Zdrave zamenjave ali karmin = e120

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

26. apr 2011 10:35

Mislim, da so otroci danes hiperaktivni zato, ker se vsi preveč ukvarjamo z njimi,saj pazimo, kaj je , ne sme malo pojokati in ne sme si nabirati življenskih izkušen, vedno mora biti na očeh in nima limitov kaj sme in česa ne. Vedno se spomnim na ciganske otroke, ki živijo bolj naravno življenje in mislim, da nimajo toliko alergij in bolezni. vsak otropk je deležen vzgoje več ljudi in s tem se tudi razvije v človeka, ki čuti. Tudi včasih smo otroci raziskovali svojo okolico in smo se marsikaj lepega naučili in obenem spoznavali kaj boli. Sama ne bi bila danes otrok, saj nimajo otroštva, ker je vse splanirano in organizirano. Nič nimajo lastnih izkušenj. franciska

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

2. maj 2011 20:57

franciska je napisal/a:
Mislim, da so otroci danes hiperaktivni zato, ker se vsi preveč ukvarjamo z njimi,saj pazimo, kaj je , ne sme malo pojokati in ne sme si nabirati življenskih izkušen, vedno mora biti na očeh in nima limitov kaj sme in česa ne. Vedno se spomnim na ciganske otroke, ki živijo bolj naravno življenje in mislim, da nimajo toliko alergij in bolezni. vsak otropk je deležen vzgoje več ljudi in s tem se tudi razvije v človeka, ki čuti. Tudi včasih smo otroci raziskovali svojo okolico in smo se marsikaj lepega naučili in obenem spoznavali kaj boli. Sama ne bi bila danes otrok, saj nimajo otroštva, ker je vse splanirano in organizirano. Nič nimajo lastnih izkušenj.

franciska

 

Tale izjava je lahko povezana z mestom in 60m2 stanovanja. Če živiš na vasi, še vedno hitro nabiraš izkušnje.

Zadnjič sem našemu triletniku rekla naj nam malo poštima parkirišče, ker imamo vse blatno. Je šel po svojo karjolco, lopatko in grablje, naložil pesek, posul pesek v kolesnice, in poglabil z grabljicami. Vse je zelo lično opravil in sem kar debelo pogledala, ko mi je pokazal svoje delo. Sem mislila, da se bo fant malo zamotil, pa je vse perfektno popravil.

Drugič se je lotil presajanja jagod. Si je poiskal posodo, nadeval zemljo in prišel prosit za jagode. Če jih lahko napišem na listek za trgovino. Sva šla na vrt iskat nekaj sadik in si jih je posadil. Sedaj občasno zaliva on, občasno mama, prve jagode pa že rdečijo.

 

Ampak mama kljub vsemu gleda na to kaj jemo. Vem, da je v prehrambeni industriji dovoljeno veliko in to mi pač ni všeč.

 

LP

 

  

kuharica Mici

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

3. maj 2011 21:29

Vem da to ne spada sem, vendar me zanima kako naredite domači jogurt??

 

HVALA

marec

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

5. maj 2011 22:11

V cca. 2,5 litra mleka dodam 0,5 l probiotičnega jogurta, dobro pomešam z metlico in dam v pečico na program za vzhajanje (40 stC). Delamo ga 6 ur in potem ohladimo v hladilniku.

Če je probiotični jogurt, ki smo ga dodali še lepo živ, potem je morda potreben krajši čas na 40 st. Lahko preverjaš: bolj kot je jogurt narejen, več sirotke ima. Mi imamo najraje takšnega gladkega brez sirotke.

Preden ga napademo, ga še enkrat premešam, saj se na vrhu naredi smetana.

 

LP  

kuharica Mici

storoka  

član od: 17.5.2011

sporočila: 1

17. maj 2011 12:55

Pozdravljeni,

na to temo sem naletela, ker sem iskala naslov oddaje, ki ste jo omenjali oz. jo je omenjala terakota. Zelo rada bi si jo še enkrat ogledala. Če kdo ve naslov naj sporoči. Drugače pa tud jst včasih pogledam kaj je vse notr v industrijsko pripravljeni hrani. In ker nisem strokovnjak na tem področju in se mi tud ne da diplomirat iz vsega tega, sem našla eno zanimivo spletno stran, ki mi je v pomoč. Posredujem jo tudi vam. Upam, da je v pomoč, tistim ki ta tema pač zanima.

http://www.ninamvseeno.org

lep dan še naprej

storoka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti