Bo nutella prepovedana?

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. mar 2011 16:02

MALČICA je napisal/a:
Moja najmlajša od nutelle preprosto živi. Pri svojih enajstih letih ona še ni poskusila poli salame, pize, paštet, sirnih namazov in kar je takega. Če pa je kruh za zajtrk ali malico, je samo in edino nutello. Dejansko od tega ona lahko živi, smo že sprobali na enem dopustu, ko ni bilo drugega zanjo.

Malčica
A to resno, ali je to sarkazem?

Commis débarrasseur

selotejp  

član od: 2.6.2009

sporočila: 31

9. mar 2011 17:25

Z mamamijo: Ljubica moja, če bi res imela tisti listek is kemije, ne bi tega obešala na veliki zvon. Jih je kar nekaj tule, ki ga imajo (na večih področjih), pa so tiho o tem. Pa potem - za "vem" bi dala vejico - en s listkom bi že moral vedeti, da tam stoji. Uffffffffff - nja m vč za..... tule j tuk tžku selotejp

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. mar 2011 17:46

Z listkom, ljubica, z listkom. Pa "iz kemije" - čeprav je tudi to zelo mimo, ker ti Univerza podeli diplomo o doktoratu kemijskih znanosti in te proglasi za doktorico ali doktorja kemijskih znanosti (no pa saj tega ne moreš vedeti). Prešeren je rekel, da naj kopitar sodi le čevlje; za tiste čase je bilo to dovolj. Danes pa bi očitno moral eksplicitno napisati, da naj sodi predvsem svoje čevlje..... Sonja

selotejp  

član od: 2.6.2009

sporočila: 31

9. mar 2011 18:21

limnol je napisal/a:
Z listkom, ljubica, z listkom. Pa "iz kemije" - čeprav je tudi to zelo mimo, ker ti Univerza podeli diplomo o doktoratu kemijskih znanosti in te proglasi za doktorico ali doktorja kemijskih znanosti (no pa saj tega ne moreš vedeti). Prešeren je rekel, da naj kopitar sodi le čevlje; za tiste čase je bilo to dovolj. Danes pa bi očitno moral eksplicitno napisati, da naj sodi predvsem svoje čevlje..... Sonja
Sj jst nism nkol reku d sm supr u pisaji - mamamija j huotla d pu sluvensk npišm. Tist "iz kemije" pa s nism jst spoumnu j kr pozejdon npisala d ma doktorat iz kemije http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2236 tuki tu piše t 8 poust n strn. Ne s n mjane spraulat ku nism kriu sam rjeku sm d n zna pisat pa ma ceglc. Sej j sama tku npisala. selotejp

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

9. mar 2011 19:17

selotejp, kok se kej matraš, k morš tko pisat kt govoriš.. Meni je dosti lažje, če pišem tako, da me vsi razumejo in tudi sama sebe razumem... Barbra Sporočilo je spremenil(a) barbra dne 09. 2011 19:18

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

9. mar 2011 19:27

Selotejp, kaj ti pa je? Ali lahko tole svojo latovščino uporabljaš na kakem drugem forumu, če že ne moreš brez nje? Na Kulinariki pa pišemo, oziroma se vsaj trudimo pisati, v spodobni slovenščini. Prosim! Kotarca

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. mar 2011 20:06

Meni je pa selotejp simpatičen.

Commis débarrasseur

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

9. mar 2011 20:06

mamamia je napisal/a:

Naj se sliši še tako smešno, a jaz si zeleno solato razen s soljo vedno potresem s še malo vegete... mi je tisti sladkast okus zelo všeč 

Mamamia

mamamia
Jaz na Hrvaškem kupinm vegeto za solato. Ne vem zakaj je v naših trgovinah več ni! K

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

9. mar 2011 22:00

zzak1977 je napisal/a:

Meni je pa selotejp simpatičen.

Commis débarrasseur
Saj ne gre za to, ali je kdo simpatičen ali ne, gre za to, da obstajajo pravila, ki se jih povprečen človek brez problemov drži. Ja kam pa pridemo, če bo vsak pisal kot se mu zljubi? In ne nazadnje, imamo zelo lep jezik in ni prav nobene potrebe, da bi ga poslijevali s tujkami, pisanjem brez ločil, brez velike začetnice in še v narečju, ki ga vsaj en del vesoljne Slovenije zagotovo ne razume. Občasno se to vsakemu primeri , nekateri nas pa pa vztrajno in dosledno posiljujejo s takim skropucali. Selotejp, kaj pravzaprav dokazujete s takim načinom' pisanja? Da poznate črke, to gotovo, da pa ne veste, kaj bi z njimi, pa tudi. Morda bi morali tudi urednik in/ali moderatorji kakšno reči? Kotarca

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

9. mar 2011 22:35

Sergej C je napisal/a:

No, mene vedno spravi v cinično dobro voljo, ko slišim, da za nekaj škodljivost ni dokazana. Ja seveda ni, če ni nihče dokazoval, a ne? Oziroma je dokazoval tako na šmufu kot recimo DDT. Na drugi strani me v podobno voljo spravijo razni apokaliptični preroki nz banalnimi konstrukti.

Dejanko me pa iritira, ker eni in drugi meglijo in ribarijo v kalnem.
Sergej

 

Ja, tudi tu imaš prav.  Dokazovali so varnost aspartama, študije o škodljivosti pa nekako ne držijo vode.... razen tistih, ki jih pozna pozejdon.

Ampak tudi za Nutello nihče ni dokazal, da ne škodi.

Celo nasprotno, ne samo maščobe in sladkor, še lešniki idr. oreščki so eni glavnih "ubijalcev" pri prehranski alergiji in so verjetno poslali na drugi svet več ljudi kot pa aspartam.

Jaz pač jem oboje (sicer redkokdaj) in upam, da bo oboje tudi ostalo na tržišču. Ga ni čez svobodo izbire

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti