Kuhanje en dan vnaprej

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. apr 2011 14:21

Saj eksperiemntiraš lahko že med tednom, vzameš pač manjši kos mesa. 

Loni Makaroni

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

8. apr 2011 15:08

Lazanja, še posebej pripravljena prejšnji dan, mogoče res ni najbolj primerna hrana ob takem dogodku.

Če prav razumem, bi rada pripravila nekaj klasičnega, enostavnega, ki do naslednjega dne lepo počaka v hladilniku. Kaj pa, če bi pripravila ocvrte kose piščanca, bedra in prsa, ali puranja prsa. To mirno pripraviš v soboto, spečeš še kakšen kos govedine ali svinjine, kar tudi lepo počaka in pripraviš skledo francoske solate.

To so še vedno priljubljene jedi, čakanje do naslednjega dne jim ne bo popolnoma nič skodilo in prepričana sem, da bodo povabljenim teknile.

 

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. apr 2011 15:15

Varianta je tudi piščančji žur ali kaj podobnega. Vse pripraviš dan prej, na dan obeda daš pekač v pečico in tačas ko se do konca speče, pripraviš vse osatlo.

 

sicer je pa tudi odvisno, koliko vas sploh bo.

 

mamamia

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. apr 2011 15:24

zeta je napisal/a:

Lazanja, še posebej pripravljena prejšnji dan, mogoče res ni najbolj primerna hrana ob takem dogodku.

 


zeta

 

Po mojem je pa bolj pomembno, kaj radi jejo, ne kaj je na splošno "bolj primerno". Ne vem no, sicer jaz bi raje imela francosko solato in "pohanje", ampak poznam ljudi, ki bi zrezek TAKOJ zamenjali za krožnik ričeta recimo. In meni se lazanja ne zdi čisto nič manj primerna kot zrezki. Stvar okusa.

JJ

neznan uporabnik

8. apr 2011 15:38

Mene imajo s tem piščančjim žurom doma že vsi poln kufer. Ampak to je carski recept, res. Pripraviš lahko en dan prej, potem pa vse to samo flikneš v pečico in 45 minut delaš, kar ti paše.

Pa če zraven ponudiš široke rezance...se ne zamudiš z njimi več ko 15 - 20 minut.

 

japaja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

8. apr 2011 15:51

Obožujem lazanjo.

Se mi pa zdi, da lahko nastane problem že v primeru, če družba šteje vsaj 10 ljudi in je en pekač odločno premalo. In pregreta lazanja v pečici naslednji dan tudi ne bi bila po mojem okusu. Kaj se bo zgodilo s sirom na včerajšnji lazanji se tudi ve.

Če planiraš za predjed narezek, bi mogoče za glavno jed lahko postregla kakšno dobro obaro s cmočki.

Sicer pa je predlogov že kar nekaj in verjamem, da se boš dobro odločila.

Postavi si vprašanje, kaj od predlaganega bi bilo tebi najbolj všeč, če bi bila ti med povabljenimi, in odločitev bo zagotovo lažja.

zeta

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

8. apr 2011 20:27

Ne vem - kaj pa, če bi ti vseeno kdo pomagal in kakšno stvar skuhal še isti dan (samo predlagam, morda res nimaš te možnosti)? Če je več ljudi na kupu in na krst ponavadi pridejo najmanj tri generacije (babice, dedki, tete itd.), takrat se najbolj obnese klasika, ki je najboljša skuhana isti dan in takoj postrežena. Jaz bi bila še malo bolj komot in zbrano družbo povabila na kosilo v kak lokal Čarli08

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. apr 2011 20:44

zeta je napisal/a:

Obožujem lazanjo.

Se mi pa zdi, da lahko nastane problem že v primeru, če družba šteje vsaj 10 ljudi in je en pekač odločno premalo. In pregreta lazanja v pečici naslednji dan tudi ne bi bila po mojem okusu. Kaj se bo zgodilo s sirom na včerajšnji lazanji se tudi ve.


Vse pripraviš dan prej, pokriješ s prozorno folijo, jo daš v haldilnik in jo spečeš  naslednji dan!



Živi s srcem, ne z glavo.

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 08. 2011 20:45

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. apr 2011 11:49

Mejačka, strogi post je samo dva dni v letu: na pepelnico in veliki petek. Priporoča se še vse petke v postnem času.

Atina

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

9. apr 2011 19:26

Jaz sem za take priložnosti spekla dve ali tri različne pečenke-puranja, telečja...že dan prej, pustila, da se je ohladilo, narezala, zložila nazaj v pekače, polila s sokom, ki se nabere, pokrila in v hladilnik, preden smo šli v cerkev sem dala v pečico in priklopila na 80 stopinj in se je lepo pogrelo, juho sem imela tudi že pripravljeno, samo zakuhaš, solate vse pripravljene, zabeliš in zmešaš, za prilogo pa lahko kake cmočke, svaljke, ki se tudi pogrejejo kar zraven v pečici. Še vedno je nekaj dela, ko prideš domov, jaz sem imela pripravljene krožnike s pecivom, sadje...ta čas ti pa še kdo malo pomaga sfiniširat, srečno, naj dobro uspe. tabu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti