Postna hrana

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

7. mar 2011 15:07

karajan, tipična slovenska postna jed je aleluja (jo najdeš tudi v bazi).. ... Pa ne mi zdaj reč, da te je veselje do posta minilo ... sonci

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. mar 2011 15:28

karajan, se obvežem, da bom po pravici povedala, če se bom pregrešila na gibalnem področju ali če me bo zaneslo v kak prehranski eksces, čeprav bo skušnjav veliko (glede na to, da je iz neznanih razlogov večina našega krdela prišla na svet marca). Aleluje pa vseeno ne bo, tako daleč pa res ne mislim iti. Seksu se bom odpovedala, ne prostovoljno ampak iz geografskih razlogov, in nameravam potem po Veliki noči vse noter prinesti, tako da to ne šteje (pa seveda tudi to ne velja, v primeru, da mi usoda na pot pripelje primerek, ki me bo prepričal, da je moja monogamnost zmota, samo ga do zdaj še ni bilo). Dajmo torej zdržat, ampak šele od srede naprej; danes še po starem (no, jaz grem v fitnes, ampak bi šla v vsakem primeru, ker je ponedeljek pač tak dan), jutri pa..... saj veste, kako gre tista o pustu in krofih: v soboto do sitega, v nedeljo malo čez, v torek pa za krepat. Lep pozdrav, Sonja

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

7. mar 2011 15:32

ja jaz sem tudi danes šla na hrib, ampak že voham jutrišnje krofe ... tunna http://titabota.blogspot.com/

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

7. mar 2011 15:33

Priporočam ti kakšno knjigo na to temo, ker se je posta treba lotiti previdno. Med postom se vedno zelo intenzivno izločajo strupi in če se postenja ne lotimo po pameti in če telesu ne omogočimo, da bo te strupe lahko tudi izločil, potem lahko s postom naredimo več škode kot koristi za telo. pozejdon

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

7. mar 2011 16:09

Hvala za nekaj postnih receptov. Bo kdo zdržal? Bomo se pohvalili kaj po 40 dnevih? Bomo videli, kaj zmoremo. Lp karajan

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

7. mar 2011 19:01

Hojla! Karajan da ne bo pomote jaz se ne bom držala posta,tako da pri meni ostane vse po starem.Tisto o seksu pa je bilo malo za šalo.To o postu pa mi je všeč in zadevo podpiram zato kar korajžno in če bo na koncu še zadovoljsvo bo pa sploh super.Bilo bi super če se med postom kaj slišimo in smo malo na tekočem kako se postimo in kakšne so "skomine". SREČNO!!! mijamarija

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. mar 2011 19:10

mijamarija je napisal/a:
Hojla! No s postom je pa takole: začne 09. marca Nič slakarij nič kave nič alkohola nič seksa.... No sedaj pa dobro premisli če se splača. L.P. mijamarija
Prvo, drugo in tretje še nekako-OK, četrto-no way! JanisJoplin

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

7. mar 2011 19:33

Hojla! Janis Joplin tisto "četrto" se pa definitivno strinjam. mijamarija

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

8. mar 2011 7:04

Kocka je padla :) Jutri začnem , v smislu, nič živalskega izvora, nič kave. Rekreacije pa mislim, da bi klasificiral pod športne akcije. Bom poročal na 10 dni. Se mi pri tem kdo pridruži? Da ne bom sam "trpel" :)). OB 8. marcu pa našim dragim ženskam želim čimbolj prijetno zavedanje, da ste ženske. Lep pozdrav Mihael karajan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. mar 2011 10:25

No, kot vedno sem trden karakter  glede odrekanja  in sva s svakinjo že sinoči spili steklenico (namesto dveh, saj sem rekla, da sem karakter glede odrekanja) ene odlične penine (suhe,  na mojo žalost, ker polsuho smo spile dan prej s taščo), zdaj sem pa ravnokar že drugi krof pojedla.  Ne načrtujem  danes nikakršnih gibalnih aktivnosti, razen sprehoda skozi mesto do enega lokala, kjer se z družbo najdemo, da preverimo ponudbo (ker je lokal dokaj nov).

 

Tako da, karajan, mojo moralno oporo imaš, svoj zgled sem ti dala zato, da boš videl, da smo eni malce šibki in ti bo to dalo voljo da pokažeš, da vsi pa niste takšni.

No, trenutno sem v fazi preklapljanja v moji glavi, čakam samo še lepo vreme da začnem s hojo na Pohorje, pa po eno uro peš domov tri krat na teden.

 

mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti