Nakup parnega čistilnika

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

tema odprta - 21. mar 2011 7:51 | ogledi: 16.689 | odgovori: 10

Že nekaj časa se odločam za nakup parnega čistilnika, saj bi si rada olajšala delo pri čiščenju. Gledam in berem mnenja s forumov na spletu in nikakor se ne morem odločiti kakšnega. Zato me zanimajo vaše izkušnje, kakšne imate, na kaj bi morala pri nakupu še prav posebej paziti, da mi potem nebi bilo žal in da na koncu nebi stal v kotu. Želim pa si takšnega, da bi bil vsestransko praktičen in cenovno ugoden.

 

Za vsa mnenja se že vnaprej zahvaljujem!

 

 

Lep dan in veliko se smejte

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

21. mar 2011 10:31

Če imaš rada zelo čisto in se temu tudi zelo posvečaš, kar je znak, da bo stroj tudi v uporabi in ti ga ne bo zoprno pripraviti, potem se odloči za nakup. Sama zase vem, da se mi ne ljubi in nisem tako precizna, se raje malo pomatram z običajnimi čistili. franciska

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

21. mar 2011 10:59

No dnevno se res temu nebi posvečala, sploh pri tem tempu, ki nas sedaj žene naprej. Bi bil pa super za kakšno malo bolj generalno čiščenje. In če bi mi nekdo rekel, ta in ta je super, kupi si ga, grem zdajle ponj (ker eurčke zanj sem si skrila na stran in se jih niti ne dotaknem ne ;-) )

Lep dan in veliko se smejte

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

21. mar 2011 19:12

Ko dobim sama take "popadke", se usedem in preberem stran ali dve v knjigi in ta čas to stanje mine, Ko pa imam tisti pravi dan pa naredim vse in še več. Naredim tiste vsakodnevne stvari vsak dan, ostalo pa počakam na razpoloženje ali, ko mi gre že na jetra. Sama bi ta prišparani denar raje porabila za kakšen dober izlet , saj se boš spočila in še videla ne boš, da je kaj za čistit. Brez zamere za mal šalivosti. franciska

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

21. mar 2011 23:32

Mislim, da je prevsem važno, da se odločiš, kako in kdaj ga boš uporabljala.

Seveda je super za čiščenje, pa še bolj ekološki, ker prišparaš kar nekaj detergentov itd.

Ampak pri meni vseeno stoji v kleti. Nekako ni časa za tisto "generalno" ali vsaj tedensko "sobotno" čiščenje, ampak se pospravlja bolj sproti, nekaj danes, nekaj jutri, malo tu in malo tam, kar se pač sproti pokaže za potrebno - za to je pa preveč kompliciranja s pripravo aparata.

 

Nasja

ozidar  

član od: 3.12.2010

sporočila: 21

22. mar 2011 8:11

Tudi jaz sem se dolgo odločala ali naj ga kupim ali ne.No in padla je odločitev,ko sem gledala reklamo na tv.Imam ga še malo časa a sem zadovoljna.Najbolj uporabljam za tla.Je enostavno,naliješ vodo nastaviš krpo na glavo in si reguliraš paro.Ne vzame veliko prostora.Zdaj ne uporabljam več vedra in krp za brisanje samo še H20 MOP X5. ozidar

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

22. mar 2011 9:33

Imamo ga že leta dolgo; sicer je v uporabi na vsake par mesecev, ampak takrat je zlata vreden. Ko je enkrat sestavljen, z njim počistim čisto vse, od preprog in foteljev do kuhinje, okenskih šip in balkona, čisto vse, zunaj in znotraj. Pa tudi za kakšne madeže na obleki se dobro obnese. Bi ga zelo pogrešala, če ga naenkrat ne bi bilo. Sonja

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

22. mar 2011 12:15

Nasja Ravno to sem mislila,ker poznam samo sebe in še nekaj mojih znancev. Rezultat pri vseh teh novodobnih napravah je enak, če je kje kakšen ročaj ali kaj podobnega je pa vsaj za obešanik dobr ali pa , če se zloži in spravi pod pohištvo je tudi uredu. Če je pa tako velika želja, si jo pa privošči,je tudi za dušo dobro. franciska

motalela  

član od: 20.10.2010

sporočila: 25

22. mar 2011 16:04

Jaz sem si ga kupila pred dvema mescema in sem z njim zelo zadovoljna čeprav za neke stvari še moram obnovit branje navodila. Moram ti reč, da to ni sesalec ampak parni čistilnik. Z njim čistim VSE najraje pa tla v kuhinji in kamnito stopnišče kjer so hrapave ploščice. Zato se kar odloči, jaz mislim da se ne boš kesala, sploh če so v družini majhni otroci, ki skoz stikajo. Kupiula sem ge preko reklame na tv, najdeš pa ga že v veliko trgovinah z živili (SPAR). Lp motalela. motalela

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

28. mar 2011 7:40

Tako, spet se javljam ;-) Čez vikend mi je sodelavka posodila tega malega vragca http://www.bigbang.si/gospodinjski-aparati/sesalnik in z njim sem bila zelooo zadovoljna. Priznam, da me malo še muči ta H20 MOP X5 iz Top Shopa- sploh, ker ima veliko punc le tega in so z njim zelo zadovoljne. Mislim, da bom kak dan še prespala, da se odločim za model, vsekakor pa GA BOM kupila. Hvala vam, da ste mi pri tem pomagale in delile svoje izkušnje.

Lep dan in veliko se smejte

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

28. mar 2011 8:21

Tako, spet se javljam ;-) Čez vikend mi je sodelavka posodila tega malega vragca http://www.bigbang.si/gospodinjski-aparati/sesalnik in z njim sem bila zelooo zadovoljna. Priznam, da me malo še muči ta H20 MOP X5 iz Top Shopa- sploh, ker ima veliko punc le tega in so z njim zelo zadovoljne. Mislim, da bom kak dan še prespala, da se odločim za model, vsekakor pa GA BOM kupila. Hvala vam, da ste mi pri tem pomagale in delile svoje izkušnje.

Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti