Regrat in čemaž

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

tema odprta - 1. apr 2011 14:51 | ogledi: 10.665 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

ali kdo ve kje v okolici Ljubljane bi se dalo nabirati regrat in čemaž.

Po forumih, ki so že odprti tega podatka nisem našla, če pa sem ga mogoče spregledala vas prosim za link do tega podatka?

Hvala

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. apr 2011 16:24

Ja, normalno, da je danes prvi april. A je mogoče kdo rekel, da ni?????

lp

cervus

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

1. apr 2011 17:57

Prvi april april gor ali dol

Za čemaž ne vem! Regrat v Tivoliju... kostanje ter gobe pa na Golovcu in Rožniku - nekoč pogosto preverjeno.

LP

Sergej

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. apr 2011 22:45

Ne vem, če je Tivoli okolica Ljubljane? Pa čeprav je 1.april, hehe! Okolica Ljubljane je mogoče ob Savi, kjer sem jaz danes nabirala regrat in ga nabrala bolj malo, saj je ves pobran. To pa ni prvoaprilska šala. Bo treba na deželo zaviti. In sem kupila četrt regrata za jutrišnjo juho. In me strašno boli srce, pa ne zaradi tistega evrčka, ampak, ker sem prelomila obljubo, da nikoli, res nikoli ne bi kupila regrata. Iz vsaj dveh razlogov. Prvi je, da toliko lena ne bom nikoli, da ga ne bi šla nabrat, drugi pa je bolj higienične narave. Gospa, pri kateri kupujem zelenjavo, mi je pritrdila, da se zarečenega kruha poje več kot pečenega. Za drugi del pregovora sem slišala prvič. Tako, zdaj veste.

 

naor

kozamurnik

sporočila: 2311

2. apr 2011 6:44

naor, kolika pa je cena regrata ? murnik

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

2. apr 2011 19:25

Pelješ se od Škofljice proti Pijavi Gorici (kočevka), malo naprej od gostilne Čot zaviješ pri cerkvici levo in se pelješ proti Želimljam.V Želimljah pri kapelici zaviješ levo in se pelješ po cesti proti Turjaku. Takoj ko se konča asfaltna cesta imaš na levi in desni orgomno čemaža. Upam, da sem zapisala razumljivo, je pa približno 25 km iz Ljubljane.

lp

Marjana

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

3. apr 2011 7:04

Čemaža je cel Šišenski hrib poln, za začetek je ena lepa parcelica na hribčku za Muzejem novejše zgodovine. EvaLuna

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. apr 2011 7:47

Jaz sem dala 1.5 eura za četrt. Regratova gosta juha je pa vse navdušila.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti