Kuhanje en dan vnaprej

žirafek  

član od: 23.11.2010

sporočila: 71

tema odprta - 8. apr 2011 8:01 | ogledi: 13.026 | odgovori: 50

Živjo.

V nedeljo imamo krst. Vnaprej (v soboto) bi morala pripraviti kosilo, ki se v nedeljo le pogreje ali pa postavi v pečico, poje hladno... Kaj mi svetujete? fino bi bilo, če bi bilo nekaj malo posebnega, ne ravno ričet.

Res nimam ideje. Za sladico sem mislila tiramisu. Za predjed malo narezka. Kaj pa glavna jed? Prosim za kakšno idejo.

Hvala

žirafek

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. apr 2011 8:40

Naredi beouf bourguignon - dušeno govedino v vinu - recept je v bazi, stvar je božansko dobra in lahko mirno čaka, da jo pogreješ (le gobe in čebulico pripraviš tik pred kosilom, ampak tudi brez je zelo dobro). Lahko se pa odločiš tudi za kako dobro pečenko, ki jo čez noč postviš v marinado, potem pa samo še spečeš.

Za hladno hrano so pa možnosti res neskončne - od pastat, solat, slanih tort (quiche na 1001 način).....

 

Lepo praznujte,

Sonja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

8. apr 2011 8:55

Oprosti Žirafek, a je dogodek sedaj v nedeljo??? 

Danes je petek, torej bi že moralo bit vse zorganizirano in nabavljeno. Nevem, jaz ne funkcioniram "tik pred zdajci".

 

Pozdravček!

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

8. apr 2011 9:01

Se strinjam z Limnol, dodajam še kakšno lazanjo (lahko jo spečeš/pripraviš prejšnji dan), z rižem polnjene paradižnike (pripraviš en dan prej, pogreješ v pečici), Pri hladnih jedeh pa domišljiji prosto pot: solate, namazi, več vrst kruha in pekovskega peciva, biftek, slane torte/pite, ... LP Saša

žirafek  

član od: 23.11.2010

sporočila: 71

8. apr 2011 11:00

hej, krst bo prihodnjo nedeljo. Tole z govedino mi fino zveni, bom malo pobrskala po receprih saj je pod tem imenom ni. Tudi tole z lazanjo ni slabo. A misliš, da lahko pripravljena (mesna)počaka v hladilniku in jo potem drugi dam samo v pečico porinem? A te quiche se je hladne? pa hvala vsem za ideje žirafek

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

8. apr 2011 11:18

Pozdravljena!

Morda bi ti pa odgovarjali Mesni zvitki (mleto meso s slanino in bučkami), recept je v bazi. Lahko pripraviš dan prej, nato pa samo v pečico z njimi. So čudovito mehki in dobri, zraven lahko postrežeš tudi kakšno zelenjavo ali njoke, pire krompir. Pri nas jih naredimo večkrat in so vse navdušeni.

 

Lepo praznovanje želim!

Nana

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

8. apr 2011 12:55

Ja, z lazanjo ni problema. Lahko jo sestaviš prejšnji dan in spečeš naslednji dan. Počaka v hladilniku. Saša

žirafek  

član od: 23.11.2010

sporočila: 71

8. apr 2011 14:03

Ma tole z govedino in počasno pečenko se sliši super njami,samo ne vem, če bom šla eksperimentirat za tak dogodek. Bom mogoče dve vrsti lazanje naredila, se mi zdi kar dobra ideja. Ni tako praznično je pa bolj ziher. žirafek

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

8. apr 2011 14:21

Baje imate v tem času kristjani post, med katerim naj se nebi jedlo tudi nič mastnega in mesnatega!?

Ojoj, a se bo sedaj name usul plaz ogorčenja. No, upam da ne.

Lep vikend želim prav vsem vam

mejačka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti