Večerja

btadeja  

član od: 20.2.2010

sporočila: 13

tema odprta - 4. mar 2011 16:28 | ogledi: 69.741 | odgovori: 214

Živjo

Moja situacija je sledeča: oba s partnerjem imava v dopoldanskem času toplo malico v službi. Torej neko tradicionalno kosilo ob 14.00 odpade, nekje okoli 19.00 ure nama zadiši kaj pojesti (to je ura do katere uspeva kaj pripraviti, ker tako ali tako nikoli ne veva kdaj bova zaključila v službi- evropski delovni čas :)). Kaj ve pripravite za takšno večrjo? Torej kljub temu da imava topel obrok vseeno ne želim, da dan za dnem jeva paštete in senviče, želela bi nekaj toplega, srednje nasitnega in seveda okusnega ter ne predolgotrajajočega za pripravo, saj nimam prav dosti časa za kuhanje. Kakšen nasvet, kaj naj danes pripravim?

Razmišljala sem o kakšni juhici, pa mi je partner ravno sedaj po telefonu povedal da bo lačen, ko pride domov, torej juhica odpade, rabim kaj bolj kaloričnega. Vsi nasveti dobrodošli, ker mi zmanjkuje idej.

btadeja

larci  

član od: 1.2.2010

sporočila: 93

4. mar 2011 16:44

za večerjo so dobre različne omlete :) z zelenjavo ali mesom. kombiniraš lahko tako ali tako na 100 načinov :))

larci

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

4. mar 2011 16:45

Če kaj pomaga, govnač in če ga zabeliš ocvirki ali slanino in narediš bolj gosto varianto.To lahko skuhaš tudi v ekonomu, bo še prej. Testenine z pelatijem v katerega dodaš malo olivnega olja ali mozaik kockami(koščki pršuta) . Mogoče ti bo to dalo kakšno drugo misel. franciska

btadeja  

član od: 20.2.2010

sporočila: 13

4. mar 2011 16:45

Hmm, zanimiva ideja, ja nekaj takega bi mi prišlo prav. Hvala btadeja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

4. mar 2011 20:06

Jaz vama za večerjo ne svetujem preveč oh, ker se vama bo to počasi začelo nabirati na tehtnici. Sploh pa ker zvečer paše jest. Predlagam ti, da se orientiraš na beljakovine kombinirane z zelenjavo. -Jajca z zelenjavo (sataraš, omleta z zelenjavo, frtalja) - zrezek, file ribe, sir z zelenjavo ali solato - vse vrste juh kombinirane z mesom, ribami, zelenjavo. - olimski sir na žaru, zelenjava, - mocarela na paradižniku, gobice Jaz sem v času samo naju dveh dostikrat na olivnem olju prepražila zelenjavo (beluši, gobe), zalila z zmešanimi jajci in potresla z sirom. Zelo nasitno. Ali pa dala na ponev začinjeno meso, zraven cvetačo, brokoli, narezan korenček in drugo zelenjavo, zalila z malo vina in vode in dušila. Ko je zelenjava postala mehka sem jo odstavila, meso pa spekla do konca. Se pa dobro obnese tudi file ribe z zelenjavo v pečici (zavito v folijo) medtem pa se lepo urediš, zraven pa motovilec lahko tudi z jajci... Če pa že ne moreta brez oh in sta ljubitelja testenin, polente, krompirja pa je idej kolikor hočeš. Pečena polenta z zelenjavo, testenine z zelenjavno omako, tartufi, gobicami, melancanovo omako, popečen krompir v ponvi z feta sirom in paradižnikom.... Ajdova kaša z gobicami... Zelo popularni pa so nadevi v listnatem testu ( feta sir, bučke, smetana, začimbe, jajce) ali mesni ali špinačni z skuto... Ja težko je kuhat, ko prideš zvečer domov izžet, ampak z malo volje in planiranja se da kaj dobrega tudi med tednom pojest.

neznan uporabnik

4. mar 2011 20:16

Veš kaj sem jaz zadnjič naredo in je blo za tri dni. Kupo sem nekje poceni dve 750 g vrečke zmržnene zelenave za minešto. Pol sem na olivnem olju prepražo dva srebrnjaka,5 strokov česna,vsipal not ono vso zelenjavo, zalil pa pol ure to kuhal. No,dodal sem eno 25 dkg prekajene svinske ribice tak na rezine. Pol sem pa vsipal not na koncu še 2 lončka kisle smetane. Poleg kos kruha. Meni in sojedcem je zlo teknilo. To smo pol tri dni za večerjo jedli. Sem kr na balkonu hranil. Se ni nič pokvarlo al,da bi blo kaj narobe s segrevanjem pol, ker je bla smetana not.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

5. mar 2011 12:54

Dobro,bomo pa tu šli pol naprej. Pozejdon, zaj veš kak deluje. Zaj na ta link al temo. Ona tvoja pa naj gre pač v maloro. Se zgodi.

 

Jaz sem samo mislo,da bi se oni posti dali sem prenest,ne da bi se združevalo. Bomo pač tu šli naprej,saj je vseeno. Glavno,da bodo večerje.

 

Multivitamin

multivitamin

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

5. mar 2011 15:16

Jaz sem tudi mislila, da bodo dali pod temo Kaj jutri za večerjo, ampak nič hudega, saj je tako tudi čisto v redu. pozejdon

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

5. mar 2011 19:43

Pire krompir, mozzarela, motovilec. daga

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

5. mar 2011 20:50

pico Lakica

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

5. mar 2011 21:12

čokolino marec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti