Večerja

Binko83  

član od: 18.3.2011

sporočila: 92

3. mar 2013 18:30

mišzmoke je napisal/a:

Moja večerja je (razen izjemoma) kosilo,  moje kosilo je (razen izjemoma) večerja

lp



mzm

 

tudi pri meni

Binko83

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. mar 2013 18:43

mamamia je napisal/a:

 

Naj še enkrat ponovim tisto lepo misel o greuh - grešiti je človeško, občutek pa božanski (samo se bojim da tu ni bila hrana mišljena ...) ...



mamamia

 

No, en mali (v nedeljo pa veliki) greh za večerjo je še posebej božanski... se zgodi bolj redko, je pa zato takrat še toliko bolj grešen in nebeški!

Sonja

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

3. mar 2013 19:36

Danes: tunin namaz (domač), pršut, sir, črne olive.

 

Včeraj: kebab pica (včasih je treba malo grešit)

mojezlato

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. mar 2013 20:19

Sem bil od kosila še tako sit, da sem prvoten plan izpustil in imel 
PRESNI KAKAV BREZ SLADKORJA s polovico mleka in polovico vode
RAZLIČNI LOW FAT/LOW SUGAR domači keksi ; kokosove kroglice, (danes spečeni in seveda sem moral preizkusit) biscotti ter cukiji. 

Biscotti so prav eni fino mali prepečenci ratali. Sem premalo sploščil in imam sedaj bolj večje. Komot za kakšno marmelado pokapljat. Aromatični dovolj, ravno prav sladki, narezani mandlji/sonč.semena/braz.oreščki pa pridejo prav lepo do izraza. Prava radost jih je pogledat, namakat ali pa samo HRUST, HRUST. 
Cukiji pa so za mene super, a drugim, vajenim sladkih zadev ne bodo šli v slast. Narejeni kokosove ter PZ moke, z dodanimi 70% koščki čokolade ter posipani z solnim cvetom. Drugače pa VRHUNSKI za ob čajanki/kofetkanju na soncu v prijetni družbi najbližjih ali pa prebiranju vaše naj naj knjige...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

4. mar 2013 10:31

Včeraj pri nas mlečni zdrob s čokolado. Jaz pa le probiotični jogurt.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

4. mar 2013 15:27

Pri meni stare in novejše ljudske modrosti ter razni zdravi nasveti ne zdržijo vsakdana. Delam vsaj do petih, bližnja samopostrežna restavracija je precej zanič, v službi nimamo možnosti kuhanja ali pogrevanja hrane, tako da je večerja glavni obrok, običajno (razen poleti) topel. Kar je v bistvu priročno, ker zvečer ne morem jesti surove zelenjave ali sadja. Moje kosilo je običajno velika mešana solata, včasih pade noter kakšna stročnica,  včasih pa zraven košček kruha. Večerja po navadi meso/riba/tofu z veliko popečene ali dušene zelenjave, glede na dnevne aktivnosti včasih zraven še malo pašte ali riža. Včasih pa samo potegnem kaj iz skrinje, ker dostikrat kuham na zalogo. Pazim, da ne večerjam prepozno, ampak vedno pač ni možno. Razporeditev glavnih obrokov mi tako odgovarja, da se je držim tudi ob vikendih. Bilanca vnos/poraba štima, zvečer me ne boli želodec in to je glavno.

jkd

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. mar 2013 13:05

Včeraj:
1.Mešana solata in popečen tofu z olivami, vložen v marinadi iz čebule,sojine omake in gorčice
2. Proteini ČOKO/JAGODA okus ( ) z mešanico mleka in vode. 2 domača piškota

Danes: 
Ja kaj pa drugega kot to, kar se mi že dolgo lušta. Sploh pa sedaj, ko je JJ, objavila sliko svojega včerejšnega kosila 
1. ZELJNATA solata z fižolekom
2. Čaj ter piškot ali dva (domača, seveda!)

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

6. mar 2013 13:45

Zvečer mi večkrat zadišijo jedi na mleku,

včeraj sem si naprimer skuhala osladkan mlečni močnik. Kdaj pa zdrobovi žganci, mlečni gres.. Slastna hitra večerja je tudi krompir zabeljen z ocvirki

Lp

ursiii

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. mar 2013 14:09

Danes bo pa fina rukola strdo kuhanim jajčkom, paradižnikom, radičem in porom. 
Se že čutim tako pomladno/poletno, da prav takšne solate pašejo :D

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. mar 2013 19:25

Ajvar in lepinja.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti