Pomagajte prosim

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. apr 2011 7:47

Frajkicler v prostem prvodu pomeni nekaj takega kot da se nekdo navse spozna (kincler je verjetno kaka kakšna popačena izpeljanka iz kunstler=umetnik); nenak svobodni umetnik v smislu da vse obvlada.

Na našem koncu tako tako pravimo, kje morda je beseda v uporabi v kakem drugem smislu.

Od Frajkinclerjev je pa najboljša Oda o gujdeku ... (včeraj si še krulo, dan's te več ni ..)

mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. apr 2011 10:47

Vseved.

V lj. žargonu potem rečemo tudi multipraktik, živigugl (od google, jasno).

 

Vendelina jr.

neznan uporabnik

3. apr 2011 15:21

Janko1, pa ne, da si me uvrstil v nr.1. To naj bi swiss knife al airline bil. Mater, sem pristal na prvem mestu. Pa še od tipa. Ajme meni,če to prebere en najin kolega, nor na nože, sem nasrkal. Vseeno tenks. Saj ti se pri meni tud uvrščaš na top lestvico. Ne bom napisal na kero mesto. Da ne bo potem spet kregarije pa rezanja.

,

no,da ne bom izpadel monster pa moram napisat,da ste tukaj meni vsi okej. Tudi tisti, ki me ne marate. Jaz pač nimam razloga,da nekoga ne bi maral, ker me malo kdaj nahruli.

 

Multivitamin

multivitamin

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. apr 2011 16:29

Mi tudi rečemo tavžentroža.

tulka

neznan uporabnik

3. apr 2011 16:42

Tulka, a to ona za peroralno uporabo - tavžentroža? Tega pa že dooooolgo nisem. Je pa bla včasih spoštljiv drink. Jaz sem bol za gemišt,pir pa jegra. Jeger pa itak je nekaj podobnega tavžentroži. Se po pležuhi peleš, ko nor, pa vseeno ti je,če vmes zdrsneš. Nekak tako. Joj, mene bo kap. Jaz se tu frajera delam. Se pa še nikol nisem s pležuhom pelal. Ajme meni, kaj bo režanja drugo zimo.

Res, se še nikol nisem pelal s pležuhom. Bom pa tud to nardil za poooožirek mamaminega jegra v dolini.

 

 

Multivitamin

multivitamin

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. apr 2011 18:01

Mamamia, Od o gujdeku je od M2, tam od Rogaške.

Odgovor: Politik. Ste že kdaj slišali, da se politik na kaj ne spozna.

Sicer pa: univerzalc.

F r i n a

neznan uporabnik

3. apr 2011 18:19

Frina, kaj so pa politiki zaj važni? Jaz se na politike, joj veš kaj po.....

Ma, vsak je univerzalen.

Jaz tako pogrešam kak komentar Anamarije1. Nekaj sem jo nekaj skregal o žgancih pa tak in ji napisal,da me je kao razočarala. To sem jaz napisal, ker sem na deset delov razceplena osebnost. Ko švicarski nož. Ampak, pogrešam zanimive, zbadljive,ne vem kake vse komentarje naše kuharce Anamarije1.

 

Anamarija1- daj nehaj mulit mulo pa veliko sončka.

 

Multivitamin

multivitamin

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

3. apr 2011 19:38

nana1 je napisal/a:
Lepo prosim, če mi kdo lahko pomaga poiskati pravi izraz, ki bi opisal osebo, ki je kot "multipraktik", se pravi, da je več oseb v eni. Mislim na sposobnost opravljanja več različnih stvari oz. poklicov.
Hvala za pomoč!!!!!!!!!!

nana1
Taki osebi se reče tudi "ezermešter", mojster za vse! K

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. apr 2011 19:48

multivitamin je napisal/a:

Anamarija1- daj nehaj mulit mulo pa veliko sončka.

 

 

Že dolgo se nisem tako nasmejala. Ne o žgancih ni bilo govora, sigurno ne

Če mene nekdo razočara, ga ni več... očitno sem te pramalo razočarala

V bistvu nimam odgovora na to vprašanje, zato se nisem oglasila, če prevedem iz italijanščine pa bi takemu človeku rekla: vsemogočni.

Spet sem nekaj šlatala kar ne bi smela....

Multi, jaz se jezim vsak dan, vendar moja jeza je vedno kratkotrajna.



Živi s srcem, ne z glavo.




Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 03. 2011 19:51

neznan uporabnik

4. apr 2011 2:30

O, ko bi ti vedela kok se jaz jezim vsak dan. Alora,bi te fršlog trefno. Ti zaupno dodam, da mene jeza tud zelo hitro mine. Jaz se neham jezit, še preden se sploh začnem.

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti