Najljubši sendvič

Mygrace

sporočila: 6506

7. nov 2012 8:06

mbrando, tko al tko zganjaš teror nad hrano. Bašeš vse živo skupaj. Le kaj kompenziraš?

Poskusi enkrat eno enostavno varjanto, morda te malo olajša?

 

In če postavljaš odre, še ne pomeni, da si kulturnik, a veš?

 

                                         (še vedno buče press)

Mygrace

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. nov 2012 10:24

Mygrace: Teroriziram hrano?!!? O jejžeš, to pa res prvič slišim. No, pa pustimo to, saj smo si ljudje različni in ravno to je čar. Kulinarika pa vsakomur po svoje predstavlja smisel, ali pa ne.
Včasih res najbolj einfoh, najbolje izpade, a tega sem imel 27 let v izobilju. Sedaj je na vrsti kompliciranje, iskanje THE obroka in odkrivanje tisoče in tisoče zadev iz sveta kulinarike.
Nikoli ne veš, kdaj se konča življenje in zatorej vsak dan iščem, razmišljam in delam v smeri, da je vsak obrok maximalno takšen kot sem si ga zacumpral v glavi oz. kot si ga predstavljam. Nikoli mi ne neha tečt trak za kombinacijo okusov, sestavin...
Vsekakor oder postavljati ni kultura, je pa res, da se ne sučem samo po odrih :D. Tudi v srčiki kulture delujem.

rimljanka: Vem. Bi se moral drugače izrazit. Se opravičujem. Ne smem posploševat. So slabi in so dobri. Viva la dobri in PERFEKTNI VZGLEDI.
Hvalabogu za moi maman in papan, da sta mi dala največ kar sta lahko in da sem zrasel v kulturnega, romantičnega, idealističnega in še kaj pjeba. Strpnost in ljubezen.
No, nekaj je tudi na njih. Čisto brez krivde niso. Vzgledi vlečejo. Starši pa opravijo GARAŠKO delo. Res ni lahko vzgajati. Se vam klanjam, vsem mamam in očetom. Upam da bom sam, dober oče...someday.

elaphus: Se strinjam. Malo me je zaneslo...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

7. nov 2012 17:28

MBrando, preveč razmišljaš o hrani, v življenju so še druge stvari. Navsezadnje se hranimo zato, da lahko živimo. Čisto všeč mi je, da je večina moje prehrane "navadna hrana", da lahko potem bolj cenim kakšen "the obrok", kot mu praviš. Ti pa hočeš, da je vsak obrok idealen; to ni življenjsko, to je približno tako, kot če hočeš, da je vsak dan tvojega življenja idealen. V realnosti ni tako, mora biti črno in belo in tudi sivo - nekaj vmes. A se samo pri hrani tako ženeš za ideali? Mogoče bi bilo bolje, da svojo pozornost usmeriš kam drugam - v odnose do ljudi, do samega sebe, do umetnosti, če praviš, da si umetnik, ali pa (še najbolje) do vsega tega.

 

Včasih se vprašam, kakšen bo moj obračun ob koncu življenja, če ga bom lahko delala - zagotovo ne bom ponosna na idealen sendvič. Ali boš ti?

Barbra

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

7. nov 2012 17:51

Mislim, da se vsakdo sam zase odloči, kaj mu je v nekem trenutku v življenju najbolj pomembno, in kaj je tista stalnica ali pa vsaj malo bolj dolga rdeča nit, ki jo vlečeš s seboj. Eni pišejo pesmi, eni plezajo po zmrznjenih slapovih, eni pobirajo lavo iz žrel vulkanov, eni se podijo za žogo, eni spravljajo skupaj največjo mortadelo na svetu -  zakaj bi bilo potem iskanje "the" sendviča narobe?  

Pravzaprav sploh ne zveni tako slabo - prebiti nekaj mesecev življenja ob sestavljanju recepta za naj-naj sendvič (ki ga bodo seveda potem nekateri takoj popljuvali, ampak tako pač je z recepti, bog pomagaj, meni se pa pri sušiju želodec obrača). Glavno, da najdeš svoje zadovoljstvo, pa naj bo to najboljši sendvič ali pa najgloblja luknja na svetu. Ostali pa lahko mirno iščejo vsak svoje presežke, o katerih si bodo lahko drugi mislili nekaj takega, kot misli barbra o Brandovih sendvičih. Saj čez čas itak vse mine, pa se človek tako ali drugače zaposli s čim drugim. Pravzaprav - veliko bolje je iskati najboljši sendvič kot pa sedeti in se tolči po glavi, kako pustiti za seboj čimbolj globoke sledi, pa hkrati z grozo gledati, kako gre življenje mimo tebe. 

Sonja

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

7. nov 2012 18:28

Pravkar pojedla sendvič: kajmak, rezina pršuta, mala pest kislega zelja, en strok česna, tri rdeče redkvice(zadnje z vrta, nič pekoče), na vrhu le kanček ingverja in čilija (oboje mleto).. Toje bil trenutni navdih, ponavadi je bolj klasičen.

Malce kasneje: domač čaj iz materne dušice, mete in trobentic z medom, in .

gobica1402

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

7. nov 2012 19:19

MBrando je napisal/a:

Mygrace: Teroriziram hrano?!!? O jejžeš, to pa res prvič slišim. No, pa pustimo to, saj smo si ljudje različni in ravno to je čar. Kulinarika pa vsakomur po svoje predstavlja smisel, ali pa ne.
Včasih res najbolj einfoh, najbolje izpade, a tega sem imel 27 let v izobilju. Sedaj je na vrsti kompliciranje, iskanje THE obroka in odkrivanje tisoče in tisoče zadev iz sveta kulinarike.
Nikoli ne veš, kdaj se konča življenje in zatorej vsak dan iščem, razmišljam in delam v smeri, da je vsak obrok maximalno takšen kot sem si ga zacumpral v glavi oz. kot si ga predstavljam. Nikoli mi ne neha tečt trak za kombinacijo okusov, sestavin...
Vsekakor oder postavljati ni kultura, je pa res, da se ne sučem samo po odrih :D. Tudi v srčiki kulture delujem.

rimljanka: Vem. Bi se moral drugače izrazit. Se opravičujem. Ne smem posploševat. So slabi in so dobri. Viva la dobri in PERFEKTNI VZGLEDI.
Hvalabogu za moi maman in papan, da sta mi dala največ kar sta lahko in da sem zrasel v kulturnega, romantičnega, idealističnega in še kaj pjeba. Strpnost in ljubezen.
No, nekaj je tudi na njih. Čisto brez krivde niso. Vzgledi vlečejo. Starši pa opravijo GARAŠKO delo. Res ni lahko vzgajati. Se vam klanjam, vsem mamam in očetom. Upam da bom sam, dober oče...someday.

elaphus: Se strinjam. Malo me je zaneslo...



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Do mladine že nisi. V ostale narcistične pridevnike tudi nekako ne verjamem.

Commis débarrasseur

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. nov 2012 21:41

MBrando, a word of advice: Ni treba na svetovnem svetu povedati čisto vsega, o čemer ta trenutek premišljuješ. Ker tako daješ samo dodatni futr. Potem te pa kdo malo izzove, pa ti še nadalje pojasnjuješ, pa je v pojasnilu speta kakšna nova "kvaka", pa to zbode koga tretjega in četrtega.... Daj si malo pavze od vsega, se ti bo na srednji rok obrestovalo. Če te ima, da bi kaj napisal....daj raje premisli, če bi šla salamica na levo ali na desno, pa se boš zamotil.

BTW, dober seks je boljši od dobrih piškotov. 

Vendelina jr.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

8. nov 2012 15:41

Ojeje..res je vse izbrisalo.

Vandelina: Hvala na word of advajs. Vsekakor zapisan za uho. Se bom potrudil, da bom naslednjič čim dalje vzdržal. Obljubim sicer ne, ker slej kot prej me tale mali škrat zacumpra in že moram, vas stručkote povprašati za mnenje. 
Tako je ja...rad se obračam na vas, ko imate tooooliko življ. in štedil. izkušenj pa pol meni nič tebi nič pač vprašam. Saj veš, da ne mislil slabo, a morda včasih res izpade nadležno. Ok, zato pa odpiram svoje teme in pol se vsaj ve, če grem komu v nos, da tja ne bo hodil. Razen če rad svoje frustracije sprošča na forumih. Jaz tudi PREZIRAM in POPLJUVAM kič od oddaje imenovane GOSTILNA IŠČE...a to nisem dal iz sebe na dotičnem forumu in niti ne bom tukaj. To je moje mnenje in zdi se mi zamalo, da bi tam svinjal in drugim kazil veselje do debatiranja ipd.
Hvala Vandelina za vse nasvete,predloge in še kaj. Še vedno vas neizmerno spoštujem. Ja, tudi rad vas še imam 


limnol: Hvala, za lepe besede. Vsak ima svoje radosti. Meni je to pač iskanje THE COMBINATION. 
Hvala

Vsem damam in gospodom še enkrat hvala za vse predloge/recepte. So pridno romali v moj zbirko RECEPTOV in bodo v prihodnjih tednih/mesecih preizkušeni v prijetni kombinaciji z dobro vročo pijačo, ter kakšnim BIG BAND ali pa NEW SWING CDjem
HVALA ŠE ENKRAT

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

8. nov 2012 16:38

MBrando: Vendelina, ne Vandelina. Ljudje smo občutljivi na imena.

Sicer ti pa kar sprašuj in razpravljaj. Imamo vsaj kaj brati, ko pa s(m)o eni bolj redkobesedni.

pirnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. nov 2012 18:45

@pirnica, tisti, ki znate to napisati pravilno, ste tule v manjšini

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti