Bo nutella prepovedana?

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

8. mar 2011 15:16

Ah, jaz pa sem prav vesela, da jo moj mali suhec rad je, sploh kadarkoli je bolan mu najbolj prija. Mi smo s cukrom gor zrasli, tako da tem malim ne bo nič škodilo. Bolj me skrbijo hrenovke, meso in ostale packarije...

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

8. mar 2011 15:59

če bojo ukinili nutello, se bo pač našel nek nadomestek, tako kot vedno. evrokremov je na tržišču malo morje. malo je pa čudno, da se kao zaradi vedno več predebelih otrok spravljajo ravno na en določen izdelek..kaj pa hitra hrana, čipsi, pomfrit, itd.? bojo ukinili tudi mcdonaldse? smešni so, če mene vprašate. NaturensGalleri

dreamjob  

član od: 7.12.2009

sporočila: 47

8. mar 2011 16:08

Absolutno podpiram ukinitev McDonaldsov! :) No, šalo na stran, saj vemo, da ne bo nič iz tega, le dietne Nutelle se bodo pojavile na tržišču. V bistvu super reklamna poteza, po mojem jim že raste prodaja. Me je pa pred kakim mesecem zmrazilo, ko sem v McDonaldsu videla mlado mamico s še ne leto dni starim otročkom, ki je punčko veselo hranila s pomfrijem in koščki hamburgerja. Me je kar zmrazilo. dreamjob

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

8. mar 2011 16:09

Vsaka stvar v pretiranih količinah škodi Torej jih uživajmo po "pameti". L.P. gerna

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. mar 2011 16:09

zzak1977 je napisal/a:

[Tole se mi zdi eden boljših ukrepov naše vlade. Škode nobene.

Očistimo Slovenijo instant zvarkov, namazov in glavne kraljice ned njimi, Vegete, in naredimo iz nje čisto, nedolžno, gurmansko, podalpsko deželico, kjer bo sleherna brbončica spet našla svoj v zvezdah usojeni naravni okus.



Commis débarrasseur



Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 08. 2011 15:06

 

Jaz sem za!

JanisJoplin

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

8. mar 2011 16:13

pozejdon je napisal/a:
masters je napisal/a:
pozejdon je napisal/a:
Tile evropski gospodje naj se raje ukvarjajao z izdelki, ki so polni nevarnih E-jev, barvil, konzervansov in umetnih sladil, ki so milijonkrat bolj nevarni kot pa sladkor! pozejdon
si prepričanj da kile sladkorja in hidrogeniranih maščob škodijo bolj kot dodatki, ki so v zelo majhnih količinah masters
Jaz sem napisala ravno obratno - preberi še enkrat. Sladkor škodi bistveno MANJ kot pa nevarni E-ji, umetna sladila, umetne arome, konzervansi. Ti so že v zelo majhnih količinah ZELO nevarni. Ne le, da sem prepričana, ampak to vem. pozejdon
vem kaj si napisala. Ampak študije dokazujejo, da ima sladkor več negativnih posledic kot npr. razna sladila. masters

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. mar 2011 16:15

Trixi je napisal/a:
A. Bolj me skrbijo hrenovke, meso in ostale packarije...

 

Mi pa smo nori na hrenovke, kaj mi lahko prosim razložiš kaj je narobe z njimi?

Hvala!

Živi s srcem, ne z glavo.

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

8. mar 2011 16:52

masters je napisal/a:
pozejdon je napisal/a:
masters je napisal/a:
pozejdon je napisal/a:
Tile evropski gospodje naj se raje ukvarjajao z izdelki, ki so polni nevarnih E-jev, barvil, konzervansov in umetnih sladil, ki so milijonkrat bolj nevarni kot pa sladkor! pozejdon
si prepričanj da kile sladkorja in hidrogeniranih maščob škodijo bolj kot dodatki, ki so v zelo majhnih količinah masters
Jaz sem napisala ravno obratno - preberi še enkrat. Sladkor škodi bistveno MANJ kot pa nevarni E-ji, umetna sladila, umetne arome, konzervansi. Ti so že v zelo majhnih količinah ZELO nevarni. Ne le, da sem prepričana, ampak to vem. pozejdon
vem kaj si napisala. Ampak študije dokazujejo, da ima sladkor več negativnih posledic kot npr. razna sladila. masters
Masters ne vem kakšne študije si ti brala (najbrž take, ki jih je naročil kak izdelovalec ali prodajalec sladil). Neodvisne znanstvene študije kažejo ravno obratno! Umetna sladila so izjemno stupena za telo, številna med njimi so kancerogena, številna so celo močni hormonski motilci. Sladkor je v primerjavi z umetnimi sladili neprimerno bolj zdrava izbira. Zelo enostaven pokazatelj strupenosti sladil je, da večino ljudi po zaužitju boli glava in jim je rahlo slabo, medtem ko pri sladkorju kakšnih takih znakov ni, so pa pri sladilih hujši tisti znaki, ki jih niti ptibližno ne povežeš s sladili, če ne veš, kako škodljiva so. Če ta zanima, ti lahko na to temo napišem več in ti dam tudi ustrezne vire za natančnejšo analizo sladil in njihovih učinkov. pozejdon

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. mar 2011 16:52

@anamarija1; Ja saj vidiš da jo skrbi tudi meso... vse jasno.



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 08. 2011 16:53

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

8. mar 2011 16:58

anamarija1 je napisal/a:

Trixi je napisal/a:
A. Bolj me skrbijo hrenovke, meso in ostale packarije...

 

Mi pa smo nori na hrenovke, kaj mi lahko prosim razložiš kaj je narobe z njimi?

Hvala!

Živi s srcem, ne z glavo.
Kaj je narobe s hrenovkami? Ha-ha. V hrenovkah so izjemno drobno mleti deli mesa, ki bi drugače šli v smeti, tako pa jih zelo drobno zmeljejo v maso, iz katere zato ni razvidno, kaj je notri. V hrenovkah je najslabše (poleg paštet), kar je od mesa lahko. Ker notri ni normalnega mesa, ampak odpadki, je zato hrenovka polna močnih konzervansov, barvil, ojačavalcev okusa, stabilizatorjev, emulgatorjev, skratka nevarnih E-jev. Saj je podobno z vsemi salamami (razen šunk in podobno, kar ni predelano, čeprav so tudi tam nevarni E-ji, le meso je boljše), samo hrenovke, posebne salame in paštete so pa najslabše od najslabšega od mesnih jedi. Če vas zanima, vam lahko napišem, kaj točno pojeste s hrenovkami - samo potem jih ne boste več jedli, vam zagotavljam. pozejdon Sporočilo je spremenil(a) pozejdon dne 08. 2011 17:00

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti