Kaj danes za zajtrk

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

7. mar 2011 8:00

Moji zajtrki so večinama enolični. Najprej sadje kivi ali jabolko, nato pa polnozrnata žemlja ali kruh, jogurt in . Izjeme pa v sobotah in nedeljah. breskva Sporočilo je spremenil(a) breskva dne 07. 2011 08:01

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

7. mar 2011 8:07

Ker sem se odločila, da bi morala začeti dan čimbolj zdravo, sem si danes pripravila za zajtrk: zmiksala sem kivi, rdečo pomarančo, razredčila z mlekom in dodala kosmiče. Hčerka pa: sendvič iz hrustljavo popečene žemljice na margarini s tuno, sadni čaj z limono lep dan! baška

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

7. mar 2011 8:19

Doma narejen smoothie iz banane, manga, jabolka, korenčka, skute, pomarančnega soka.

Se nekako navajam zjutraj zaužit nekaj boljšega kot samo vodo in se mi zdijo doma narejeni smoothiji enkratni.

 

Lep dan s obsijan.

 

 

Petya

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

7. mar 2011 8:48

Midva z možem sva "penzionista" in zato potrebujeva veliko energije, ha, ha .... Mož je velik ljubitelj hrane na žlico, zato imava pogosto kuhan zajtrk. Sploh imava dogovor 2 x dnevno kuhano hrano , to se pravi zjutraj in za kosilo ali kosilo in večerja. V ta namen si pogosto naredim zaloge za v skrinjo; razne kisle juhe, obare,sarme, segedin, štruklje in podobno za pogret. Zjutraj skuham tudi kakšno gobovo juho, naredim sataraš iz skrinje ipd. Ker mož drži strogo dieto proti holesterolu, si maže črn kruh obvezno z margerino Becel pro-activ in naravno slivovo marmelado, od salam pa le puranje, ajnpren juho samo z beljaki in sploh samo beljake...... Komplicirano na kvadrat, ampak se navadiš,prvih 100 let je najtežje.

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

7. mar 2011 9:50

Danes, je pa pri nas kraljeval koruzni kruh z meggle sirčkom in skodelica proje marec

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

7. mar 2011 10:04

Velika pomaranča, ovsena kaša s sojinim mlekom, cimetom in malo medu.

majacebelica

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

7. mar 2011 10:13

Polnozrnati piškoti in proja.

banana130

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

7. mar 2011 10:24

Vikica želim vam le pomagati, zato mojega naslednjega pisanja prosim ne vzemite za slabo in mi ne zamerite. Ampak, če ima mož strogo dieto zaradi holesterola, je taka hrana za zjutraj ubijalska (tudi za vas, četudi vi nimate težav s holesterolom). Na prazen želodec s tako težko hrano lahko na dolgi rok samo zbolite in nič drugega. Pri takih zajtrkih ne bo pomagal noben Becel, ker si takoj zjutraj s takimi jedmi tako obremenite želodec in celoten organizem totalno zakisate. Naj vam povem, da tudi puranja salama, sarma, segedin, beljaki in to kar naštevate, nabije holesterol v višave in če to jeste zjutraj je še toliko hujše. Nič vam ne solim pamet, tudi jaz jem suhe salame in vse sorte, ampak kljub svojim letom nimam težav s holesterolom, ker pojem ogromno zelenjave, pijem dosti vode in podobno. Previsok holesterol ni hec, zato vam dobronamerno svetujem, da boste naredili zelo veliko za svoje in moževo zdravje, če za začetek uvedete vsaj lahek zajtrk. Pa srečno! pozejdon

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

7. mar 2011 10:30

Topli sendvič s tuno in voda.

Jaz zjutraj moram pojest malo več, drugače sem takoj lačna.

katti

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

7. mar 2011 12:55

Petya je napisal/a:

Doma narejen smoothie iz banane, manga, jabolka, korenčka, skute, pomarančnega soka.

Se nekako navajam zjutraj zaužit nekaj boljšega kot samo vodo in se mi zdijo doma narejeni smoothiji enkratni.

 

Lep dan s obsijan.

 

 

Petya
Petya, zanima me kako pripravljaš smoothie-je? Kar s paličnim mešalnikom? Moj standardni zajtrk so montijevi musliji, jogurt, laneno seme in 1/5 banane. Zraven pa skodelica črnega čaja. iversonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti