Kifelčar

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

tema odprta - 4. apr 2011 9:54 | ogledi: 22.466 | odgovori: 30

Iščem staro sorto kifelčarja za seme. Oblika krompirja je zavita, velikost majhna, suha in podolgovata, meso pa je rumene barve.

Če ga mogoče kdo med vami še ima in ga lahko odstopi-proda(samo za seme) se priporočam ali če imate informacijo, kje bi ga lahko dobila, prosim če mi jo posredujete.

Hvala za pomoč in lp

radiček

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

4. apr 2011 10:00

To se kupi v semenarnah, kmečkih zadrugah, kmetijskih apotekah, nekaterih cvetličarnah oz. skoraj povsod, kjer prodajajo semena, semenska žita, krompir. Bi pa rekla, da si skoraj malo pozna in boš imela srečo, če ga boš še kje dobila. Ognjič

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

4. apr 2011 10:47

Hvala za odgovor,vem kje se kupi semenski krompir, mogoče nisi dobro prebrala vprašanja iščem staro sorto, Ki jo že dolgo ni več na prodajnih policah. Sicer pa moj krompir že raste, sem ga nabavila že v februarju, vsako spomlad pa se sprašujem kam je izginil naš kifelček-lolek(tako smo ga imenovali), letos pa sem se odločila da malo povprašam okoli. radiček Sporočilo je spremenil(a) radiček dne 04. 2011 10:52

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. apr 2011 11:14

Ognjič je že dobro prebrala tvoje vprašanje in ti tudi popolnoma pravilno odgovorila.

Staro sorto kifelčarja Kresnik najdeš že dolga leta vsako sezono na policah semenarn in kmetijskih trgovin. Pakira ga Kalia.

Če boš dobro pogledala, ga mogoče še dobiš.

http://www.kalia.si/sl/prodajni-program?page=shop

 

 

 



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 04. 2011 11:17

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

4. apr 2011 11:21

draga radiček, če ga drugje ne najdeš, ti bodo lahko na KIS pomagali, naši (SLO) sorti kifeljčarja se reče Kresnik: www.kis.si%2Fpls%2Fkis%2F!kis.web%" target="_blank">http://www.google.si/url?sa=t&source=web&cd=1&ved= Če ga nikjer ne najdeš, me pa drugo leto pobaraj. Ognjič

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

4. apr 2011 11:24

Evo, sva z nolo istočasno pisali... Ognjič

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

4. apr 2011 11:40

Tudi tebi hvala za odgovor, samo žal ne vesta o katerem kifelčarju je govora, mogoče sta premladi in ga niti ne poznata, meso je rumene barve ne bele, okus pa božanski, povprašajta starejše, babice...mogoče ga najdemo. Semenarna, zadruge.... ga pa že dolgo ne prodajajo, bi rekla da cca 20 let. Imajo pa druge podobne sorte, samo čisto nekaj drugega, sem jih že probala. Upam, da se ga še kdo spominja in se nam oglasi na forumu. Rada ga bi našla, se pa bojim da se je izrodil. radiček

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

4. apr 2011 12:04

Sem povprašala po telefonu na kmetijski inštitut in imajo samo kresnika, ki ima meso bele barve, so pa slišali za rumenega, ki pa ga žal nimajo se ni ohranil. Veliko slovenskih sort se je izrodilo, obstaja pa verjetnost, da mogoče še kje raste, sama sprašujem zadnja leta in sem zasledila gospo pri 80 letih, ko ga je pred leti še imela , mogoče obstaja, povprašajmo to nas nič ne stane. radiček

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. apr 2011 12:08

Najbrž misliš rdečega, tega pa res že nekaj let nisem videla v semenarni.

Eno leto sem ga imela, imel je rdečo lupino in rumeno meso.

Poglej še na kakšen oglas.

http://www.oglasi.si/Krompir-kifelcar-oos-44-oid-1

nola

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

4. apr 2011 12:23

Ne vem kako naj povem, ne iskati po semenarnah... tam ga ne bo, sama sem spraševala več let. Povprašajmo starejše ljudi, še to bi rekla bolj "osamljene ženičke", ki niso šle z časom hitro naprej in so ostajale pri svojem. Rdeči je v prodaji, ni pa to naša domača sorta temveč uvožena. Sem pogledala oglas Nola,ni pravi, sem pozabila napisati ta kifelčar ki ga iščem je bil debel malo bolj kakor palec to najdebelejši in dolg, zato smo mu rekli lolek. Današnji kifelčarji pa so včasih že pravi krompirji, debeli in kratki. radiček

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

4. apr 2011 12:35

Radiček jaz pa mislim da vem o katerem kifeljčarju je govora. Pri nas smo ga imeli do pred nekaj let. Je rumene barve, tudi sredica je rumena, dobro rodi a je bolj droben in božansko dobrega okusa. Mi ga že en lep čas iščemo, pa ga ne najdemo in nikakor ni to Kresnik. Če ti ga rata izbrskat mi prosim sporoči, se toplo priporočam za par gomoljev!!! lučica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti