Nož za sir

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

tema odprta - 12. mar 2011 15:46 | ogledi: 12.289 | odgovori: 37

Rada bi kupila nož za sir. Pri prijateljih imajo nož za sir od Tupperware-ja (na njihovi spletni strani sem zasledila, da je 25€), se mi je zdel kar ok, je pa res, da sem z njim odrezala le dve rezini sira. Kakšne izkušnje imate z noži za sir? Priporočate kakšnega od njih, kje ga je moč kupiti in kakšna je cena? Ga pa povečini potrebujemo za rezanje rezin sira za v sendvič :)

Jejža

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. mar 2011 17:52

Da bi si kupila poseben nož sir zgolj za rezine za sendviče se mi ne zdi potrebno, imam pa tri secialne nože za sire (malce ukrivljeni, na koncu nazobčani), s katerimi se režejo režejo siri na pladnju, ko postrežeš samo sire. Rezine sira za sendvič se lepo narežejo tudi s strojem za rezanje salam, ali pa kupim že narezane rezine.

Mamamia

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

12. mar 2011 17:54

Se strinjam z mamamio, jaz za rezanje sira za sendviče uporabljam čisto običajne nože, pa sem bila do sedaj čisto zadovoljna. Ne vem zakaj bi za to potrebovala poseben nož.

JanisJoplin

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

12. mar 2011 18:12

Če gre samo za sendviče, bo najbolj uporabna lopatka.

Sir se veliko bolje reže z namenskim nožem, jaz imam tudi Tupperwarjevga in je kar spodoben. Kot tudi vsak drug namenski nož ni oblikovan brezveze kakor pač je.

Ampak kot je rekla mamamia, čisto odvisno od pogostosti uporabe, če se nakup izplača ali ne.

Commis débarrasseur

violy  

član od: 12.3.2011

sporočila: 38

12. mar 2011 19:00

trdi in poltrdi siri se zelo lepo narežejo tudi z običajnim lupilnikom za zelenjavo - pride lepa rezina, tanka in enakomerno se lahko nalista violy

ozidar  

član od: 3.12.2010

sporočila: 21

13. mar 2011 1:17

Lopatko z rezilom dobite v vsaki merkatorjevi trgovini.Tudi v manjših z živili.Je z belim ročajem in ni pretirano draga.Imam jo že nekaj časa tako,da zdaj cene nevem. ozidar

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

14. mar 2011 11:59

Za rezanje rezin sira potrebujemo skorajda vsakodnevno - sploh pa zjutraj, ko se pripravlja malica za v službo. Običajni noži so težavni, ker rezina ni odrezana ravno in enakomerno debela, uporabiti je treba kar veliko moči (posebej, ker pri nas kupimo kar cel kos sira, pa ga nato po potrebi režemo sami). Zato tudi iščemo nož za sir :) Jejža

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. mar 2011 12:12

Saj ravno to ti olajša nož za sir, ker ima na sredini luknje in lahko na tanko narežeš tudi mehak sir, pa z veliko manj moči tudi trdega. Sir se ne pripopa na nož in rezina sira je enakomerno debela in nič zmečkana.

Commis débarrasseur

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

14. mar 2011 12:14

Jst imam nož za sir od WMFja (sem ga kupila na točke v Šparu par let nazaj) in je super. Sir reže kot po maslu Tudi po parih letih uporabe je še vedno zelo oster. Absolutno priporočam.

Lizzie

neznan uporabnik

14. mar 2011 13:16

Torej "univerzalnega" noža za sir itak ni, škoda denarja.

Jaz sire režem na kockice, debelejše pravokotnike,tanjše pravokotnike, rezine, lističe....kakor določenemu siru pač pritiče...

Bolj mi je važno, da ga dovolj zgodaj postavim na sobno temperaturo, da razvije aromo.

Nekatere sire tudi nadrobim....

Nekatere namažem...

 

So pa tisti hanđaki z luknjami en lep dekor v razvizem gospodinjstvu, to pa ja.

 

Če nisi prehiter in preagresiven, se da tudi z "Ežojevimi" noži spedenati sir tako, kot se šika.

japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti