Kje dobim domačo koruzo

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

tema odprta - 28. mar 2011 21:23 | ogledi: 8.668 | odgovori: 3

Letos sem se vrgla na vrtnarjenje in vzrejo domačih kokoši (5 ). Za začetek bi rabila nekaj semen stare domače koruze, ki ima drobno zrnje. V trgovini jih imajo, vendar se ne zanesem, da ni GSO ali hibridna. Iščem cca 3o kos semenskega zrnja. Če kdo ve, kje to kupiti ali naročiti, se vam za nasvet lepo zahvaljujem.

Panga

panga

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

29. mar 2011 5:56

Pa saj redko kdo sadi koruzo z domačim semenom, ampak je koruza za seme kupljena, vsaj leto ali dve nazaj, tako da mislim, da ni veliko bolj "zdravo" kot tisto v semenarni -ali pač. Pa tudi pri hibridih je tako (vsaj pri kakšnem paradižniku in solati), da naslednja generacija iz domačega semena ne uspe.

 

tedyka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. mar 2011 7:48

Jaz sem pred kratkim naročala semena (ne pa še dobila, pričakujem jih zdajle te dni) s http://www.tradewindsfruit.com/ (imajo precej starih sort, oni pravijo temu heirloom). lp, proxima

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

29. mar 2011 20:18

Upam, da mi bo letos uspelo zasaditi v vrtu in njivi samo nehibridna semena. Moja želja je, da bi imela jeseni dovolj znanja in potrpežljivosti za vzgojo in pobiranje teh semen. Mi pa je zelo težko, ker začenjam skoraj iz nič. Zahvaljujem se vam za vse nasvete v zvezi s tem. Panga panga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti