Bo nutella prepovedana?

selotejp  

član od: 2.6.2009

sporočila: 31

8. mar 2011 22:42

pozejdon je napisal/a:
Masters, oprosti, ampak zakej ne bi, pozejdon
en duohtr npiše "zakej..." selotejp

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

8. mar 2011 22:57

Jaz se popolnoma strinjam da aspartam zelo zelo škoduje našemu organizmu, in vsa umetna barvila ki jih uživajo naši otroci, ker je čedalje več hiperaktivnosti, alergij, duševnih motenj, ukinite ves junkfood v vaših kuhinjah in opazili boste vidne spremembe!!!! Vsa naša razvajanja z nezdravo hrano se da nadomestit z naravnimi, domačimi izdelki!! Bi pa tudi mene zanimal članek o Aspartamu. marec

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

8. mar 2011 23:13

marec je napisal/a:
   Jaz se popolnoma strinjam da ...
marec

 

Ocena, ali nekaj škodi ali ne, ni stvar mnenja, strinjanja ali verovanja, ampak mora biti osnovana na znanstvenih predpostavkah, ki morajo biti dokazane ali vsaj razumsko verjetne...

Zato me pa zanima članek o škodljivosti aspartama v eni žvečilki.

 

Sicer se pa strinjam , da otrokom in odraslim škodi prevelika količina xxxxxx - ne samo zato, ker jih pojedo, ampak tudi zaradi tistega, česar zato ne pojedo (npr. umetne pijače ali obarvani bonboni so lahko neškodljivi, ampak če bi namesto njih popili naravni sok ali pojedli jagodo, bi s tem dobili veliko več koristnih snovi).

Nasja

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

8. mar 2011 23:51

No, mene vedno spravi v cinično dobro voljo, ko slišim, da za nekaj škodljivost ni dokazana. Ja seveda ni, če ni nihče dokazoval, a ne? Oziroma je dokazoval tako na šmufu kot recimo DDT. Na drugi strani me v podobno voljo spravijo razni apokaliptični preroki nz banalnimi konstrukti.

Dejanko me pa iritira, ker eni in drugi meglijo in ribarijo v kalnem.

Sergej

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

9. mar 2011 8:36

Ukininijo naj jo, jasno ! In to čim prej tem bolje. Kot je napisal v enem od prejšnjih postov kolega Zzak, očistimo deželo vseh takih in podobnih svinjarij z Vegeto na čelu. Pa če kemiki kaj napišejo jim verjemimo . lp hedonist

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

9. mar 2011 8:46

Moja najmlajša od nutelle preprosto živi. Pri svojih enajstih letih ona še ni poskusila poli salame, pize, paštet, sirnih namazov in kar je takega. Če pa je kruh za zajtrk ali malico, je samo in edino nutello. Dejansko od tega ona lahko živi, smo že sprobali na enem dopustu, ko ni bilo drugega zanjo. Malčica

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. mar 2011 10:45

Selotejp, bože mili ...

Atina

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

9. mar 2011 11:02

Atina, sta ata in mama najbrž šla prehitro spat, deca pa za računalnik . Me pa vedno zanima, kolk časa porabijo, da takšen tekst skupaj zmečejo Ognjič

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

9. mar 2011 15:28

Sergej C je napisal/a:

No, mene vedno spravi v cinično dobro voljo, ko slišim, da za nekaj škodljivost ni dokazana. Ja seveda ni, če ni nihče dokazoval, a ne? Oziroma je dokazoval tako na šmufu kot recimo DDT. Na drugi strani me v podobno voljo spravijo razni apokaliptični preroki nz banalnimi konstrukti.

Dejanko me pa iritira, ker eni in drugi meglijo in ribarijo v kalnem.

Sergej
Se strinjam! In mi je prišlo na misel še nekaj drugega. Že dlje časa nas strašijo z genetsko spremenjeno hrano (domnevam, da kemična industrija). Ja, kaj je pa potem delal Gregor Mendel? Je on križal ali gene spreminjal? sonci

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. mar 2011 15:40

selotejp je napisal/a:
pozejdon je napisal/a:

Sama imam doktorat iz kemije in vem kaj govorim.

pozejdon


Lupca muja čb mela rs tist ceglc is kemije tega neb n vlk zvon ubešala. jih j kr neki tl k ga majo n vč pudruočjih pa so tih. pa puol za "vem" bi dala vejco - en z ceglcam b ž muogu vejdit d tm stuji.


selotejp

 

Selotejp, lepo prosim, a bi šlo po slovensko?

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti