudi lani sem jih imela v nogavički, pa so se vseeno naredili kristalčki, sicer manj, a so bili. Sem pa potem zanalašč dala še dva kuhat brez nogavičke, pa se tudi niso naredili. Enako je bilo pri fantu doma, isto vino, nič kristalčkov, tako da imamo na sumu vino. Ninja24

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

24. apr 2011 10:41

Lani kuhala v Refošku, letos v Merlotu. Kristalčki so in jajčka so čudovita Sem jih pa pustila čez noč v vinu.

Lizzie

Łaura  

član od: 6.4.2012

sporočila: 1

6. apr 2012 13:07

 

Łaura

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. apr 2012 0:46

jaz sem v vodi skuhala pol glave rdečega zelja s parimi žlicami kisa. po pol ure sem med zelje dala bela jajca. pobarvala so se zelo lepo petrolejsko modro, pa še neenakomerno, tako da niti slikala ne bom po njih. 

www.mojalbum.com/naredilaana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. apr 2012 11:44

Zdaj sem jih ksuhala v merlotu, lepa, da je kaj, slika sledi.

mamamia

Mygrace

sporočila: 6506

7. apr 2012 12:18

Mi smo najprej šparali najlonke, potem čebulne lupine, danes zjutraj grem rabutat plevel...glej ga vraga, prideta 2 mimo, ki jih sicer videvam po bifejčki tod okrog....in zine ona: "Kaj pa vi najvsezgodaj delate?"

In zinem jaz: "Nabiram listke za pirhce."

In zine ona: " Oh, vi se mate pa res čas igrajčkat!?"

In ne morem, da ne zinem: "Seveda imam čas, ga prišparam, ker ne visim po bifejčkih." ("po cele dneve" sem pogoltlna..)

Zdej ne vem, zakaj sta prejle, ko sta šla mimo, stran gledala ?

 

Skratka, eni taki zanimivi pirhci so ratal (jajca niso tanartavečja in tudi ne una z belo lupino), je pa ena naša po prvi rundi ugotovila, da se tisti vozli od najlonk prav lepo vidijo in smo 2.rundo skuhali samo v najlonkah s po 2 vozloma. Tile iz druge runde so taki psihedelični, zdaj sem v dvomih, ali naj jih nesem k žegnu ali ne (po moje ni potrebno).

 

Zdej pa grem, da spet vse skup ne zamudim

 

Pa vesele in ljubeče praznike!

Mygrace

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

7. apr 2012 17:01

Mi smo bolj ona kategorija železnih srajc & navad, zato jajca tre colori: čebulni z zelmi pobranimi na domači posesti, rdeče&zelene&modre industrijske pogruntavščine v prahu in pa navadna jajčka z nalepkami za otroke (ki smo že napol poti med 2ko pa 3ko na prvem mestu pri starosti )

Klinc, jajca se pač barva doma na pultu z mamo, z očetom v ozadju, ki mu gre para čez ušesa, ker bova "spet pozna na žegen", čeprav nama v teh dveh desetletjih kar skupaj hodiva tja to niti enkrat še ni uspelo

Aja pa neznanska sreča, da se moram šunki & pirhom na blizu približati samo za kak dan, potem pa veselo nazaj v svoje gospodinjstvo.

Viva Meier

mišab  

član od: 18.11.2011

sporočila: 8

8. apr 2012 13:06

Res je barvanje že mimo, vendar pa naslednje leto pride prav. Zelo lepe so tudi kuhane v mrežastih nogavicah, na jajcah ostane odtis mreže nogavic.

mišab

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. apr 2012 14:09

bannanna je napisal/a:

jaz sem v vodi skuhala pol glave rdečega zelja s parimi žlicami kisa. po pol ure sem med zelje dala bela jajca. pobarvala so se zelo lepo petrolejsko modro, pa še neenakomerno, tako da niti slikala ne bom po njih. 



www.mojalbum.com/naredilaana

Hvala za idejo, sem jo kar skopirala.

nola

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

8. apr 2012 14:47

Tudi jaz sem letos kuhala pirhe v rdečem zelju. Dala sem sicer le štiri liste, jih zrezala, dodala malo kisa in kuhala pol ure. Pustila čez noč. Zjutraj odcedila vodo in ožela liste, v vodi skuhala jajca ter jih pustila v njej še kake 4, 5 ur. Nastala so modra jajčka, a ne ravno petrolejska. So se pa enakomerno pobarvala.

Polovico jajc sem pa skuhala &nekaj ur namakala v vodi, ki sem jo prihranila od vložene rdeče pese, kar naj bi prihe obarvalo roza. Pa jih ni . To barvo bi lahko označili za kvečjemu umazano roza. Pa še barva je očitno prišla skozi listke rastlin, ki sem jih dala za okras, tako da ni bilo tako lepo, kot sem upala. Je pa zanimivo .

Zaključek: Z zeljem bom še kdaj barvala, s peso ne več.

 

Še slikca mojih letošnjih pirhov. Barve so dokaj realne.

motovilčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti