Annabel langbein

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

tema odprta - 5. apr 2011 21:16 | ogledi: 15.154 | odgovori: 15

Si je morda kdo zapisal recept za solato s pečeno peso?

Suzi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. apr 2011 9:29

google ...

Ker ne vem, od kod naj bi si ta recept prepisala??? - knjiga, tv, revija???

Mamamia

mamamia

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

6. apr 2011 9:44

Verjetno s TV-ja, ta vikend enkrat je bila oddaja na pop tv. Na žalost si nisem zapisala vseh receptov, sem pa iz iste epizode naredila krompir in torto z dateljni. Za pečeno peso nam pa ni, poglej na njeno domačo stran za recept, mogoče boš tam našla. kaja45

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

6. apr 2011 20:55

Bravo Vanja točno ta solata. Tudi torta je super zgledala, kakšna je pa bila Kaja? Če si pa zelo prijazna mi pa recept lahko tudi napišeš. Suzi Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 06. 2011 21:04

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

6. apr 2011 21:16

Suzi, ni panike, je res dobra torta z dateljni in hruško ali po njihovo Sticky Date Pudding :) Recept je v angleščini, upam da se boš znašla. Sestavine: 1 cup pitted dates, 1 1/4 cups water, 1 twasp baking soda, 60 grms butter chopped, 1 packed cup brown sugar, 2 eggs, 1 1/2 cups SR flour, 1 teasp vanilla extract, 1 teasp ground ginger,2 pears cored and cut into thin slices. Preheat oven to 190 o C..grease and line 25 cm cake tin.Boil dates, water and soda for 5 mins in a pot big enough to hold whole mixture.Remove from heat and mash.Stir in butter until melted then add sugar, eggs and fold in flour, ginger and vanilla.Arrange pear slices in circles in bottom of tin and pour batter over the top and smooth out. Bake 35-40 mins until golden and skewer comes out clean.Stand 10mins or more before turning out. Serve with Wicked Toffee Sauce.Wicked Toffee sauce: Heat 1/2 cup water, 2 cups caster sugar, swirling occasionally until it comes to the boil. Boil without stirring until golden (8-10 mins). to stop crystallising you can run a wet brush round the sides of the pot.Remove from heat, add 2 cups cream and 2 teasp vanilla and stir until smooth. kaja45

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

7. apr 2011 15:06

Hvala, ta vikend poizkusim. Suzi

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

23. jan 2012 8:07

Ali je mogoče včeraj kdo gledal Kuhajmo po domače na Pop TV? Annabel Langbein? Si je mogoče kdo tudi zapisal recept za pripravo govedine s paradižnikovo omako? Pa tudi sladoled me zanima? In je pripravljen recept deliti z nami?

Preden sem si poiskala kaj za pisat, je bilo že 3/4 mimo ...

 

mijam

funy  

član od: 18.4.2009

sporočila: 16

23. jan 2012 9:06

Jaz lahko napišem za sladoled:

3 jajca ločimo beljake od rumenjakov. Rumenjake stepemo z 5 žlicami sladkorja, prav tako beljake stepemo z 5 žlicami sladkorja. Posebej stepemo tudi smetano (nisem sigurna ampak mislim da je bila 1,5 skodelice). Vse skupaj združimo in ročno počasi in nežno vmešamo. Sedaj dodamo nesoljene pistacije,ribez namočen v likerju (mislim da je ona namočila v Amaretu) in maline. Vse skupaj zamrznemo.

 

Za govedino si pa nisem zapomnila. Mogoče ve katera druga in ti bo pomagala.

 

funy

funy

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

23. jan 2012 9:35

Hvala ti za tole. Sladoled sem si napol zapisala, ampak ne celega, zato hvala ti!

Še to me pa zanima, te mere, ki so v skodelicah - npr. smetana... kakšna mera naj bi to bila?

 

Sem pa prvič sedaj gledala to oddajo in mi je bila všeč. Naslednjič bom bolj pripravljena sedla pred TV . Tudi vodilteljica mi je simpatična

 

mijam

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

23. jan 2012 9:45

Hvala ti za tole. Sladoled sem si napol zapisala, ampak ne celega, zato hvala ti!

Še to me pa zanima, te mere, ki so v skodelicah - npr. smetana... kakšna mera naj bi to bila?

 

Sem pa prvič sedaj gledala to oddajo in mi je bila všeč. Naslednjič bom bolj pripravljena sedla pred TV . Tudi vodilteljica mi je simpatična

 

mijam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti