Rastlinska mast ( crisco itp...)

Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

tema odprta - 5. mar 2011 19:03 | ogledi: 8.380 | odgovori: 6

Pozdravljeni,

večkrat ko prebiram tuje forume, da najdem kakšno novo idejo za kuharijo, pekarijo opazim, da američani uporabljajo tako imenovani "shortening". Malo sem poguglal in prišel do informacije da je to pri nas rastlinska mast. Opazil sem tudi da je ena uporabnica leta 2007 že omenjala Palmin soft, kater mislim, da bi bil najbolj podoben Criscu ( ki je zelo opevan ravno čez lužo).

Zanima me kje pri nas bi bilo mogoče kupiti takšno mehko rastlinsko mast? Recimo Palmin soft? Ga še prodajajo pri nas? Sam nisem iz večjega mesta in ga nisem še opazil na policah. Ko pa grem v Lj bi se ustavil v kakšni trgovini, če je mogoče katera uporabnica opazila omenjeno zadevo v večjem nakupovalnem centru?

Opazil sem tudi, da se je 2 leti nazaj s tem bavila tudi ms komunikacija.

Sedaj ne najdem nič več o tem, razen odprtih poslovnih vizitk na raznih portalih.

Vsake informacije, bom vesel in hvaležen zanjo.

Tudi kaj več o sami rastlinski masti in njeni uporabi, če ima kdo več znanja in izkušenj, priporočil (kje kupiti, katere znamke so v prodaji pri nas, zakaj uporabljati zadevo, če sploh).

Lep vikend vam želim vsem skupaj.

Artos

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

5. mar 2011 19:11

Artos jaz poznam samo tole rastlinsko mast: http://www.zvijezda.si/izdelki/rastlinska-mascoba/ Prodajajo jo v vseh Mercatorjih (malce večjih). Super je recimo za popečt jurčke na njej, pa kakšne polpete, jajčne omlete in podobno. pozejdon

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

5. mar 2011 23:14

Letos sem odkrila palmino olje od istega proizvajalca. Sem poiskusila kopirati stran, pa ne gre. Poišče se ga pod olji na strani proizvajalca, katerega  je prilepil pojzedon.

 



Lijana

Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

7. mar 2011 11:39

Olje sem opazil tudi sam, vendar me bolj zanima ta mast Palmino soft, če jo je kje mogoče dobiti oz. je bila kje opažena. Za zvezdino sem tudi slišal vendar mi deluje bolj trda. Hvala vama za odgovore. Artos

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. mar 2011 11:44

Palmin soft boš dobil v Sparu.

Loni Makaroni

Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

7. mar 2011 11:54

Loni najlepša hvala. Sam sem sicer gledal v lokalnem Sparu pa niso imeli. Bom ob priliki v Lj skočil v enega večjega. LP Artos

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. mar 2011 23:10

Artos je napisal/a:
Olje sem opazil tudi sam, vendar me bolj zanima ta mast Palmino soft, če jo je kje mogoče dobiti oz. je bila kje opažena. Za zvezdino sem tudi slišal vendar mi deluje bolj trda.

Hvala vama za odgovore.

Artos

 

Spar, oz. Interspar jo ima. Ni pa preveč zdrava, ker je delno hidrogenizirana. Raje kupi kokosovo olje ali pa kokosovo maslo.

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti