Bo nutella prepovedana?

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. mar 2011 19:14

Ste morda poskusili krvavice z nutello? Mmmmmmmmmmmm

Živi s srcem, ne z glavo.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. mar 2011 19:19

Nobena juha se ne poje tako vroča, kot se skuha....(čeprav se skuha iz ne najboljših delov mesa )

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. mar 2011 19:22

Pa smo očitno spet pri kuhanju juhe.........

rimljanka

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

8. mar 2011 19:56

anamarija1 je napisal/a:

pozejdon je napisal/a:

Kaj je narobe s hrenovkami? Ha-ha.

Ha,ha, ooooooooooo, sem že mislila, da je kaj hujšega.

Sej tudi v krvavicah damo take dele, ki je boljše, da ne mislimo katere, in jih obožujem!

Imaš prav! Če jemo parklje, ušesa in še marsikaj, potem sama kvaliteta mesa ni problem. Dejstvo je, da jih mesarji ne jedo! Meni to več ali manj zadošča in se sploh ne sprašujem, kaj je in kaj ni notri.

Glede različnih mnenj o raznih dodatkih, je pa možno, da so pogledi res precej odvisni od stopnje dezinformiranosti posameznika.

Nutela: Vsekakor mora povsod na debelo pisat, da sladkor redi. Tako se bo lahko nekaj prihranilo pri splošni izobrazbi in še poraba sladkorja bo padla. Zadnje je strašno pomembno. Sploh zdaj, ko so ljubljeni bruseljski modreci zašutrali trg sladkorja v EU.

LP

Sergej

Sporočilo je spremenil(a) Sergej C dne 08. 2011 19:57

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

8. mar 2011 20:24

Joj, skoraj me je kap, ne me tko strašit, no. Če jo niso prepovedali do danes, jo tudi zdaj ne bodo. Še dobro, da je novica stara skoraj eno leto .

Lp, Asja

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

8. mar 2011 20:34

jaz pa nisem mogla verjet, ko sem prebrala tole: http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/america izgleda, da bi res morali na veliko in široko napisat na takšne izdelke, da cuker redi. kdo pri zdravi pameti bi mislil, da je evrokrem hranljiv in zdrav, ljubi bog pa ne me narobe razumet, niti približno ne obsojam tega, da mame dajejo nutello svojim otrokom..ampak vsakemu oglasu pa tudi ni treba verjet..če v reklami rečejo, da je zdravo, bo pa že res, a ne? ravno tako res, kot reklama, v kateri pravijo, da njihova margarina znižuje holesterol. ja, kaj pa še. ljudje s(m)o vedno bolj naivni pri nasedanju spretnim oglaševalcem. NaturensGalleri

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

8. mar 2011 21:33

masters je napisal/a:
pozejdon je napisal/a:
Masters, a da spartam ni nevaren v majhnih količinah. Ah, daj no daj, naj ti povem, da je aspartam v zelo majhni količini zelo velik strup za telo in deluje podobno kot bojni strupi - na dolgi rok - in je krivec za mnoge hude bolezni. Ah, nima smisla, bom nehala, preberi kaj na to temo. pozejdon
nehaj je boljše. Sem že prebral marskikaj, pa tudi izobražujem se na tem področju, tako da raje nebi ... masters
Masters, oprosti, ampak zakej ne bi, ti kar napiši, tako se učimo, ko si izmenjujemo informacije. Sama imam doktorat iz kemije in vem kaj govorim. Zato sem te tudi vprašala, če te zadeva zanima, da ti lahko pošljem nekaj verodostojnih zadev in več informacij. Ne gre zdaj za to, da bi te hotela užaliti, le malo si mimo ustrelil s svojim pisanjem in ne gre za neko prerekanje s tabo, ampak za to, da si izmenjamo informacije, ki so zelo pomembne za naše zdravje. Tako se žal ne morem strinjati s tabo, da aspartam ni škodljiv, če vem kako na organizem vpliva količina aspartama, ki ga je na primer v eni sami žvečilki. pozejdon

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

8. mar 2011 21:42

Lahko pošlješ me zanima. Čeprav, kar smo do zdaj govorili na predavanjih imajo predavatelji enako mnenje kot jaz. Pa tudi študije, ki sem jih bral pritrjujejo moji misli. Vseeno mi pošlji, če imaš. Bom z veseljem prebral. masters

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

8. mar 2011 22:05

pozejdon je napisal/a:
Tako se žal ne morem strinjati s tabo, da aspartam ni škodljiv, če vem kako na organizem vpliva količina aspartama, ki ga je na primer v eni sami žvečilki.

pozejdon

 

Zakaj pa na ZS, napiši tukaj - nas je več, ki nas to zanima

Nasja

selotejp  

član od: 2.6.2009

sporočila: 31

8. mar 2011 22:40

pozejdon je napisal/a:
Sama imam doktorat iz kemije in vem kaj govorim. pozejdon
Lupca muja čb mela rs tist ceglc is kemije tega neb n vlk zvon ubešala. jih j kr neki tl k ga majo n vč pudruočjih pa so tih. pa puol za "vem" bi dala vejco - en z ceglcam b ž muogu vejdit d tm stuji. selotejp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti