Piškotna torta-pozna kdo recept?

Šmux  

član od: 15.3.2011

sporočila: 6

tema odprta - 15. mar 2011 22:29 | ogledi: 12.090 | odgovori: 14

Živjo,

mene pa zanima, če kdo pozna recept piškotne torte-ko sem bila majhna, torej pb.20 let nazaj, smo jo vedno jedli na rojstnih dneh, recepta pa nisem nikoli dobila. Vem, da se zanjo uporablja surova jajca(zato so jo kasneje zelo redko še kje delali), namesto moke pa piškote, notri pa so tudi v rum namočene rozine. Torta je zelo kompaktna in nasitna, več pa žal ne vem. Če kdo ima recept ga bom zelo vesela.

Hvala in lp

Šmux

sančy  

član od: 15.7.2008

sporočila: 84

15. mar 2011 23:31

js sem naredila tole in nam je bila zelo všeč enostavno in hitro http://www.kulinarika.net/recepti/10137/sladice/mascarp je precej takšnih in podobnih receptov če še kakšnega najdem ti prilepim link drugače pa lahko po tem načinu tudi z drugimi piškoti narediš in dodaš kakšno sadje, ali pa namočiš v kavo bebi piškote ter narediš tiramisu torto tudi če je v receptu surovo jajce ga ne rabiš dat če ti to ne ustreza tako naredim jaz, ker mi to ni všeč. tule je tudi recept za tiramisu: http://www.kulinarika.net/recepti/14778/sladice/tiramis upam da ti kaj pomaga lp papa sančy

Šmux  

član od: 15.3.2011

sporočila: 6

16. mar 2011 3:45

Hvala za hiter odgovor. Za okus te torte bi pretrpela surova jajca, saj je res enkratna. Bom poskusila tvoja recepta, ker se slišita dobro:) Sm pa še naprej na lovu za 'mojo' torto:) Šmux

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. mar 2011 9:26

Lahko da gre za torto malakoff, ta je s piškoti in s kremo. Poiščem recept, pa pošljem.

Mamamia

mamamia

Šmux  

član od: 15.3.2011

sporočila: 6

16. mar 2011 11:43

Še tole sem pozabila pri tej torti-pomoje so piškoti albert in so zdrobljeni na čisto drobno, tako da nadomestijo moko. Če kaj pomaga. Šmux

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. mar 2011 11:45

Potem pa to ni malakoff, ta je z baby piškoti.

A torta sploh ni bila pečena?

Mamamia

 

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. mar 2011 12:04

Lahko torto se malo bolj natancno opises?

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Šmux  

član od: 15.3.2011

sporočila: 6

16. mar 2011 12:10

Ne ni spečenna pomoje. Ja je zelo težka-moraš pojest res majhen kos, ker je čisto zbita, okus ima pa tak zelo poseben, ni klasičen kot pri biskvitni torti-ravno zato je meni tako všeč. povrhu je pa pomoje posuta s pravim kakavom. Je pa tako kompaktna, da ne razpada. Okus je pa malo po rumu, malo po piškotih, ampak ne znam natančno opisat. Šmux

Šmux  

član od: 15.3.2011

sporočila: 6

16. mar 2011 12:13

P.s. morda so notri tudi mleti mandlji. Nisem pa 100% Šmux

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. mar 2011 14:22

Toel me spominja na Mrzlega psa.

krema je z jajci in maslom in s čokolado (ni pa nujno, lahko je vanilijeva), z dodatkom rozin, namiočenioh v rumu. Vmes so lahko keksi, celi, nič prej namočeni, ali pa zdrobljeni, premešani z malo masla in ruma, in je to plast namesto celih keksov ali testa.

Šmux, ti bom na zsebno pošto poslala recept za tega mrzlega psa, pa poglej in malo improviziraj, pa bo.

 

Nadev me spominja na tistega, ki ga dajemo med oblate, jih obtežimo in pustimo čez noč, da se vse spime, potem pa režemo na poljubne oblike. Sesatvine: maslo, jajca, čokolada, rum, sladkor, rozine, lahko tudi mleti orehi, da je bomba še malo bolj učinkovita.

 

Mamamia

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. mar 2011 16:32

je mogoce kasato torta?

http://www.kulinarika.net/recepti/7214/sladice/kasato-t 

kasato torta I

500 gr mleveno keksa, 200 gr. seckanih oraha, 200 gr suvog rozdja, 250 gr. secera u prahu, 200 gr cokolade, 250 gr. putera, 300 gr ladnog mleka, 3jaja

umutit penasto puter sa secerom, dodati 3 zumanca, keks, orahe, suvo grozdje, mleko, sam od 3 belanca i 9 kesika secera, otopljenu cokoladu. Masu ujednaciti, oblikovati po zelji i ukrasiti

 

kasato torta II

250 gr prah secera, 250 gr margarina, 200 gr cokolade za kuvanje, 200 gr seckanih oraha, 3 jaja (zumanca), 1/2 kg keksa, 1 solja za belu kafu mleka (ne preterano velika, vec kao nase vece soljice za kafu), 100 gr zele bombona, 100 gr suvog grozdja (koje se prethodno potopi u vrelu vodu)

Izlomi se keks na sitne komadice (ja obicno stavim keks u vanglu i onda ga ispritiskam teglom). Dodaju se orasi, zele i suvo grozdje. Mleko i cokolada se stave na vatru da se cokolada istopi u mleku. Zatim se to prespe u keks i dobro izgnjeci. Margarin i secer se posebno umute i dodaju se zumanca-jedno po jedno. Kad je margarin penasto umucen, dodati keks-smesu i izmesati sve dobro. Oblikovati po zelji.

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti