Kaj danes za zajtrk

Liguini  

član od: 18.2.2011

sporočila: 23

7. mar 2011 13:15

Jaz sem si včeraj privoščil jajčka s porom ter paradižnik z mozarello, baziliko in olivnim oljem. Čisto enostavno, hitro in zelo dobro. LP, Liguini http://kuhinja-s-srcem.blogspot.com

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. mar 2011 18:37

Danes je bila pa pašteta na kruhu (jasno) in nesladkan sadni čaj JanisJoplin

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

7. mar 2011 19:24

Pozejdon hvala, to kar ste mi napisali je zame novo. To pomeni zajtrk obvezno lahek, za večerjo pa lahko to kar sem namenila za zajtrk (seveda ob 18 uri), imam prav ali ne?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. mar 2011 20:53

pozejdon je napisal/a:
Na prazen želodec s tako težko hrano lahko na dolgi rok samo zbolite in nič drugega. Pri takih zajtrkih ne bo pomagal noben Becel, ker si takoj zjutraj s takimi jedmi tako obremenite želodec in celoten organizem totalno zakisate. Naj vam povem, da tudi puranja salama, sarma, segedin, beljaki pozejdon

Načeloma vse obroke jemo na prazen želodec, a ne? Tudi kosilo in večerjo.

S čim pa tole utemeljuješ? Saj ni treba, da je mesa v sarmi več kot zelja.......

O zakisanju organizma, pa......zadnje čase vsak pametuje, če ima le kak trenutek časa. Utemeljitev in dokazov pa je bolj malo, se bojim.

rimljanka

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

7. mar 2011 21:27

iversonka je napisal/a:
Petya je napisal/a:

Doma narejen smoothie iz banane, manga, jabolka, korenčka, skute, pomarančnega soka.

Se nekako navajam zjutraj zaužit nekaj boljšega kot samo vodo in se mi zdijo doma narejeni smoothiji enkratni.

 

Lep dan s obsijan.

 

 



Petya



Petya, zanima me kako pripravljaš smoothie-je? Kar s paličnim mešalnikom? Moj standardni zajtrk so montijevi musliji, jogurt, laneno seme in 1/5 banane. Zraven pa skodelica črnega čaja.

iversonka

 

Iversonka... še testiram pripravo.... prvič sem jih delala s sekljalnikom (takim http://images.ceneje.si/products/thumbnails/ImageHome )pa je bilo kr fino, samo morala sem pazit, da nisem dala preveč sestavin. Zdaj nazadnje pa sem delala s paličnim pa je tudi super prišlo (pa še manj pomivanja je )

Petya

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

8. mar 2011 8:03

Včasih si malce prepražim ovsene kosmiče, pa kakšno žlico meda gor. paše za grickanje. klavdija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. mar 2011 10:00

Klasika; navaden jogurt ali kefir, banana, polnozrnati kosmiči (brez dodanega cukra), mešanica kokosovega čipsa, rozin in mandljev ter ščepec cimeta. Tudi sama zajtrkujem vsak dan, največkrat sicer takoj ko pridem v službo, ker moj želodec rabi cca 2 uri, da se "zbudi".

Ko se pa grem turizem, takrat jem pa vse drugo razen zgoraj naštetega.

Loni Makaroni

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

8. mar 2011 10:13

Kufe pa krh

rrr

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

8. mar 2011 19:44

jest pa mlek pa krh jogurt pa kruh,jogurt z kosmiči jesen

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

8. mar 2011 21:15

Danes sem hrenovke (mi ja zadišal čokolino, ampak nam ga je zmanjkalo), jutri bo pa verjetno tuna ali pa zelenjavne ribice :)

Jejža

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti