Torta za rojstni dan

t23t  

član od: 22.3.2011

sporočila: 3

tema odprta - 27. mar 2011 17:12 | ogledi: 15.543 | odgovori: 6

prosim svetujte mi! Toliko receptov je tle da se težko odločim. Katero torto iz tukajšnjih receptov mi priporočate, da naredim za hčerin rojstni dan? Torta naj bo sadna in hitro narejena in ne preveč zahtevna! Pa seveda sočna ;) Hvala!!

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

27. mar 2011 17:40

bikvit - 6 jajc, 250 g moke, 250 g sladkorja. stepaš beljake, počasi dodajaš sneg. stepeš posebej še rumenjake, jih počasi primešaš beljakom, nato še moko (postopoma, preseješ). če želiš temen biskvit, zamenjaš 30 g moke s 30 g kakava. če je biskvit pregost (odvisno od velikosti jajc), dodaj žlico ali dve olja. pečeš 40 - 50 min na 180°v pekaču premera 26. dvakrat prerežeš. napojiš z mlekom + rumom ali sadnim sokom (odvisno, katero sadje uporabiš, če kakšno sadje iz kompota, potem lahko napojiš s sokom iz kompota) krema - 0,5 l sladke smetane, stepeš, dodaš 250 ml jogurta, 1 vrečko želatine (ali 6 listov ž.) prva plast biskvita, napojiš, gor položiš sadje (jagode, ananas, maline, ...) premažeš s tretjino kreme, ponoviš še drugo plast, na koncu zadnja plast biskvita, premažeš s preostankom kreme, pustiš čez noč v obroču, da se strdi in naslednji dan je pripravljena :) sočna, lahka, dobra :) tunna http://titabota.blogspot.com/

tinnna  

član od: 18.4.2010

sporočila: 83

27. mar 2011 18:12

pri nas doma že 15 let delamo isto torto, ker je tko dobra, da se je še nismo naveličal :D pa ZELO enostavna :D 6-8 jajc (če so velika 6, če so majhna pa 8), posebej stepemo sneg in posebej rumenjake 150g moke + 1 pecilni 150g mletih orehov 100g sladkorja Najprej zmiksamo rumenjake in sladkor, dodamo sneg iz beljakov, mlete orehe in moko s pecilnim. Pečemo okoli 50min na 180 :) Testo 2x prerežemo (na 3 plasti), namočimo s sokom iz kompota. položimo gor sadje (mi imamo najraje mešano-ananas, breskve, višnje) in premažemo s smetano. Torta je zelo rahla in zeloo sočna, vedno kar teče od nje :D http://www.facebook.com/fizzimizzi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. mar 2011 13:15

Meni je bila od teh receptov v bazi in na sploh daleč najboljša tale:

 

http://www.kulinarika.net/recepti/14036/sladice/socna-c

 

Sem pa malo priredila, naredila sem samo 2 plasti biskvita, količine kreme pa nisem zmanjšala (krema je pač najboljši del torte-vsaj zame). Brez problema izpustiš vanilijevo aromo, ker se je niti ni čutilo. Namočila pa sem jo z mlekom, ker sem uporabila zamrznjene gozdne sadeže in ni bilo dovolj tekočine, lahko pa eno plast namočiš s tem, drugo pa z mlekom.

 

 

JJ

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. mar 2011 7:19

t23t je napisal/a:
prosim svetujte mi! Toliko receptov je tle da se težko odločim. Katero torto iz tukajšnjih receptov mi priporočate, da naredim za hčerin rojstni dan? Torta naj bo sadna in hitro narejena in ne preveč zahtevna! Pa seveda sočna ;) Hvala!!

 

Ljubica, v življenju je ogormno trenutkov, ko se je treba odločati. Po navadi se je treba odločati tako, da se izbira med slabim in še slabšim - pa se vseeno moramo. Če moraš pa izbirati med dobrim, potem pa res ne bi smelo biti težav. Oziroma, odločanje predpostavlja to, da se prevzema odgovornost za svoje izbire in za božjo voljo, prevzeti odgovornost za nek biskvit s sadjem pa ja ni kakšna blazna presija.

Naredi nekaj takega, kar znaš. Koliko znaš, veš ti, mi pa ne. Ker tisto  "ne morem se odločiti, kaj naj naredim, pomagajte mi..." je v bistvu izgovor za to, da če se bo pa kaj sfižilo, bodo pa "oni s foruma krivi". Skratka, prevzemi odgovornost za svoj biskvit, no. Prvič bo morda težja, potem bo pa šlo.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. mar 2011 10:09

t23t je napisal/a:
prosim svetujte mi! Toliko receptov je tle da se težko odločim. Katero torto iz tukajšnjih receptov mi priporočate, da naredim za hčerin rojstni dan? Torta naj bo sadna in hitro narejena in ne preveč zahtevna! Pa seveda sočna ;) Hvala!!

 

Kupi že narejen biskvit, dve konzervi kompota.

Biskvit namoči s sokom iz kompota. Sadje sesekljaj in ga naloži na testo, na vrh nadevaj stepeno saldko smetano (vanjo lahko streseš malo kakava ali čokolade v prahu). Daj na to drugo plast bisvita in spet sadje pa smetano. Premaži še obod torte in jo okrasi, lahko tudi zgolj potreseš s čokoladnimi ostružkui ali na torto kaj napišeš.

To je hitro, enostavno in sadno.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti