Najljubši sendvič

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

6. nov 2012 14:19

Jaz pa sem se kot otrok večkrat igrala pri sosedih. Ker smo bili tam več ur nam je prinesla vsakemu majhen košček suhe salame in velik kos črnega domačega kruha. In nam rekla enkrat salamo ugrizneš in zraven kruh, drugič salamo samo povohaš in ugrizneš kruh. Tako ni nikoli zmanjkalo salame in ves kruh smo pospravili. Tega ne bom nikoli pozabila.In še danes imam rada domačo suho salamo, saj me spominja na otroštvo....

Drugače pa je moj najbolj omiljeni sendvič polnjen z mlečnim namazom, solato, pršutom ( svežim ali suhim), rezino sira, paradižnikom, papriko in kumaricami in pogret na opekaču.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

6. nov 2012 14:44

Meni je najljubši caprese sendvič. 

Rakuncek

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

6. nov 2012 14:50

Ha, ha Trixi, me je metoda tvoje sosede, kako iz drobnega koščka salame narediti čim daljši užitek, spomnila na nekaj podobnega: z bratom sva bila veliko pri stari mami, ki me je vsako jutro poslala v trgovino.

Vsak dan sem morala kupiti navaden črn kruh, 10 dag ljubljanske salame in 10 dag sira. To je bil zajtrk za naju z bratom in stara starša.

Z bratom sva dobilo vsak en kolešček salame in kos kruha, sir je bil samo za starega ata.

Tega koleščka salame sva se lotila tako, da sva s prstom izbezala tiste bele, mastne delce in jih pojedla s kruhom, potem pa sva ostanek, brez vidnih maščob pojedla brez kruha.

Kako je bilo to dobro!

rosie

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. nov 2012 15:13

Trixi je napisal/a:

Jaz pa sem se kot otrok večkrat igrala pri sosedih. Ker smo bili tam več ur nam je prinesla vsakemu majhen košček suhe salame in velik kos črnega domačega kruha. In nam rekla enkrat salamo ugrizneš in zraven kruh, drugič salamo samo povohaš in ugrizneš kruh. Tako ni nikoli zmanjkalo salame in ves kruh smo pospravili. Tega ne bom nikoli pozabila.In še danes imam rada domačo suho salamo, saj me spominja na otroštvo....

Drugače pa je moj najbolj omiljeni sendvič polnjen z mlečnim namazom, solato, pršutom ( svežim ali suhim), rezino sira, paradižnikom, papriko in kumaricami in pogret na opekaču.



Kjer je volja, tam je pot. Trixi



Ahh, ti naša Trixi. Prav sem si predstavljal takšno sceno. Nostalgija pogreje in pričara tiste lepe/pozitivne trenutke.
Definitivno gre tudi tale recept na seznam! HVALAAA

rosie: kako smo nekoč znali uživati in kako to prenesemo v današnji čas. Se vidi, da nam je hrana več kot samo gorivo za polnjene motorja. Koliko spoštovanja in uživanja. Ne pa današnja mladina. Boli, ko vidiš, kako se ravna z hrano, kako brezbrižno, čisto brez spoštovanja in ljubezni. Ahh, se vidi da niso živeli v pomanjkanju in upam, da tudi nikoli ne bodo tega občutili...

Matena1968: Thank you in tudi tvoj je romal v beležnico. Cibatto z črnimi olivami kupiš pri peku/trgovini/sama narediš? Če kupiš v trgovini/pekarni, zaupaš kateri?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. nov 2012 16:20

MBrando je napisal/a:

 


 Ne pa današnja mladina. Boli, ko vidiš, kako se ravna z hrano, kako brezbrižno, čisto brez spoštovanja in ljubezni. Ahh, se vidi da niso živeli v pomanjkanju in upam, da tudi nikoli ne bodo tega občutili...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Na žalost jih veliko že dobro občuti pomanjkanje..... In jim je čisto vseeno, kak sendvič dobijo, da ga le....

lp

cervus

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

6. nov 2012 16:27

MBrando, kupim jo kar v Mercatorju, imajo zelo dobre. Sama žal nisem (še) najbolj vešča peke kruha

Naj ti tekne

Matena1968

Mygrace

sporočila: 6506

6. nov 2012 16:51

Pa dej ne nakladi, noooooo, mbrando......

Če kdo, potem ti afne guncaš. Pa ne, da ti ne privoščim tvojega proseravanja, ti kar uživaj v svoji tržni (socialni) niši...

Ampak čez našo mladino ni treba pa prav nič šimfat! Kolikor sem razbrala, itak nimaš nobenih bistvenih obremenitev v življenju.

 

                                         (mudazajaja press)

Mygrace

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. nov 2012 2:23

Mygrace je napisal/a:

Pa dej ne nakladi, noooooo, mbrando......

Če kdo, potem ti afne guncaš. Pa ne, da ti ne privoščim tvojega proseravanja, ti kar uživaj v svoji tržni (socialni) niši...

Ampak čez našo mladino ni treba pa prav nič šimfat! Kolikor sem razbrala, itak nimaš nobenih bistvenih obremenitev v življenju.

 

                                         (mudazajaja press)



Mygrace



Hvala, da mi privoščite, madam Mygrace. Samo da ni hude krvi in nevoščljivosti. Še veliko preveč je tega v današnjih časih. Verjamite, sem tega v zadnjih letih izkusil še preveč 
Poznam dosti današnje mladine...nič kaj pozitivnega nimam za povedat.

Morda se skozi moje pisanje to le zdi, a dokler se človeka os. ne pozna, je težko doreči, kako in kaj.Je pa res, da se trudim biti vedno pozitiven, razdajati poz.karmo ter hoditi po svetu z nasmehom do ušes, pokončno držo ter ljubeznijo do vseh. Sicer pa, vaše besede v božjih ustih!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. nov 2012 6:33

MBrando je napisal/a:


Poznam dosti današnje mladine...nič kaj pozitivnega nimam za povedat.


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Poskusi jih pogledat z drugačnimi očmi oz. z druge plati. Pa ne pozabi, da odraščajo v drugačnih časih, kakor si pa ti....

lp

P.s. Da ne bo samo smetenje: Kruh iz temne, viharne noči , margarina (posoljena) in rezina prekajenega Jošta.

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. nov 2012 6:49

MBrando je napisal/a:

Poznam dosti današnje mladine...nič kaj pozitivnega nimam za povedat.

Tegale pa ne morem požreti brez komentarja, MBrando. Očitno se giblješ v določenih "krogih", ki ti pokažejo le določen del današnje mladine. Poznam mnogo mladih, pa lahko ocenim precej drugače kot ti. In mi je jasno, da obstaja približno normalna porazdelitev od negativnega do pozitivnega pola, večina je nekje vmes. In, verjemi, je vsaj toliko takih mladih, da lahko o njih mnogo pozitivnega povem, čeprav sodim v precej starejšo generacijo kot ti. Vedno me zaboli, ko tako vehementno pljuva (kdorkoli) po mladih. Kot, da so sami "krivi", da so taki. Mladi imajo starše, ti tudi, .......in mnogi današnji "zgledi" v družbi jim res niso zgledi v pomenu, kot bi naj jo imela ta beseda.

Zajtrk: kruh z maslom in šunko, kava z mlekom, jabolko

 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti