Kateri biskvit, da se ne prime na model?

črnka  

član od: 13.11.2008

sporočila: 4

tema odprta - 6. apr 2011 8:32 | ogledi: 10.524 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

pred dvema letoma sem kupila modela ovčke in zajčka za velikonočno pecivo, pa že dve leti neuspešno iščem takšen biskvit, pecivo, maso, ki se v model ne bi prijela. Namazala sem že z vsem, kar sem kje zasledila, posula z moko, zdobom, drobtinami - pa nič ne pomaga. Biskvit se vedno prime v model in potem ga ne morem lepo oblikovanega dobiti ven in okrasiti.

Ima kdo izkušnje s tem, še kak nasevt oz. najbolje recept ?

Hvala in lep dan,

črnka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. apr 2011 9:23

Dodaj malo olja ali stopljenega masla tudi v biskvit. Z moko potresi samo dno modela, ne pa tudi sten. Vsaj jaz tako ravnam, pa mi vsak biskvit lepo pade iz modela.. Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. apr 2011 13:23

Pa kakšen model je to - hočem reči, a so stene visoke, tako da pride nekaj bolj kot 3D ovca iz biskvita ali gre za nekaj, kar je kake 3 centi visoko? A maš kakšno slikico?

Vendelina jr.

neznan uporabnik

6. apr 2011 13:44

Pa si potem, ko je vse to pečeno, pokrila model z mokro krpo recimo? Za nekaj minut, da se ustvari sopara?

In ko si namazala model, si natančno v vse žlebičke in ovinke in gube dodobra zarinila maslo?

Včasih je dovolj, da pozabiš namazati en vogalček in se ti potem, ko jemlješ ven, vse skupaj scefra in raztrga...?

japaja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. apr 2011 19:39

pa mogoče počakaj da se ohladi. lahko da tudi preveč prekuriš biskvit. daj ga ven iz pečice malo prej, počakaj da se ohladi in nato hop ven. pa problemov ne bi smela imeti z vmešanimi biskviti (z maslom)

www.mojalbum.com/naredilaana

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

6. apr 2011 20:12

tudi sama imam že ene 20 let model za ovčko, pa se mi ni še nikoli ni nič prijelo za model. Le tega namažem z margarino in posujem z moko, testo pa vedno naredim tako kot če bi delala šarkelj. Pečem na spodnji rešetki približno 50 minut na 180 stopinjah in potem pustim še slabih 10 minut v ugasnjeni pečici. Dipsi

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. apr 2011 7:57

Jaz sem uspešno dobila ven testo za sacher torto.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti