Pecivo za praznovanje

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

8. mar 2011 14:51

Jaz delam zmeraj lunice (makove in orehove), so dovolj sočne, da razen čokoladne glazure ne rabiš kreme. So hitro gotove in imaš takoj dve vrsti peciva (poglej pod moj recept). Tudi Lambado imamo velikokrat na praznovanju. Pa kakšne rumove kroglice brez peke( mleti orehi, albert keksi, čokolada v prahu, rum, maslo/margarina in kokos za povaljat). Se prav tako strinjam z Mamamio limonina (bela) pita ali madarica. Tudi kokosovo orehove rezine pecivo (so v bazi). Pa veselo prazovanje želim! Tanaya

alena1  

član od: 25.1.2011

sporočila: 25

9. mar 2011 8:44

Pri nas na praznovanjih pa nikoli ne sme manjkat madžarka. alena1

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

11. apr 2017 7:12

Evo, da še jaz nekaj vprašam...

 

V soboto imam praznovanje za 30 let, cca 40 ljudi.

 

Sama bom pekla pecivo, namen imam velik pekač pijane neveste, maskarpone kock, rafaelo kroglic iz 0,5l sladke smetane in rumove kroglice iz ene mase, gledala sem, da bi še makove lunice.

Naredila bom pa še sladice v kozarčkih (kupila sem kozarčke 0,75 in jih bom polnila s kremicami), to moram verjetno naredit v soboto?

 

Nesmem pa pozabit da bo torta za vse, ki pa jo nebom pekla jaz.

 

Mislite, da bo to dovolj in če  spečem recimo v četrtek bo zdržalo predvidevam?

 

lp Petra

testeninca

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

11. apr 2017 7:26

Evo, da še jaz nekaj vprašam...

 

V soboto imam praznovanje za 30 let, cca 40 ljudi.

 

Sama bom pekla pecivo, namen imam velik pekač pijane neveste, maskarpone kock, rafaelo kroglic iz 0,5l sladke smetane in rumove kroglice iz ene mase, gledala sem, da bi še makove lunice.

Naredila bom pa še sladice v kozarčkih (kupila sem kozarčke 0,75 in jih bom polnila s kremicami), to moram verjetno naredit v soboto?

 

Nesmem pa pozabit da bo torta za vse, ki pa jo nebom pekla jaz.

 

Mislite, da bo to dovolj in če  spečem recimo v četrtek bo zdržalo predvidevam?

 

lp Petra

testeninca

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

11. apr 2017 7:44

Iz velikega pekača se nareže kar precej koščkov mscarpone kock in neveste, tako da ob kroglicah, kozarčkih (jaz bi računala nekje 2 po osebi) in še torti bi moralo povsem zadostovati, sploh če je še torta se mi zdi da ostalega peciva ne gre toliko. Mogoče kakšni krhki piškoti še, da ne bo samo mehko pecivo. Vse razen kremic komot pripraviš v četrtek in daš v hladilnik, kremice za kozarčke pa v soboto zjutraj oz. dopoldan. PA lepo praznovanje ;).

 

Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti