Maca koren

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. mar 2011 11:09

Ljuba Frina, pričakovanja so eno in so povsem individualna. Realnost je pa bridka. Zdaj se pa nasloni nazaj, malo se pomiri, preberi še enkrat Rimljankin in potem še enkrat svoj post pa na list papirja napiši elemente zlobe ene in druge, vsake v svojo kolono...... pa da vidimo. Potem pa ponovi vajo še za prijaznost. Pa obilo zabave (da ne rečem bridkih spoznanj).... Lep dan vsem, Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. mar 2011 9:13

Frina, če že čutiš tako nujo po napadanju, daj, uporabi ZS, bo ravno tako OK.

rimljanka

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

3. apr 2011 12:22

Zanima me, če kdo izmed uporabnikov ve, kje se da zadevo kupiti v Ljubljani, da ne letam okoli ko kura med iskanjem. Aja pa da se ne vsuje spet plaz, je ne kupujem zase, ker imam do teh čudežnih zadev svoje mnenje, ampak za sorodnico, ki si je pač v glavi domislila, da bo s tem spet čudežno mlada in zdrava Viva Meier

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. apr 2011 16:36

Mene pa zanima, kako obsežne so plantaže na 4000 do 4500 m v Južni Ameriki, na katerih gojijo te rastline, katerih (citiram) koren je podoben redkvi in je biološko bolj povezan s krompirjem, kot bi si mislili  (konec citata). Vir citata. Sama sicer ne razumem, kaj hoče ta citat povedati, ampak, bo že kul, če tako piše.

Verjjemite, če vam je ljubo. Dokler ne pride druga čudežnba rastlina. Zagotavljam, da pride. So bile  pred maco goji jagode ali sem vms kaj spregledala?

 

rimljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. apr 2011 17:03

rimljanka je napisal/a:

(citiram) koren je podoben redkvi in je biološko bolj povezan s krompirjem, kot bi si mislili  (konec citata). Vir citata. Sama sicer ne razumem, kaj hoče ta citat povedati, ampak, bo že kul, če tako piše.


rimljanka

 

Meni se je posvetilo to pomeni, da si ti sploh ne moreš predstavljati, kako je maca podobna krompirju (in da lahko namesto nje ješ krompir, pa je isto)

JJ

neznan uporabnik

5. apr 2011 17:28

Jao meni. Jaz mam pa res maco. Mico-maco. fenomenalno. Priporočam. Fenomenalno, ko se stisne h tebi in ti prede in čohaš, fenomenalno,ko ti razbija kozarce pa vaze in krožnike, ki jih nisem upal vstran vrečt. Fenomenalno, ko te ob 2 al 3 zjutraj zbudi,ker se ji igra. Neprecenljivo - je živo, igrivo,poredno bitje. Moja mala Pikica.

Mijauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.

 

Multivitamin

multivitamin

tinkara2010  

član od: 19.4.2010

sporočila: 27

5. apr 2011 22:23

No, kakorkoli že Riamljanka - jaz tega ne prodajam in nimam nobenega komercialnega motiva, da ne bo pomote. Mi pa gredo na živce takšni, da ne rečem neumni, komentarji. Maco gojijo na 4.400 nmv in sicer po principu kolobarjenja. To pomeni, da jo na isto mesto zasadijo na vsakih pet let. Maco uporabljajo alpinisti, ekstremni športniki,... Maca naj bi bila celo prva naravna alternativa dopingu - tisti, ki se ukvarjajo s fitnesom, že vedo, kaj govorim. Če si skeptična, je to tvoj problem. Strinjam se, da smo vsak dan bombardirani o tem in onem, ampak dejstvo ostaja, da se v skupino superhrane uvršča le nekaj živil. Tisti, ki se hrano in zdravim načinom ukvarjamo, dobro vemo, ka je blef in kaj ne. Torej, nič ne škodi kakšna spirulina, camu camu, goji jagode, presni kakav, himalajska sol,... Ampak to nič ne pomaga, če prehranjevalne navade ostanejo po starem. Bela moka, rafiniran sladkor, slabe maščobe, preveč mesa, sol,... tinkara2010

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. apr 2011 22:35

Če smatraš, da so moji komentarji neumni, pač daj. Po moje niso. Kar ne škodi, še ni nujno, da koristi.

Kaj malega o prehrani, delovanju telesa in še čem sem pa tudi jaz že slišala in prebrala.

Himalajska sol ne škodi, sol pa.....upam, da se ti je to zapisalo.

O naravnih alternativah dopingu pa - nasilje nad telesom, pa naj bo to doping ali naravna alternativa dopingu.

rimljanka

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

5. apr 2011 23:35

tinkara2010 je napisal/a:
... Mi pa gredo na živce takšni, da ne rečem neumni, komentarji. ...

...Tisti, ki se hrano in zdravim načinom ukvarjamo, dobro vemo, ka je blef in kaj ne. ...

tinkara2010

 

Potem bi bilo pa dobro, da nas kdo razsvetli, kaj je in kaj ni blef pri maci.

Poskušala sem namreč malo pobrskat po Googlu in Medlinu, pa sem našla samo par kolikortoliko znanstvenih študij, npr.:

v eni je 12 prostovoljcev potrdilo 180-200% dvig libida (ampak žal so spremljali samo željo, ne poročajo pa o izboljšanju izvedbe )

v drugi je pa 8 prostovoljcev opazovalo, ali se bo po 2 tednih mace izboljšala njihova sposobnost kolesarjenja, pa se ni; (libido se pa je)

 

Torej - kogar zanima povečanje spolne sle, naj izvoli  ; za vse drugo bi pa res rada še kake bolj konkretne vire, ker mi tudi ne gre v račun, kaj bi pomenilo delovanje "blažilno na žlezni sistem" itd.

 

 

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti