Kaj danes za zajtrk

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. mar 2011 21:16

Jutri bo mlečna prosena kaša, kava z mlekom.

rimljanka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. mar 2011 21:27

Petya je napisal/a:

prvič sem jih delala s sekljalnikom (takim http://images.ceneje.si/products/thumbnails/ImageHome )

Petya

Petya, si zadovoljna s tem sekljalnikom? Kolikšno prostornino posode ima? Ali seseklja vse ali ostanejo večji delci na dnu posode?

tulka

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

8. mar 2011 21:44

rimljanka je napisal/a:

pozejdon je napisal/a:
Na prazen želodec s tako težko hrano lahko na dolgi rok samo zbolite in nič drugega. Pri takih zajtrkih ne bo pomagal noben Becel, ker si takoj zjutraj s takimi jedmi tako obremenite želodec in celoten organizem totalno zakisate. Naj vam povem, da tudi puranja salama, sarma, segedin, beljaki pozejdon

Načeloma vse obroke jemo na prazen želodec, a ne? Tudi kosilo in večerjo.

S čim pa tole utemeljuješ? Saj ni treba, da je mesa v sarmi več kot zelja.......

O zakisanju organizma, pa......zadnje čase vsak pametuje, če ima le kak trenutek časa. Utemeljitev in dokazov pa je bolj malo, se bojim.

rimljanka
Glede zakisanosti organizma je ogromno spoznanj in dokazov. Morda te bo prepričalo tole: za rakom lahko zboli samo organizem, ki je zakisan! Glede praznega želodca je zelo velika razlika, ali nekaj pojemo po desetih urah, ko nismo niti pili (kot mine npr. ponoči med večerjo in zajtrkom) ali po štirih urah (med zajtrkom in večerjo) in da smo vmes pili. Ah, na tem forumu vidim, da ne bom razvila neke konstruktivne debate, ker moram pojasnjevati osnove od osnov in to mladim ljudem, ki bi morali biti bolj načitani kot sem sama. Pri svojih letih tega res ne potrebujem in tudi nima časa za to, da želim pomagati s koristnimi nasveti, potem se pa kdo počuti ogroženega in komaj čaka, da z neutemeljeno neumnostjo zabije sogovornika nazaj. Tega res ne rabim in odhajam s tega foruma za vedno. Pozdravljam pa vse bolj odprte za debato in prijazne forumaše in forumašice, s katerimi sem si krajšali ta čas med mojo 'privezanostjo' za računalnik zaradi zloma noge. Hvala in srečno vsem! Adijo! pozejdon

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. mar 2011 22:02

 Morda te bo prepričalo tole: za rakom lahko zboli samo organizem, ki je zakisan!

Glede praznega želodca je zelo velika razlika, ali nekaj pojemo po desetih urah, ko nismo niti pili (kot mine npr. ponoči med večerjo in zajtrkom) ali po štirih urah (med zajtrkom in večerjo) in da smo vmes pili.

pozejdon

Kakor veš.

Ne morem pa mimo dvojega v tvojem očitno zadnjem zapisu, ker lahko zavede koga drugega.

Od kod ti ideja, da lahhko za rakom zboli samo zakisan organizem? Rak je skupini izraz za mnoge bolezni, povzročitelji so različni, trditi torej nekaj takega je pa res nekoliko preveč, no.

Tekočina se v želodcu ne zadržuje, z izjemno beljakovinskih napitkov, skoraj nič časa. Zato pač nima vpliva na obrok 4 ure po pitju, pa 2 ali 1 uro tudi ne. Vsaj v učbenikih, ki govorijo o prebavi, tako piše.

Med zajtrkom in večerjo komaj verjetno minejo le 4 ure.

rimljanka

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

8. mar 2011 22:47

Pri nas pa po novem očitno jem za dva(upam) ni še čist 100% tako da je bil moj zajtrk danes takšen : polovica eno, jogurt in 5 žlic sport muslijev, zraven pa še skodelica proje marec

larci  

član od: 1.2.2010

sporočila: 93

9. mar 2011 7:46

danes: , jogurt z ovsenimi kosmiči, kavica z žličko smetane

larci

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

9. mar 2011 8:11

tulka je napisal/a:

Petya je napisal/a:

prvič sem jih delala s sekljalnikom (takim http://images.ceneje.si/products/thumbnails/ImageHome )

Petya

Petya, si zadovoljna s tem sekljalnikom? Kolikšno prostornino posode ima? Ali seseklja vse ali ostanejo večji delci na dnu posode?



tulka

 

Tulka... posoda je 1l... Zelo sem zadovoljna... nanj sekljam vse, od keksov za rumove kroglice, do peteršilja (za v skrinjo), sadja - smoothije, shake.... Je tudi zelo hiter. Če vidim, da bojo ostali malo večji delci, ga dvignem in pretresem pa je (se malo večji koščki zadržijo na vrhu), ampak je tega zelo malo. Je pa res, da npr. neke zelo male količine ne bo dobro sesekljal... Aja, sem delala lani tut tatarski biftek nanj, brez pripomb. Jaz ga priporočam.

 

 

Danes za zajtrk krofi od včeraj, bela kava.

Lp,



Petya

Sporočilo je spremenil(a) Petya dne 09. 2011 08:13

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

9. mar 2011 10:14

rimljanka je napisal/a:

 Morda te bo prepričalo tole: za rakom lahko zboli samo organizem, ki je zakisan!

Glede praznega želodca je zelo velika razlika, ali nekaj pojemo po desetih urah, ko nismo niti pili (kot mine npr. ponoči med večerjo in zajtrkom) ali po štirih urah (med zajtrkom in večerjo) in da smo vmes pili.

pozejdon

Kakor veš.

Ne morem pa mimo dvojega v tvojem očitno zadnjem zapisu, ker lahko zavede koga drugega.

Od kod ti ideja, da lahhko za rakom zboli samo zakisan organizem? Rak je skupini izraz za mnoge bolezni, povzročitelji so različni, trditi torej nekaj takega je pa res nekoliko preveč, no.

Tekočina se v želodcu ne zadržuje, z izjemno beljakovinskih napitkov, skoraj nič časa. Zato pač nima vpliva na obrok 4 ure po pitju, pa 2 ali 1 uro tudi ne. Vsaj v učbenikih, ki govorijo o prebavi, tako piše.

Med zajtrkom in večerjo komaj verjetno minejo le 4 ure.

rimljanka
Rimljanka to ni moje ideja, to so ugotovili mnogi pametnejši od mene (pa čeprav imam tudi sama doktorat, tega žal nisem dognala jaz). Malo si kaj preberi, jaz se kot rečeneo ne bom več ukvarjala z nedovzetnimi za nova znanja. Zato, literature v roke rimljanka (lahko tudi internet) in adijo! pozejdon

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

9. mar 2011 10:33

Eh pozejdon, pri svojih letih bi pa že morala bit načelna...ne moreš kar en teden govorit adijo in odhajat in prihajat. Kulinarika zleze pod kožo, kaj čmo. Namesto kujanja, ki starejši gospe (pa še z doktoratom iz kemije) sploh ne pristaja, ti lepo udar po mizi in butni ven naslove knjig, avtorje..., pa se boste lepo strokovnjaki iz kemije, biologije, farmacije in kar je podobnega (ponižno priznam, da sama pojma nimam o tem) lahko šli konstruktivno in upam tudi nam razumljivo debato. Zdaj, za rimljanko nas kar nekaj ve, da je poleg Cicibana prebrala še ene par knjigic, ti nas boš mogla pač o tem še prepričat. Trenutno ti ne gre najbolje, kot je videt. Ognjič

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. mar 2011 10:39

marec je napisal/a:
Pri nas pa po novem očitno jem za dva(upam) ni še čist 100% tako da je bil moj zajtrk danes takšen : polovica eno, jogurt in 5 žlic sport muslijev, zraven pa še skodelica proje

marec

Čestitam!

S tem 'za dva' pa ne pretiravati Čeprav je meni tale tvoj zajtrk še v normalnem stanju premalo :)

 

Danes krofi in sveže mleko.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti