Matura

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

tema odprta - 23. mar 2011 18:36 | ogledi: 24.822 | odgovori: 11

Povabljena sem na maturanski ples, glede darila ža vem kaj bom podarila, manjka mi smo kakšen lep verz. Lepo bi prosila , če mi posredujete nekaj vezov.

hvala lepa

 

Lep pozdrav

mamazeljka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. mar 2011 21:11

Oprosti, ampak prvič slišim, da se nekomu za maturantski ples nese darilo, kaj šele, da bi bil primeren kak verz? Mi smo tudi bili povabljeni in smo tudi vabili, pa nihče ni nobenega darila nosil, kaj šele s kakšnimi verzi "operiral"? Darilo smo dali po opravljeni maturi, kakšno malenkost, to pa ja.

Me res zanima odziv na tvoje vprašanje oziroma odgovori, ker mi je resnično novo, da bi taki običaji vladali, ko se gre na maturantski ples.

 

Žal ti v tem priemru ne morem pomagat. Jepa zanimivo. Sicer se pa človek uči, dokler je živ.

Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. mar 2011 21:16

Drugi kraji, drugi običaji. Sama sem ob maturantskem plesu dobila eno knjigo, ki me še vedno spomni na ples. In bila je strokovna knjiga, ki je sodelovala pri poti, po kateri hodim...... Ko je prejšnji teden moja nečakinja imela ples, ni dobila daril, sem pa za sosednjimi mizami slišala nekja okoli njih.

Mamazeljka, saj verz ni obvezen, povej ji raje nekaj prijaznih besed.

 

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. mar 2011 21:48

Bom iz firbca malo povprašala naokoli, ali kdo na našem koncu tudi goji to navado, da se da ob maturantskem plesu kakšno darilo. Sporočim odgovore.

 

 

 

mamazeljka, meni je tsle Pavčkov verz neizmerno všeč, in primeren tudi za maturanta. Je dovolj simboličen. Mi smo ga hčeri napisali ob 18. rojstnem dnevu in je še danes priliman na pluto nad pisalno mizo.

 

 

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca.

Spomladi do rožne cvetice,
poleti do zrele pšenice,
jeseni do polne police,
pozimi do snežne kraljice,
v knjigi do zadnje vrstice,
v življenju do prave resnice,
v sebi do rdečice čez eno in drugo lice.

A če ne prideš ne prvič ne drugič
do krova in pravega kova
poskusi:
vnovič
in zopet
in znova.

 (Tone Pavček)

 

Mamamia

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. mar 2011 8:36

Takole se mi zdi, pa naj bo za maturo, take in drugačne obletnice in konec koncev tudi ob pogrebih.

Če v običajnih okoliščinah ne komunicirate v rimah ali citatih, se jim tudi ob svečanih prilikah izognite.

Nikar ne klepljite prigodnih verzov, pa tudi tujih ni treba prepisovati na voščilnice, torte, splet in kar je še takšnih medijev.

Kadar se vam zdi primerno, da bi situacijo privzdignili s poezijo, podarite slavljencu zbirko pesmi, posvetilo pa napišite na voščilnico in jo priložite knjigi.



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 24. 2011 08:55

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. mar 2011 8:47

Nola, ti bi morala imeti tule svoj topic z naslovmi Nolina navodila za telebane.

Vendelina jr.

neznan uporabnik

24. mar 2011 9:15

Mi imamo vedno govore, pesmi, objemanja, jokanja..

Nimamo pa tistih univerzalnih prigodnic, pri katerih samo datum in ime spreminjaš.

Naše otroke sem naučila, da ne pošiljajo sporočil v stilu "pošlji vsem", razen če gre za datum in uro sestanka, odhoda...

Posvetila pišemo v knjige ("Pišem ti na zadnjo stran, v znamenje, da te rada imam. Če te pa kdo rajši ima, naj napiše dlje, če zna." Hecam se, to je bilo moderno v spominskih knjigah)

 

Mamamia, tale Pavčkova je pri nas obvezna za na pamet. Najbolj mi je všeč sfokusiranost in doslednost (je še posebej v teh divjaških časih dobrodošlo..), kajti če greš pozimi do cvetice in v knjigi do zadnje police in poleti do snežne kraljice...oziroma. če sploh ne prideš do tja..škoda cajta za življenje

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca je dober izbor.

japaja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. mar 2011 13:49

Pa ravno danes sem jo nekje prebrala, v reviji ali časniku. Moj EMŠO!

 

naor

8mateja  

član od: 29.8.2012

sporočila: 4

12. sep 2013 20:29

Mene pa zanima, če je kdo kdaj slišal/videl ali se morda zdaj spomni kakšen štos na temo opravljene mature. sicer je že 2 meseca mimo, imamo pa med prijatelji 2 zlata maturanta, ki bosta v nedeljo častila. zdi se mi zanimivo, da bi večer popestrili, če le ima kdo kakšnoi idejo??

prosim, čimprej..

hvala

mateja

8mateja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. sep 2013 20:37

No ja, po mojem mnenju matura ni ravno štos, se ti ne zdi? In, če je že kakšen štos, bi moral biti vezan na ta dva vaša zlata maturanta, ne na neke neznane, brezimene ljudi, ki se jim je menda nekaj smešnega zgodilo.

Imejte se lepo, uživajte v družbi, pa, če še niste maturirali, se zgledujte po njima. Neke na silo poiskane štose pa pustite, menda se ja da zabavati in uživati brez njih.

 

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. sep 2013 8:26

Bo zvenelo brutalno - ampak kdor mora na forum spraševati za tak ali drugačen štos (ali verz ali prigodni sonetni venec), ta pač nima ne humorja ne fantazije. Štosi se rojevajo v glavah sodelujočih iz situacije same po sebi, in če v glavi tega oddelka ni, ga pač ni. Ni človeka brez talenta, potrudite se s tistim, v čemer ste dobri, in bo izpadlo veliko bolje kot pa ponesrečen wanabee Vinko Šimek jr.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti