Večerja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. feb 2015 7:19

opala..nekdo je obudil zadevo. 
Moja večerja yesterday in the day before that oz. v nedeljo. Pa doer teeeeek.


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

3. feb 2015 13:58

MBrando ...  ... jaz bi tudi zato, prosim, napiši še kaj vse to je in kako se pripravi .

Mayisa

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. feb 2015 8:03

Mayisa. je napisal/a:

MBrando ...  ... jaz bi tudi zato, prosim, napiši še kaj vse to je in kako se pripravi .



Mayisa



Spoštovana, ljuba Mayisa.

Ah, to pa mi res naredi greben in me naredi ponosnega , da nekdo najde zadovoljstvo v tem, da bi imel takšno zadevo pred sabo + dober film/knjigo .

V bistvu ni nič takšnega, je pa dosti ljubezni do čaranja in okusov v tejlele sladici  in tistih "OH HERR GOT, PA SAJ NE MOREŠ TEGA PRAHA" različnih okusov wheya oz caseina. To lahko vi izpustite, jaz pa dodajam da povečam vnos beljakovin in drugih pozitivnih zadev.

1. Čisto preprosta jajčna omleta 
2. Namočeni ovseni kosmiči oz. pokuhani s soljo (porridge) z dodatkom proteinskega praška (okus po želji). Te namažem po omleti, da dobim "vezivo"...kot bi gipsal :D
3. Albuminska skuta (v tem primeru), ali pa tetka skuta, katero navržem na "vezivo". Zakaj? Ker je oboje suho kot poper in bi mi pri rezanju in dajanju v usta, skuta padala iz omlete, ako ne bi bilo spodaj veziva (če imaš pasirano ali pa "mokro" skuto, gre tudi brez tega. Ali pa če si narediš paleo pohorsko omleto)
4. stepena smetana z dodanim sladilom + pravi kakav premešan z vodo (da dobim gosto pasto)
5. Na zadnji sliki pa še dodan 1/2 FLAPJACKA oz proteinske hidratne ploščice z okusom malina.
6. V skledici pa DODATNA porcija skute/proteinov/različnih oreščkov/kakavove paste----> zakaj ni nabasano v omleti? Ker rad sproti dodajam v usta. Kombiniranje okus in zmožnost, da enkrat naložim več, drugič manj na žlico je fenomenalno. Prepletanje vseh sestavin, arom. WAU. Je pa tanka linija. Jaz rad čutim vse posamezne sestavine.

Občasno zamenjam ene hidrate z drugimi. Izpustim ovsene in dodam sadje. Zelo dobro se podajo banane, katere služijo takisto kot vezivo. Premešam s skuto. Okus in mokrota...njam.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

4. feb 2015 13:19

MBrando ... njami  in hvala  ...

Mayisa

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

4. feb 2015 19:33

včeraj odlična večerja; domači čips (s kožico seveda) s kečapom in majonezo. Malo zdrave hrane se vedno prileže.

Danes za večerjo krvavica in polenta

majaos

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. feb 2015 6:56

majaos je napisal/a:

včeraj odlična večerja; domači čips (s kožico seveda) s kečapom in majonezo. Malo zdrave hrane se vedno prileže.

Danes za večerjo krvavica in polenta



majaos





---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Alisea  

član od: 4.10.2013

sporočila: 76

5. feb 2015 8:03

Vceraj za vecerjo smo imeli piscancje pleskavice, krompir in zelje - koromac v solati.

 

 

Alisea

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. feb 2015 8:21

tudi 1A Alisea. 
Pri meni pa same domače dobrote!
Jota "LE MAMAN", umešana jajčka na masti z bučko in čebulo, pola prekajene vratovine + orenk žlica kisle smetane (dodana po fotografiranju) in kečUp s stevijo (ok,ok, tolele je pa edina NEdomača zadeva :D)

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Alisea  

član od: 4.10.2013

sporočila: 76

5. feb 2015 12:25

Super MrBrando! Mi danes pa bomo imeli filane paprike (iz skrinje) poleg pa kruh in, ce ratajo, cokoladni buhteljni.

Alisea

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

5. feb 2015 12:30

Ok, kako to izgleda, a vi nimate kosila? Ker drugače mi ni jasno, kako bi lahko človek za večerjo tako obilno jedel...

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti