Kako začiniti mleto meso?

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

28. mar 2011 22:31

Ko smo že pri youtubu, bom še jaz prilepila sicer že star, najbrž že viden prispevek, kjer se z malo znanja angleščine tudi lahko razvozla recept za čevapčiče in pleskavice. Sama predstavitev hrane pa se mi zdi tako dobra, da se mi ob ogledu vsakič pocedijo sline: http://www.youtube.com/watch?v=pCrH-Q8vNJs

Bilo kuda, Balkan svuda:)

LP, V.

neznan uporabnik

28. mar 2011 23:01

Mah, za čevape al pleskavice ti je standard govedina pa malček nekaj mastnega. Recimo v razmerju 80 govedine, 20 špeka. To je recmo pol kile. Pol na pol kile gre desertna žlička soli, česen, če maraš in poper. Absolutno nič drugega. Če boš delala čevape, daj mleto suho čebulo in česen. Če ti je všeč vegeta, daj to namesto soli. In to pregneti in naj vse skup lepo odleži v hladilniku vsaj 8 ur.

 

To ti je osnova. Dalje pa lahko kombiniraš kakor veš pa znaš- v maso za pleskavico ja čebulo, v čevape pa ne.

Če se boš kdaj odločila za pečenko iz mletega mesa, daj prvo rundo naredi s Fantom. Tako sem se jaz učil. Drugo rundo pa dodajaj jajca,drobtine,peteršilj,čebulo,česen. Lahko tudi panceto al mortadelo. Ratat ti mora konsistentna masa, ki se ne bo razpadala, ko jo zviješ al daš kuhana jajca not za Stefani. To mora bit nekako trdno, no.  Nikakor ne dodajaj preveč mleka ali vode v maso.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

28. mar 2011 23:15

Da še dodam,da so se mi 4 take pečenke in ne vem kok plaskavic enostavo razpadle. Nič hudega. Zaliješ z vodo al kaj maš pri roki in nardiš omako. Pa pol makarone poleg al pire. Saj s časom dobiš občutek pod rokami. Edino kar jaz nikakor ne obvladam je peka kruha in palačink. Tu sem pa total brezpomočen. Jaz enostavno ne znam spečt palačink. Vsi mi razlagajo kak je to lahko. Ne znam pa pika. Pa sem sprobaval x krat. Enostavno nardim polomijo.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

28. mar 2011 23:31

Saj vem, da to z mletim mesom nima veze. Jaz bom jutri ob 9.35 minut star 41 let. Natančno ob 9.35, 29.03.1970 sem privekal in zanovtal vesolje s svojim krikom na Vinogradskoj u Zagrebu.

 

Zaj pa prosim lepo čestitke.

 

Multivitamin

multivitamin

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. mar 2011 4:15

Vse najboljše, multi! Pred teboj so najlepša leta v življenju, uživaj jih v polno, z izkušnjami, ki si jih do sedaj nabral, z močjo, ki je v tebi in s humorjem, ki ti je bil očitno položen že v zibel tistega dopoldneva  na Vinogradski. Vsaj še dvakrat toliko!



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 29. 2011 08:34

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

29. mar 2011 7:11

Generacija,  vse najbolše!

L.P.

gerna

neznan uporabnik

29. mar 2011 8:46

Hvala, sedaj čepim pa odštevam minute. Mam zaenkrat za 4 še vedno nulo. Đe malo pa bo 1 poleg. Dvakrat toliko ravno ne bi. Tam,do kake 100 okroglo bi pa že. Upam,da bomo vsi čimdlje. Pa, da bo kulinarika do moje 100 funkcionirala.

Danes se bom verjetno vlil do amena. Tako kot so se baje moja babica,dedek,tete,sosedje. In to tako zelo sem slišal,da je glas o neprimernosti šel po celem Zagrebu. Pa še kam.

 

Vaš Multi.

multivitamin

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

29. mar 2011 10:46

Multi, potem pa vse najboljše in srečno 

 

...Danes se bom verjetno vlil do amena... In, kaj boš potem imel, ko se ne boš ničesar spomnil.

 

Pozdravček!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. mar 2011 19:38

In kako se počutiš zdaj, ko si malo starejši?

Loni Makaroni

neznan uporabnik

30. mar 2011 19:45

Isto, ko dvajst let nazaj. Mene to malo tak ono uro prime, malo prej. Nato mine. Dejstvo pa je, da res vstopam v najlepša leta. Tako sem mislil pr 20-ih, pol pr 30. Pa skoz enak šmorn. Samo cifre se menjajo. Saj draga Loni,verjetno sama veš, kak je.

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti