Ploščice okrog hiše

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

31. mar 2011 8:22

Mi imamo položene ploščice zunaj po stopnišču in mi je kar malo žal, da smo se odločili zanje. So namreč zelo spolzke, kadar so mokre. Sploh poleti, če dežuje je nevarno, če po njih hodiš v japonkah in podobni obutvi. Pozimi pa se na njih naredi led in morač paziti, kako ga odstranjuješ, da jih ne opraskaš. Ob nakupu nam je bilo zagotovljeno, da so primerne za zunanjo uporabo in da ne drsijo, rezultat je pa povsem drugačen od pričakovanega. lenčika

mazika  

član od: 8.12.2008

sporočila: 39

31. mar 2011 12:58

Hvala za odgovore. Tiste prane betonske plošče pri nas ne pridejo v poštev, ker imamo že okrog in okrog hiše beton. Pri ploščicah pa se najbolj bojim ravno tega kar pravi Lenčika, da bo drselo, mi pa smo vsako leto starejši in ne vem kako bo. Kot sem že rekla je porfido najboljši za ven ampak je drag in za nas predebel, tako da če bi ga položili bi bila potem pri vhodnih vratih previsoka stopnica. Ali res nima nihče doma okrog hiše položenih ploščic, ki ne drsijo oz vsaj ne preveč? mazika

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

31. mar 2011 13:13

Pri nas imamo točno take, ki ne drsijo (preveč) Nisem našla nobene slikce, lahko pa opišem, sicer so pa to po mojem najbolj običajne ploščice. Niso elegantne in vsekakor niso moderne. So betonske s kamenčki (tako, da kamenčki gledajo iz betona in zato tudi ne drsi).

Meni so všeč

JJ

mazika  

član od: 8.12.2008

sporočila: 39

31. mar 2011 14:25

JanisJoplin a mogoče veš koliko so debele te vaše ploščice in kolikšne so še druge dimenzije(velikost)? mazika

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

31. mar 2011 14:34

Bom slikala in izmerila, grem v akcijo

JJ

mazika  

član od: 8.12.2008

sporočila: 39

31. mar 2011 14:37

Ti si super. Hvala. mazika

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

31. mar 2011 14:53

Ah, mazika, nič ne bo. Priporočila sem ti ploščice, ki se jim, kot sem sedaj ugotovila, reče betonske prane plošče

JJ

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. mar 2011 15:18

Mi smo jih na vhodnih stopnicah položili lani in smo z njimi veliko bolj zadovoljni, kot smo bili prej s teracom. Mora biti že pošteno ledeno, da drsi.  Žal ne najdem dokumenta, iz katerega bi bili razvidni podatki. Kupili smo jih pri Topdom v Šentvidu pri Ljubljani.  Vprašali smo za zunanje ploščice in izbrali te, ker  imajo rahlo reliefno površino. Malo smo se bali, da se bo prav zaradi take površine na njih zadrževala voda, pa s tem ni težav, čeprav so stopnice povsem izpostavljene padavinam. Tudi, če čez noč zmrzne, led neprimerljivo hitreje popusti, kot na teracu. Je pa malo problema z umazanijo od zemlje.  Sami že pazimo, da je s čevlji ne zanašamo nanje, kužata pa nismo uspeli navaditi, da bi si obrisal noge vsakič, preden stopi nanje . Jih je treba pač pogosteje zdrgniti s tistim plastičnim omelom, ki je za pometanje asfalta. Ali pa izbrati drugo barvo, naša je namreč siva v precej temnem odtenku.

 

Takole izgledajo: [url=http://www.Slikomat.com/slika/4788510.htm][/url]

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 31. 2011 15:33

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

31. mar 2011 15:31

Ja, res so super te ploščice. Meni so všeč tudi zato, ker dajejo tak naraven videz peska. Pa ne razumem mazike, zakaj ne pridejo v poštev (ne vem kaj ima veze, da imajo okrog hiše beton). Dimenzije naših so 40x40cm, debelina pa po spominu 4-5cm (na internetu sem nekje vidla, da so debeline 3,8 cm, ne vem, ali so to kakšni standardi).

JJ

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

31. mar 2011 16:29

Janis Joplin, betonske prane plošče jim ne pridejo v poštev, ker so še debelejše od porfida pa tudi polaga se jih običajno na pesek ali betonira na utrjen teren.

Mazika, v trgovini Granit commerce sem pred časom videla ploščice za zunanje površine, ki so bile odlična imitacija porfida http://www.granit-com.si/ ;predvidevam, da imajo še kaj podobnega na zalogi. V NM imajo zunaj položenih nekaj vrst, eno izmed njih smo mi nabavili za zunanje stopnišče- po preizkusu spolzkosti v dežju:) Čiščenje pa zna biti malo tečno.

Izbira mojstra pa tudi ni enostavna, ker niso vsi s.p. tudi dobri rokodelci. Jaz sem to spoznanje drago plačala- v kuhinji so mi jih po enem letu, ko so začele "šklepetati", po preganjanju in spoznanju, da mi ne bi preostalo nič drugega kot civilna tožba (za kar nimam živcev), zamenjali mojstri, ki so nam obnavljali kopalnico...upam, da ne bodo kopalniških ploščic naslednje leto menjali kakšni tretji obrtniki

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti