Najljubši sendvič

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

20. mar 2011 19:48

Eni mojih najljubši:

1. toast+kečap+šunka/pariška/piščančje prsi+sir+origano+toast - konkretno popečeno

2. polnozrnata korenina + sirni namaz z zelišči + rukola + piščančja prsa + dimljen sir

3. polnozrnata ciabata + skutin namaz z zelišči + rukola + dimljen sir

Petya

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. mar 2011 9:24

Sveža bela žemlja, na eni polovici namazana pašteta, na drugi polovici majoneza, vmes pa tri rezine pariške salame, lahko je tudi poli posebna ali šunka, če katere od prvih dveh ni pri roki. Aja, pa rezina kisle kumarice.

 

Druga opcija sendviča je rezina črnega kruha in gor vsaj dve rezini pršua, z obveznim centimetrskim mastnim robom, ker sicer je vse skupaj presuho.

 

Odličen sendvič je tudi dunajski  zrezek v največji možni beli žemlji, lahko z rezino kisle kumarice.

 

Skozi pride tudi kak sendvič s črno štručko ali kakšno polno zrnato, v tem primeru okus dopolnim s slanim maslom in kakšno slastno salamo ali pašteto, še najbolje pa je s kosom mesa iz tunke ali kakšno podobno sočno prekajeno zadevo.

 

Obožujem tudi sendvič s črno štručko in prekajenim lososomin  z listom zelene solate, ampak ta sodi pri meni med dietne izvedb,. Kot tudi sendvič, ki ga redno kupujem, je pa sestavljen iz ciabate  s čebulo in olivami, vmes pa je pečena zelenjava na sirovem namazu z zelišči. To je najbolj dietna izvedba sendviča, kar jo zmorem pojeti.

 

Mamamia

 

 

mamamia

Vegica  

član od: 15.9.2005

sporočila: 96

21. mar 2011 9:54

Hmm... dobra tema :) Kruh+mocarela+piščančja prsa+hren... vse skupaj popečeno Bombica+puranja pleskavica+solata+paradižnik+kumarce+čebula+kečap+gorčica NJAM Kruh+tatarska omaka+na zeliščnem maslu popečeni jajčevci Vegica

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

21. mar 2011 12:59

beli kruh, tuna, paradižnik in solata oooo ni bolšga +včasih dodatek sir, koruza ali še kaj, kar se najde v hladilniku. lučica

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

21. mar 2011 14:03

Kruh(vseeno kakšen)+ kisla smetana + na tanke kolobarje narezana mlada čebulica + tuna iz konzerve + curry + nekaj oliv + list solate Cinnamon Stick

neznan uporabnik

21. mar 2011 17:31

Kako dobri so bili tisti sendviči v Trstu v časih "Še pomnite, tovariši"...

Bombeta (mi je bilo simpatično že samo ime) z na roke narezano mortadelo in sirom...

 

Sendviče največkrat pripravim iz navadnega kruha (hlebec, štruca..), jim pa okrog in okrog odrežem skorjo (ki jo na mimgrede pojem jaz).

Pravzaprav sendvičev ne jemo kaj dosti, razen za "to go".

japaja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. mar 2011 20:56

Najraje imam polslano francosko maslo namazano na domačo štručkoin z rezino dobrega sira. Vredno probat, sicer pa domače krušno pecivo z zelenjavnim nadevom. A čez zgornjega ga ni. lp Vesna

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

22. mar 2011 15:10

Spet ugotavljam, da ga skoraj ni sendviča, ki mi ne bi bil všeč (vse že do sedaj omenjeno). Sem se pa spomnila enega iz gimnazijskih časov: žemlja + rum ploščica. sonci

neznan uporabnik

22. mar 2011 15:34

Sonci, hahaha...pa to je bil luksuz non plus ultra (v vsako polovičko žemlje ena rumploščica!) !

japaja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. mar 2011 16:27

Najljubši sendvič mi je makovka, v kateri je kar precejšnja mera ogrske salame, malo majoneze in kakšna rezina sira (recimo edamca), poleg pa kisle kumarice (ni mi všeč, če so v sendviču, ker se kruh razmoči).

 

Na drugem mestu je topli sendvič oz. toast, tanko namazan z maslom ali majonezo ter obložen s sirom in šunko, obvezno popečen v toasterju.

 

Pa tudi tistih od mamamie se ne bo branila

 

Sonci, japaja, žemlja in rumploščica? Hmmmmm, zanimivo....

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti