Slaščičarne v sloveniji

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. sep 2013 11:25

Saj ne bo reklama, ker si naša, napiši še registrsko kratico kraja, npr.LJ, GO, KR, MB... No, upam, da ne bo!

 

 

 

naor

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

25. sep 2013 12:42

SUZANAZ je napisal/a:

naor je napisal/a:

naor

Žal te moram razočarati, da v Zvezdi delajo vse torte iz praškov. Sicer iz najdražjih praškov, ampak še vedno iz praškov. Je pa tudi meni zelo dobra švicarska rezina in mi je bolj podobna masi za tiramisu, kot za kremšnite.



Suzi

 

Mene pa zanima, ali sploh še obstajajo slaščičarne, ki sladic ne delajo s praški? Vesela bom informacije za slaščičarne v Lj in okolici, ki še uporabljajo mleko, jajca, smetano... in ne mečejo sam praškov v vodo.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. sep 2013 13:15

Sama sem tudi zelo presenečena nad tem zapisom, saj so cene kar visoke in bi človek pričakoval, da sami delajo kreme. Izgleda, da samo to, kar sam pripraviš, veš kaj si pojedel.

 

naor

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. sep 2013 13:22

mihalek v šiški

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

25. sep 2013 14:21

Po moje je res loterija dobiti tortice s kremami, kot jih delamo doma. Še pri nas na podeželju, kjer je jajc ponavadi zadosti in tudi poceni za dobit, pa moko tudi, delajo mlajše generacije slaščičark kreme za torte iz praškov in past, obogatijo pa sadne s peščico svežega oz. zmrznjenega sadja. Tiste kreme npr. lešnikova, čokoladna, vanilijeva...pridejo puhaste, imajo pa vseeno prijeten okus po svojem imenu, ker dajo v to zmes tudi malo koncentrirane paste z okusom lešnika, čokolade, vanilije, gozdni sadeži... Tudi za biskvit imajo mešanice že pripravljene. 

Pa saj v bistvu tudi v špecerijah vidim, da imajo pripravljene mešanice za mafine, kremšnite, princeske. Pa v vrečkah razne kreme, ki se le z vodo zmešajo itd. Svet se pač vrti naprej...ko je moja mama pred 40 leti pekla pecivo za ohceti, smo tudi morali na roke vse mešat in to celo samo v eno smer, zdaj so pa ne le mikserji, ki jih v roki držiš, ampak pravi roboti za te namene.

Ognjič

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

25. sep 2013 17:39

...

Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 25. 2013 17:41

Aljo  

član od: 19.10.2005

sporočila: 90

26. sep 2013 6:47

V bistvu je vsaka torta, ki jo doma spravim skupaj bolj normalna kot tistole v slaščičarnah. Super.

 

Aljo

GeeGee  

član od: 31.10.2014

sporočila: 2

2. apr 2016 9:21

miis je napisal/a:

Mene pa zanima, ali sploh še obstajajo slaščičarne, ki sladic ne delajo s praški? Vesela bom informacije za slaščičarne v Lj in okolici, ki še uporabljajo mleko, jajca, smetano... in ne mečejo sam praškov v vodo.

Slaščičarna Razpotnik v Domžalah. Njam, pa še enkrat njam!! Imajo samo take away, ampak božanske kremšnite, piškoti, torte. In ja, jajca, maslo, smetana. Od praškov verjetno samo pecilni :)

GeeGee

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. apr 2016 17:49

GeeGee je napisal/a:
miis je napisal/a:
Mene pa zanima, ali sploh še obstajajo slaščičarne, ki sladic ne delajo s praški? Vesela bom informacije za slaščičarne v Lj in okolici, ki še uporabljajo mleko, jajca, smetano... in ne mečejo sam praškov v vodo.

Slaščičarna Razpotnik v Domžalah. Njam, pa še enkrat njam!! Imajo samo take away, ampak božanske kremšnite, piškoti, torte. In ja, jajca, maslo, smetana. Od praškov verjetno samo pecilni :)

GeeGee

Tudi v Mb se najde kdo, ki dela sam kreme (videla na lstne oči) za torte. Tovarnica sladkosti. 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti