Dietni nadev za pico

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

17. mar 2011 9:19

Pri pici je potrebna samo domišljija in malo logike kaj paše skupaj in kombiniraš po svojem okusu. Nekatero zelenjavo jaz tudi predhodno popečem čebula. paprika.. da boljši okus. Vsi govorite samo o zelenjavnih picah, vendar je zelo dobra tudi sadna -ananas, marelice..., predhodno malo palatov in na koncu sir. Veliko domišljije in dober tek. radiček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. mar 2011 9:31

Čebulo je itak dobro prej popeči, sicer spusti precej vode in je testo pocasto; če je ne popečemo, pa jo vsaj malo posolimo in počakamo, da spusti vodo.

 

Iskreno povedano, zame ni pice brez kakega mesnega ali vsaj ribjega dodatka (slani fileji na primer), je pa dovolj zelenjave in sadja, da je pri kombiniranju tudi za vegetarijance meja lahko samo domišljija.

 

Sem se zelo trudila, da se ne bi spet zatipkala.

Mamamia

mamamia

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

17. mar 2011 10:11

Se strinjam čebulo lahko predhodno nasolimo,vendar sama prisegam na pečenje, saj je okus čisto nekaj drugega kakor pri nasolitvi. Za dobro zelenjavno pico pa jaz vso zelenjavo malo nasolim in počakam šele potem dajam na testo iz razloga, da ni preveč vodena. Meso, tudi jaz sem žal mesojeda, zato z predhodnim pečenjem zelenjave malo približam okus mesu, popečem pa na sezamovemu olju, da ne vnašam živalskih maščob še takrat ko se odločim za zelenjavni obrok. se že veselim, tudi pri nas bo danes zelenjavna pica. radiček

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. mar 2011 13:00

kissmyass je napisal/a:
moja sestra se ukvarja z vegeterjanstvom, pa sem gledala nadeve za pice pa se mi ni nič primerno zdelo. ima kdo kakšen nasvet????? pica se bo pekla že jutri moj naslov je zakrajsekpln@gmail.com

kissmyass

Temo je spremenil(a) kissmyass dne 16. mar 2011 14:41

 

Najprej se odloči, ali je vegetarianka, ali je na dieti? Ker to ni eno in isto. Če je samo vegetarianka, ji lahko narediš pico z različnimi siri in bo odlična. Ker mene zelenjava na pici res ne prepriča. Razen paradižnik v omaki za pico

 

Če je na dieti, pa siri, sploh tisti bolj mastni, niso najbolj priporočljivi, sem slišala. Potem se pa drži nasvetov mojih predhodnikov in nameči gor zelenjavo

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti