Nadomestek za cheddar in lancashire sir?

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

tema odprta - 23. mar 2011 21:37 | ogledi: 10.791 | odgovori: 7

 

Pozdravljeni!

 

Malo zoprno vprasanje, ampak mogoce mi pa kdo tu lahko pomaga.

vceraj sem poskusila naredit neko pito, ki vsebuje

Lancashire sir in

Cheddar sir.

Ker nisem vedela s cim naj nadomestim ta dva sira, sem malo poguglala in na koncu dala gaudo kot nadomestilo za oba sira (edino to na spisku je nasel moz v trgovini).

Pita ni slabo izpadla in bo se na jedilniku, nisem pa najbolj zadovoljna s sirom. Nekaj manjka okusu.

Torej, ce ima kdo kaj izkusenj z angleskimi siri, se lepo priporocam za resitev.

Gre pa za ta recpet, ce slucajno kaj pomaga. Na "jutubu":) je vse super pokazano, da se tudi manj kuharsko sposobni lahko polatimo:)

http://www.jamieoliver.com/recipes/vegeterian-recipes/cr

 

najlepsa hvala in lp,

 

Schnugg

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

23. mar 2011 23:09

Chedar lahko kupiš v E leclercu. Vzemi tistega iz hladilnika. Chedar kateri se prodaja v delikatesi ni niti približek tistemu katerega včasih dobim iz Anglije.

K

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

24. mar 2011 19:03

NI isto, je pa bolj ali manj dober približek: starana kranjska gauda, sploh dvoletna. Sam jo vedno uporabljam namesto čedarja. Tudi s šparglji se lepo ujame, če je ni preveč.

peter

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

24. mar 2011 19:36

 

Do leklerka zal ne morem, je predalec. Ampak hvala za nasvet.

 

Prav tako Petru hvala!

Kaj pa ce bi dodala se ementaler? Je to cisto zgreseno?

lp,M

Schnugg

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. mar 2011 20:01

Če dodaš ementaler, bo okus blag, cheddar je pa bolj oster. Mislim, da je petrov predlog zelo dober - starana kranjska gauda (24 mesecev, tista v rjavi škatli) je super, sploh, ker se imenitno riba. Tudi kak old amsterdam bi šel, čeprav je za moj okus preslan.

Sonja

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

24. mar 2011 20:48

Cheddar imajo v Sparu, vedno.

archi

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

24. mar 2011 21:33

archi je napisal/a:

Cheddar imajo v Sparu, vedno.



archi

 

V Šparu v hladilniku ali postrežno? Se mi zdi, da sem pred časom kupila tistega iz hladilnika pa ni bil dober.

K

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. mar 2011 11:52

Karmina, meni tudi "Sparov" (ne mislim na njihovo blagovno znamko, ampak kupljen pri njih) ni ravno imel okusa po pravem Cheddarju. Ravno tako tisti v lističih za toast sendviče. 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti