Kinder chocolate

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

tema odprta - 27. mar 2011 16:15 | ogledi: 10.269 | odgovori: 12

pri nas se te čokolade nabere v velikih količinah, saj imamo 2 mala otroka in skoraj vsak, ki pride k hiši prinese zraven te čokolade ...ker pa je teh in drugih sladkarij absolutno preveč jih malo skrivamo...ampak sedaj bi jih pa mogli nekako porabiti...ima mogoče kdo kakšen recept za pecivo kjer bi lahko te čokoladice porabila

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

27. mar 2011 16:30

Ne vem točnega imena ampak se mi zdi da so Muffini presenečenja pravi da boste porabili čokolado (če pa ne bo šlo drugače se pa prostovolno javim, da jo brez problema pojem :))

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

27. mar 2011 17:03

Kadar meni ostaja kakšna čokolada (čeprav je to zelo redko), jo porabim vedno tako, da spečem biskvit, pa sploh ne kompliciram kakšnega, včasih ga prerežem na pol, namočim z mešanico mleka in ruma ali samo z sadnim sokom, namažem s kakšno marmelado, ki mi ostaja, v marmelado vmešam malo ruma in dodam kakšne lešnike, orehe, kokos....vedno se najde, kaj kar ostaja, ali s kislo smetano (ki ji dodam sladkor in kokos) in nato pokrijem z drugim delom biskvita in prelijem z čokolado, ki jo v mikrovalovki raztopim (ali nad paro) nič ji ne dodajam smetane ali podobnega. Ali pa: če imaš kinder čokolado, ki je bolj mehka, dodaj zraven še nekaj temne (trde) stopi in dodaj mandelje v koščkih. z malo žličko delaj kupčke te zmesi na peki papir. Pusti da se strdi in imaš zanimivo, preprosto in okusno sladico, ki lahko dolgo traja. To sem jaz naredila sestri za poroko in je bilo pri otrocih (tud mal starejših) pravi hit LP hema

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. mar 2011 19:37

Tamalaurša, kako lepo od tebe, da si se pripravljena žrtvovati

Atina

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

27. mar 2011 19:44

Ja saj vem, veš sem se težko odločila za tak težak korak ampak na koncu sem se opogumila

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

28. mar 2011 10:17

hvala za ideje...bodo prišle še kako prav, ker namreč čez 3 tedne dobimo novo pošiljko čokolad (bo imel starejši rojstni dan) in do takrat moramo te vsaj delno vstran spravit....tamalaursa jih prideš iskat ali ti jih pošljem?  Bo kakšni 2 kili dovolj za prvo silo?

hvala še 1x in lep (čeprav deževen) ponedeljek vam želim...

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

28. mar 2011 11:48

rebeka, še en nasvet, ali pa jih dalje podariš, ko greš kam na obisk, rojstni dan...:) ursyy

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

28. mar 2011 12:23

Lahko mi jih kar pošlješ ker izpita še nimam :(. Kakšni 2 kili bo recimo dovolj, čeprav je moja minimalna doza ponavadi vsaj 5 kil

drejkaa  

član od: 18.3.2011

sporočila: 18

28. mar 2011 12:26

Da ne kompliciraš preveč,čokolado zdrobiš,koščke pa porabiš kot čokoladne kapljice;polnjene čokolade ( te pa res sovražim) razlomiš in narediš mufine presenečenja-lahko vzameš tudi drug recept,bistvo je v sredici kolačka;lahko čokolado stopiš in jo v obliki osrtužkov porabiš za okras,...Načinov je ogromno,v končni fazi imamo pa pri nas nekaj sosedovih otrok,ki radi vzamejo kinder jajčko ali tisto posamezno zavito čokoladico,ko se pridejo igrat. drejkaa

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

29. mar 2011 20:07

Hvala vsem za ideje...včeraj smo jedli brzak z čokolado , čez vikend bodo na vrsti mafini presenečenja, potem pa tako lepo po vrsti z vašimi idejami in predlogi... drejkaa saj navadne mlečne čokolade jaz tudi porabim za pecivo, samo te z mlečnim polnilom ..očitno se jih bomo mogli lotit za zajtrk, kosilo, večerjo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti