Nož za sir

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. mar 2011 13:31

Za kaj je škoda denarja, je precej individualna stvar posameznika, tu gre tudi za kulturo uživanja sira. Kot pri vseh drugih stvareh.

 

Commis débarrasseur

neznan uporabnik

14. mar 2011 13:38

Sir je sir, nož je pa nož.

ma joj no, zzak, tko kot mene ne briga (s poudarkom na MENE), s kakšnim nožem je nasekljana čebula in narezano meso za golaž, važno je, da je golaž tak kot se spodobi....

..tako je meni najbolj važno, da je sir okusen.

 

Se strinjam, da je izraz "škoda denarja" individualen, ja.

 

Sploh sem pa od nekod privlekla tisti nož, sestavljen iz zajle in valjčka...je kar fajn, moram rečt..

pa za polento tut cvirn uporabljam...

predvsem takrat, kadar imamo kakšen kulinarični "pokaži kaj znaš"..

 

zdaj pa letim, imamo rojstni dan, nimam nič doma (sir sem dala iz hladilnika) in moram še na hitro nekaj sčarat za kar dosti ljudi. A nam, tabornikom, to ni problem

japaja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. mar 2011 14:01

Seveda, saj je zelo malo stvari nujnih in res je od osebne percepcije odvisno, katere so tiste.

Konec koncev lahko šnicle kar v kuhinji razrežemo z nožem, pa potem še tistih od pribora ne rabimo, vino pa, če je tako, kot se spodobi, bo odlično tudi v skodelah za kavo.

In namesto prta so čisto uporabne rjuhe, zaradi njih ne bo miza nič manj trdno stala.

In ob takem velikem prihranku v glavi in denarnici se bomo, otrebljeni večine balasta, lahko v miru posvetili bistvenemu.

nola

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. mar 2011 14:06

nola je napisal/a:

Seveda, saj je zelo malo stvari nujnih in res je od osebne percepcije odvisno, katere so tiste.

Konec koncev lahko šnicle kar v kuhinji razrežemo z nožem, pa potem še tistih od pribora ne rabimo, vino pa, če je tako, kot se spodobi, bo odlično tudi v skodelah za kavo.

In namesto prta so čisto uporabne rjuhe, zaradi njih ne bo miza nič manj trdno stala.

In ob takem velikem prihranku v glavi in denarnici se bomo, otrebljeni večine balasta, lahko v miru posvetili bistvenemu.



nola

 

Sicer še vedno nimam čisto nobene potrebe po nožu za sir, ampak tole si pa dobro povedala Vsak sam ve, kaj potrebuje in česa ne in vprašanje ni, ali se nam zdi butasto imeti nož za sir, pač pa, kateri nož za sir je dober

JanisJoplin

neznan uporabnik

14. mar 2011 14:14

Z vsem, kar ste do sedaj povedali, se absolutno strinjam.

 

Tudi mene zdaj zanima, kateri nož za sir je Tisti?

In se veselim debate ter ogdovorov

japaja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. mar 2011 14:16

japaja je napisal/a:

Sir je sir, nož je pa nož.

ma joj no, zzak, tko kot mene ne briga (s poudarkom na MENE), s kakšnim nožem je nasekljana čebula in narezano meso za golaž, važno je, da je golaž tak kot se spodobi....

 



japaja

Tu se skriva bistvo, za dober golaž je pomembnih še precej drugih stvari kot same sestavine, da je na koncu spodoben, kot praviš. In mogoče sirnega krožnika ni spodobnega brez dobrih nožev, kaj šele odličnega.

Zanimivo pa da se v takih primerih oglašajo in imajo največ povedati ravno tisti ki si stvari ne lastijo, niti jih niso preizkusili.

In sramota za forum, ki se hvali z ne vem koliko kliki na mesec, da uporabniki podajo izjavo kot je "sir je sir, nož je nož".

MENE pa briga. Vsaka malenkost v pripravi obroka, in verjamem da tudi vsakega ljubitelja kulinarike, osebam ki pač jedo zgolj zato da nasitijo svoj želodec, pa verjamem da je to španska vas.

 



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 14. 2011 14:17

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. mar 2011 14:20

Poglejte - če družina na veliko je sire, je po moje čisto normalno in zaželeno, da si rezanje olajša. In dejstvo je, da z nožem za sir lepo odrežeš tudi rezino z zelo mehkega sira. Torej nož kupiš in ga uporabljaš. Če hočeš, kupiš kaj pregrešno dragega (kar ob stalni uporabi na dolgi rok tudi ni tako slabo), ali pa kupiš nekaj "noname" za par evrov, kar vsaj nekaj časa tudi funkcionira čisto v redu. Pa še na ta način preveriš, ali je to res TO. Take nože ima vsak Merkur ali njemu sorodni centri. Lahko pa rečeš da se ne boš afnal in režeš in peštaš in ribaš s tem kar imaš. Jaz nimam potrebe po nožu za par sto evrov, pa kljub temu kar solidno kuham (vsaj tako pravijo). Lisa

neznan uporabnik

14. mar 2011 14:22

Okej, še zdaj ne vem, KATERI nož je priporočljiv, najboljši....?

japaja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. mar 2011 14:23

zzak1977 je napisal/a:

 

MENE pa briga. Vsaka malenkost v pripravi obroka, in verjamem da tudi vsakega ljubitelja kulinarike, osebam ki pač jedo zgolj zato da nasitijo svoj želodec, pa verjamem da je to španska vas.

 



Commis débarrasseur

 

Jaz sem ljubitelj kulinarike, ampak me bolj kot orodje zanimajo sestavine. In če nimam noža za sir, to še ni dokaz da zgolj hočem nasititi svoj želodec in mi dol visi za hrano. Dol mi visi za nože za sir.

JanisJoplin

neznan uporabnik

14. mar 2011 14:26

ma ja, ZZak, valjda ne bom pilco za nohte rezala mesa za golaž (čeprav sila kola lomi), ker bom razcefrala vsa tista vlakna....

 

Se strinjam s tabo, enkrat se je zaradi lakote, drugič zaradi užitka.

 

Tako kot pri nekem drugem prvinskem nagonu, je ZAME tudi pri hrani, poznamo take in drugačne pristope, na koncu je pa zadovoljitev neke potrebe, nuje, strasti, kompenzacije....

Pa madonca, a lohk kej rečem? Sej nisem rekla, da morate vsi tako kot jaz, no...

 

 

Še vedno ne vem, kateri nož je Tisti?

japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti