Stoletje jurija gustinčiča

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 7. apr 2011 9:16 | ogledi: 9.296 | odgovori: 13

Včeraj (6. april, mimogrede 70. obletnica napada Nemčije na Jugoslavijo, pa je šlo kar mimo...)

je bila na TVSLO 1 izvrstna dokumentarna oddaja z naslovom Stoletje Jurija Gustinčiča. Kdorkoli jo je gledal, mu je bilo jasno, da Jurij Gustinčič predstavlja ne samo "zvočne podlage naših  življenj" (the soundtrack of our lives), ampak gre za enega redkih intelektualcev, novinarjev, mislecev, ki vedo skoraj vse in ki imajo ponavadi prav in ki so pri tem še neznansko duhoviti.

Oddaja je bila izvrstno narejena in po dolgem času sem s ponosom gledala izdelek TVSLO 1, sicer je jasno, da najboljši novinarji so bili od vedno v zunanjepoltični redakciji in zato je tudi oddaja izvrstna.

V oddaji je vrsto utrinkov, ki se jih ne da pozabiti. Tista, kako Jurij Gustinčič in Goran Milić čakata Carterja in reče mladi Milić Juriju "a ste kaj živčni, malo pa že, ne...", pa tista, ko reče E.H. Milharčič, "pa ta hudič stari ima vedno prav...."

Vsem, ki so zadevo prezrli, priporočam, da jo snamejo s spletne strani RTVSLO (trenutno je še ni v tem formatu, ampak mislim, da bo kmalu). 

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2011 9:22

Ja, človek lahko reče samo: Kdor zna, zna.

Malo takih, kot je cenjeni Jurij Gustinčič.

In ta dokumentarec je eden večjih presežkov, ki jih je zmogla naša javna tv.

Njegova kariera in vse, kar sodi k njegovemu imenu, je lahko izvrsten učbenik bodočim novinarjem. Upam, da jih bo čim več izrabilo to, kar se ponuja s tem odličnim gospodom. Ki je bil to od nekdaj.

Mamamia

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. apr 2011 9:29

Res, Jurij Gustinčič je človek, ki mu moraš prisluhniti.

 

 

 

 

 

naor

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

7. apr 2011 11:03

Gustinčiča jaz zmeraj z užitkom poslušam. Razmišljam podobno kot Hladnik v oddaji v smislu "hudič stari ima vedo prav".Upam, da bo imel na TVS še kakšen zunanjepolitični komentar. Ja, oddaja je bila pa res presežek. LP silven Sporočilo je spremenil(a) silven dne 07. 2011 11:04

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. apr 2011 12:23

Jaz sem njegova težka fanica že od nekdaj (od njega in od zgoraj omenjenega EHMja), ne samo tega, kaj pove, ampak tudi, kako pove (še ko berem njegovo kolumno v Mladini, kar slišim tisto neponovljivo dikcijo, ki mu je najbrž ostala iz časov transatlantskih telefonskih povezav). Pa njegov gentlemanski "less is more" stil je tudi pravi biser v času, ko dobivajo novinarski pripravniki na Svetu kanala A histerične napade ob novici, da se je solata na tržnici podražila za štiri centezime (ali kaj podobnega). In mu želim še precej zdravih in čvrstih let (in čvrstih komentarjev oziroma kolumn). lp, proxima

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. apr 2011 12:39

Vsem njegovim fanom priporočam biografijo njegove matere Anice Lokarjeve - Od Anice so Ane Antonovne (MK 2002).

 

nola

neznan uporabnik

7. apr 2011 12:46

Kadar je govoril Gustinčič, smo dali bolj naglas.

Zdaj ob "histeričnih izpadih", kot dobro pove Proxima, damo čisto potiho.

japaja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

7. apr 2011 12:53

proxima Gospod Gustinčič je pa res ta pravi GOSPOD, tudi jaz ga občudujem. Ognjič

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

7. apr 2011 13:03

Na prvem mestu za poslušanje brez, da diham, mi je Jurij Gustinčič, za njim takoj Goran Milič. Škoda, nisem gledala oddaje, čakam da se pojavi na spletni strani.

 

Pozdravček!

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

7. apr 2011 13:10

Bistveno ste že napisale, dodam naj le, da bi ga poslušala, četudi bi bral rumene strani v telefonskem imeniku.

Veliko zdravja mu želim!

lp

mzm

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. apr 2011 13:17

Me prav veselijo tile odzivi. Generacije smo zrasle ob tistem čarobnem trenutku, ko je vse obstalo, ker se je na zaslonu pokazal gospod Gustinčič in je s svojo neponovljivo dikcijo povedal vse, kar se je splačalo tisti dan slišati o zadevah sveta. Mene je kot prvošolko totalno očaral najprej z dikcijo in sem začela poslušati tega nenavdnega gospoda in potem sem doumela, da govori  o vojni v Vietnamu in kasneje o aferi Watergate....in me je to vpeljalo v stalno gledanje tv dnevnikov že v nižjih razredih osnovne šole, pa od tam v OZN krožek in potem se tudi pri izbiri študija ni blazno na široko iskalo. In kolikor poznam kolege iz družboslovno hunamnističnih faksov, ogromna večina nas je šla tja tudi zaradi tega, ker smo zrasli ob komentarjih Jurija Gustinčiča.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti