Koruzni škrob

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. jun 2012 23:57

en je v taki plastični škatlici kot so začimbe. najjbrž je ta tamali. v vsaki trgovini je pa klasična velikost v škatli, in ga je kar precej

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

16. jun 2012 8:01

ja jaz sem kupoval tega, ki je kot zacimbe pakiran, za večjega bom moral pogledati malo boljše

mali kuhar

saruša  

član od: 2.9.2010

sporočila: 15

14. mar 2014 11:20

Pozdravljeni! 

Da ne bom odpirala nove teme, bom obudila tole nekoliko starejšo. Zanima me naslednje: rada bi naredila jello shots za zabavo za rojstni dan in me zanima če bi lahko namesto želatine uporabila gustin za zgostitev? Vem, da so jello shots poimenovani prav zaradi želatine, vendar pa nihče ni poseben oboževalec želatinastih izdelkov pri nas. Zato bi sok in vodko zgostila z gustinom in potem nadevala. Sprašujem zato, ker ne vem kako bi se škrob obnašal v kombinaciji z alkoholom. Hvala za pomoč. sara

saruša

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. mar 2014 11:32

vzami agar agar, je boljša konsistenca kot želatina sam ne steče tako po grlu, je treba pregriznit.. Zato če delaš jello shots vzami želatino, ali pa jih ne delaj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. mar 2014 13:33

saruša je napisal/a:

Pozdravljeni! 

Da ne bom odpirala nove teme, bom obudila tole nekoliko starejšo. Zanima me naslednje: rada bi naredila jello shots za zabavo za rojstni dan in me zanima če bi lahko namesto želatine uporabila gustin za zgostitev? Vem, da so jello shots poimenovani prav zaradi želatine, vendar pa nihče ni poseben oboževalec želatinastih izdelkov pri nas. Zato bi sok in vodko zgostila z gustinom in potem nadevala. Sprašujem zato, ker ne vem kako bi se škrob obnašal v kombinaciji z alkoholom. Hvala za pomoč. sara



saruša

 

Želatina je želatina in ima svojo vlogo, ki je malce drugačna od vloge škorba. Ta ti bo zadevo naredil  motno, omakasto, saj je namenjen tudi za zgoščevanje omak (in seveda rahljanje testa),  ne pa za jelly izdelke, torej želatinaste. Kot je bannanna napisala, ali naredi, kot se dela jelly, , ali pa tega ne delaj.

 

mamamia

saruša  

član od: 2.9.2010

sporočila: 15

15. mar 2014 9:22

Najlepša hvala za odgovor! Sem naredila z želatino in samo enega za poskus s koruznim škrobom. In ja.... Kot sta obe dejali.. Ni to to. Zadeva je naravnost ogabna :) Ampak če ne vprašaš ne veš :) Slikice sledijo. Hvala še enkrat! sara

saruša

saruša  

član od: 2.9.2010

sporočila: 15

15. mar 2014 10:24

Najlepša hvala za odgovor! Sem naredila z želatino in samo enega za poskus s koruznim škrobom. In ja.... Kot sta obe dejali.. Ni to to. Zadeva je naravnost ogabna :) Ampak če ne vprašaš ne veš :) Slikice sledijo. Hvala še enkrat! sara

saruša

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

22. jun 2015 13:12

Sicer zelo stara tema, pa kljub temu,

sama imam nov aparat za sladoled, preden se lotim dela bi rada izvedela čimveč koristnih informacij.

Tudi meni ni všeč z jajci zaradi salmonele... tisti ki ne najdete tega corn starch, se pravi koruznega škroba,

v Merkatorju prodajajo, tukaj link http://trgovina.mercator.si/market/gussnel-dolcela-200g-3

osnoven recept za sladoled brez jajc: http://kruhinvino.com/2007/09/27/brez-jajc/

 

četrt litra sladke smetane
četrt litra mleka
100 gramov sladkorja
dve žlici škroba in prav toliko vode

smetano in mleko daš v kastrolco in počasi segrevaš ... vmes v manjši skledici škrobu primešaj vodo in malo požvrkljaj, da se raztopi ... ko se iz posode z mlekom/smetano začne kaditi jima primešaj škrob in na srednjem ognju pusti, da zavre ... vmes seveda malo premešaj, kajne, da ne nastanejo grudice (če pa vseeno nastanejo, si reči no sikiriki in kremo pretlači skozi cedilo) ... ohladi na sobno, nakar daj vsaj za eno uro v hladilnik, potem pa ga zarolaj v sladoledniku ... poliži, najbolje takoj, ko je narejen ... sicerpa v frigo in pol ure (ali kaj takega) pred uporabo prestavi v hladilnik ...

variacije: vsekakor je fino, če že med segrevanjem mleka/smetane v posodo deneš prerezan strok vanilije, s postrganimi semeni vred ... pred zarolavanjem lahko masi primešaš jogurt ali spasirano sadje (jagode, breskve, hruške ...) ali stopljeno čokolado ... igraš se lahko tudi proti koncu: nastrgana čokolada za stračatelo, sesekljani lešniki ali orehi, figova ali kakšna druga bolj tekoča marmelada ... fantaziraj dalje!

* pa upam da avtor članka ne bo hud za povezavo :)

 

Pa čimveč dobrih sladoledov 

Lilypie - Personal pictureLilypie Fi</div>


</article>				
                      

	<article class=

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. jun 2015 14:29

Zakaj, oh le zakaj bi delal sladoled s škrobom. Saj to je zmrznjen puding! 

Da bi pa jajca pregreli, a to pa ne gre?

Takole se naredi spodoben sladoled:

http://www.kulinarika.net/recepti/19981/sladice/kremast

Če ga ne maraš iz bučk, je v opombah navodilo, kako narediti vanilijevega.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti