Modelčki za ladjice

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

tema odprta - 9. mar 2011 18:38 | ogledi: 13.537 | odgovori: 6

Na nečakovi birmi smo jedli pecivo ladjice tu ne mislim takih ladjic ki so iz listnatega oziroma maslenega testa polnjene z vanilijevo kremo in imajo na vsaki strani marelico. Izgledale so kot čolnički˙polnjene so bile z različnimi nadevi in v kremo je bilo zapičeno sidro ali kakšen drug okrasek.Bile so zanimive malce drugačne.Zanima me ali ste tiste ki hodite v pekarno Vrhnika v Črnučah kdaj zasledile podobne modelčke.Testo bi že ugotovila kakšno bi bilo primerno v mislih sem imela masleno ali tisto za orehe.Svak čez en mesec praznuje abrahama in njegova hčera je izrazila željo, da za pecivo poskrbim jaz.Spomnila sem se teh ladjic,ker so malce drugačne od ostalega in zato zanimive.Vsake informacije bi bila zelo vesela.

chappy

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

9. mar 2011 18:52

Kroki hvala to bo to chappy

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

12. mar 2011 11:21

Da še jaz pristavim lončekČe bo slučajno primajkovalo časa za peko,se da te ladjice kupit pr alpegelu,jaz jih narčim temne in svetle,v škatli jih je mislim da 120 komadov,,stane pa nekje od 15-20 eurov.Lp

 

 

Če se potnik pelje v bližini tvojega kraja,se samo zmenis kje bo ustavil,Lp

 

 

sweety

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

17. mar 2011 17:13

Modelčke za ladjice smo kupili v pekarni Vrhnika v Črnučan.Poskusna peka je za mano,uporabila sem testo za breskvice in kremo od šamrol.Za prvič so lepo uspele,zanima me tiste,ki ste jih že pekle kakšno testo ste uporabile.Testo od breskvic je načeloma vredu toda poskusila bi morda tudi drugačno testo. chappy

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. mar 2011 18:22

jaz bi uporabila recepte za pite - se pravi krhko testo in potem ustrezen nadev. Vsec mi je npr. custard tart, kjer pekac oblozis s krhkim testom, nalijes zmes jajc, mleka in sladkorja in vse skupaj speces. Enostavno in dobro.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

23. jun 2016 14:22

mene pa zanima, koliko prej lahko polnim te ladjice. Imamo jih namreč za poroko, nameravala sem jih polniti v petek za v soboto, premazala bi jih s čokolado, da se ne bi tako napile vanilijeve kreme, se pa kljub temu bojim, da se ne bi "prepile". ima katera izkušnjo?

tabina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti