Kifelčar

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

4. apr 2011 18:03

Tudi jaz letos nameravala kupiti kifeljčar, v žiVexu in tudi drugje sem prejšnji teden videla kifeljčar zgodnji rumeni, beli in še onega z vijoličasto kožico. Iskala sem Kresnika, ki mi ga je priporočila moja sestra, ki se na te reči spozna. Ker iskanega kifeljčka niso imeli, se nisem odločila za nobenega. Tudi cena za 100 gomoljev se mi je zdela pretirana od 9 do 12 evrov. Veš koliko "gotovega krompirja" je to.

Sem pa pred dvema letoma kupila 3 take vrečke. Pridelala sem kar nekaj krompirja, bel in rozast kifeljček je zelo lepo obrodil, rumen pa je bil zelo zelo  droben, same šiške.Ne spomnim pa se, če je bil toliko bolj dober drobnejši.

 

Radiček, upam, da boš še kje našla iskani kifeljček.

 

 

Balenka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. apr 2011 20:11

Torej obstaja poleg rumenega, belega in rdečega še kaka sorta kifelčarja ali kaj?

Loni Makaroni

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

4. apr 2011 20:50

Ja Loni naštela si barve kifelčarja, ta ki ga iščem je ravno tako rumen, ampak vseeno nekaj posebnega, je drugačen od današnjih kifelčkov. Ima rjavo povrhnico in rumeno meso, je ozek, dolg, zakrivljen in seveda slasten. Franciska ne vem koliko let imaš, a mogoče sva kar tam tam isto, govorila pa sem o gospeh pri osemdesetih in nič slabega s tem mislila, jih spoštujem in zelo rada z njimi pokremljam in dobim kako informacijo. Hvala za lepe besede. Upam ,da najdemo našega kifelčarja. radiček

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. apr 2011 7:25

Sama kiflčarja ne maram kaj preveč, no, mi je zanj vseeno, nisem ravno ljubiteljica krompirja na splošno, ma lahko povprašam mamo...

Loni Makaroni

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

6. apr 2011 9:46

joj,joj,joj, kaj vse nastane iz ene dobronamernega članka oz. debate oz. prošnje. Od žaljenja, do krompirja. Zato najraje prebiram članke in recepte in se ne javljam pogosto. Jih hitro dobiš "po glavi". Pa lep dan. baška

Irena54  

član od: 16.4.2007

sporočila: 97

7. apr 2011 9:50

Baška, se strinjam s tabo. lp Irena54

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. apr 2011 10:44

Če te v grozo spravi že vsako nestrinjanje, vsako kresanje mnenj, vsaka malo bolj živahna debatica - moraš imeti pa res zelo stresno življenje! Ali pa okolico, ki te zavija v vato. Mislim da se na Kulinariki zares redko oglasi kdo ki ima namen žaliti. Lisa

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

20. jun 2014 17:04

Ojla

Letos sem sama prvič sadila krompir kifelčar,res mi je lepo zrastel in ga veselo sproti kopljem za kuho,vendar mi ta krompir, ko ga spečem ni preveč dober,saj se mi zdi da je preveč pust oziroma kašast.

Zanima me ali je to takšne vrste krompir ,ali je kaj drugega.

Zmeraj kadar je čas za ta krompir smo se veselili da ga kupim in spečem,saj je res najboljši,letos pa mi kar ta okus ne odgovarja.

lp

 

-pika

laura27  

član od: 1.6.2009

sporočila: 122

22. jun 2014 21:22

Mi smo ga sedaj 2 leto posadili in je super. Okus je taki kot mora bit. Je pa ga veliko sort, tako da je verjetno to krivo.

 

Lp

Laura

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

27. jun 2014 15:29

Radiček,

če slučajno res najdeš tale kifeljček, lepo prosim, sporoči mi. Sama sem šele po kar dveh desetletjih začela z vrtnarjenjem in se spomnim tistega krompirčka. Ja bil je res boljši od tega današnjega Kresnika. Sem pa lansko leto dobila nekega zgodnjega - navadnega. Bil je znotraj tudi rumen in tudi zelo dober. Tako, da bom naslednje leto spet poskusila z njim.

Lp

 

 

oliva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti