Brizgani piškoti

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

tema odprta - 20. nov 2003 17:47 | ogledi: 4.727 | odgovori: 9

Živjo!

Kar nekaj časa nisem sodelovala v forumu, ga pa bolj ali manj redno spremljam. Ker vem, da je med vami kar nekaj precej spretnih kuharjev in pekov bi vas prosila za recept za brizgane piškote.

Zaželjene so še kakšne izkušnje, kako postanejo res rahli!!!

Hvala,

Mica maca

Trobec  

član od: 11.11.2003

sporočila: 42

20. nov 2003 18:31

Ojla!! Pred časom sem večkrat pekla piškotke po temle receptu..kolikor se spomnim so vedno hitro zmanjkali!! 25 dag na sobno temperaturo ogretega masla ali margarine 25 dag sladkorja vanilin sladkor 3 jajca 45 dag moke 12,5 dag olupljenih zmletih mandljev morda 5-6 žlic mleka cca 15 dag temne kuverture z mešalnikom zelo penasto stepemo maščobo, dodamo sladkor in jajca. V gosto kremo zmešamo moko in zmlete mandlje. Če je testo preveč čvrsto, zmešamo vanj po žlicah malo mleka. Pekač namastimo, pečico segrejemo na 200°C. Na pekač nabrizgamo venčke ali palčke. Pečemo cca 10 min, da zlato porumenijo. Ohlajene pomakamo v stopljeni kverturi in jih posušimo! Dober tek!! Piškotki so velik boljši naslednji dan(dneve) če zdržijo :) Nataša

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

21. nov 2003 8:06

Vedno delam po tem receptu. Vedno tudi dolijem mleko, brez mleka je res premočno in se ful matraš pri brizganju. Piškoti so lepi, krhki, z maslom okusni (no, saj tudi z margarino, jaz sem le pač odločila, da jih bom delala samo z maslom). V receptu ni pecilnega. Včasih ga dam kakšne 1/2 žličke, včasih ne. Moram reči, da bistvene razlike ne opazim. Hranim jih v zaprti kovinski škatli, zares dobri so šele čez kakšen dan ali dva, ko jih pol že manjka. Brizgam zvezdice, na sredo dajem pikico marmelade, tako da so res kot rožce. Marmelada mora biti malo pogreta, drugače zelo trda, da se ti ne lepijo ena na drugo. Po mojih izkušnjah je to najlepši učinek za najmanj dela.  50 dag moke  25 dag zmehčanega masla  25 dag sladkorja  1 vanilin sladkor  ščepec soli  2 jajci  po potrebi kanček mleka Maslo penasto umešamo. Primešamo sladkor, vanilin in sol. Jajci primešamo posamič. Moko presejemo postopoma na zmes; najprej jo vmešamo, nato vgnetemo. Če je testo za brizganje premočno, dolijemo malo mleka. Pekač namastimo in predgrejemo pečico na 220°C. S testom napolnimo vrečko ali brizgalko in na pekač nabrizgamo poljubne oblike. Pečemo jih 10 minut v srednji legi. LP Fani

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

21. nov 2003 8:39

Zdravo! Jaz vedno delam kekse po receptu, ki sem ga dala v bazo nabrizgani keksi - ti se lepijo skupaj ali čajno pecivo - res so zelo krhki in se kar stopijo v ustih. LP

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

21. nov 2003 9:16

A jih na pekač nabrizgate s pomočjo vrečke? lp Marta

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

23. nov 2003 7:32

Hvala za te nasvete! A so vsi recepti za piškote nabrizgane z vrečko ali s "testomatom"??? Se bom danes lotila enega izmed receptov in upam, da me ne bo razočaral... vam javim kako je uspelo!!! Lepo pecite! MICA MACA

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

24. nov 2003 9:45

Jaz piškote vedno delam z testomatom.

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

24. nov 2003 14:46

Pozdravljena Rebeka! Pravite, da nabrizgane piškote vedno delate s testomatom. Zanima me ali uporabljate pri testomatu modelčke, ki so različnih oblik, ali tisti nastavek, ki je daljši in ga lahko uporabljamo recimo za krašenje. Imam podoben recept, pa mi z modelčki ne uspe lepo, ker se mi razleze, ko ga oblikujem na pekač. Zdi se mi preveč mehko testo. Hvala za odgovor in lep pozdrav! Palma

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

28. nov 2003 16:07

Delam z brizgalno vrecko, sploh za mehko testo je bolj primerno. Meni osebno je tudi hitreje in bolj enostavno. LP Fani

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

30. nov 2003 13:51

Vedno delam z modelčki. Probajte iztisniti na delovno površino, ne na peki papir. Rebeka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti