Krompir na poseben način-pomoč

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

tema odprta - 4. mar 2011 12:35 | ogledi: 21.230 | odgovori: 39

Pozdravljeni,

iščem recept za prav poseben način priprave krompirja, ki ga nikjer še nisem našla. In sicer ga strežejo v enem od gostišč na Štajerskem, sama sem ga velikrat že jedla kot prilogo na praznovanjih. Zgleda pa nekako takole: krompir je narazan na srednje velike kocke in je kot da bi bil povaljan v nekakšni moki (masi iz moke), zapečen. V bistu to skupaj zgleda kot recimo pečene bučke v testu. Samo tukaj je testo povsem drugačno in zelo tanko, hrustljavo. Meni in družini je ta priloga res božanska. Sama sem ga poskusila narediti že doma, tako da sem krompir narezala na kocke, skuhala, nato povaljala v moki in spekla v olju. Problem je, da mi večina moke odstopi in tudi okus ni takšen kot bi moral biti. Tako, da če kdo ve za ta recept ga res PROSIM če mi ga napiše :)

LP

barbara987

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. mar 2011 12:57

A lahko vprašam v katerem gostišču?

Mamamia

mamamia

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

4. mar 2011 12:59

Barbara 987 poskusi kar v gostišču povprašati za recept, včasih so kje tako prijazni, da povabijo še v kuhinjo in povedo - pa še fino se jim zdi, ko je kdo tako navdušen. Pač prijazno rečeš natakarju, da ti je jed tako zelo všeč in če lahko vprašaš, ali je kakšna možnost, da bi povprašala njihovega kuharja za recept, ker pač božansko kuha in bo vsak kuhar še vesel. pozejdon

neznan uporabnik

4. mar 2011 13:13

To pa tud mene blazno matra sedaj. Jaz sem nareč jedel nekaj podobnega. Ampak tist krompir je bil ravno tak narezan kot pravi barbara pol pa namočen v pivsko testo in fritiran. Pa me sedaj res zanima al je to to, al je samo v moki povaljan?

 

Multivitamin

multivitamin

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

8. mar 2011 9:34

Mamamia to je v enem majhnem gostišču v Vitanju, ki se mu reče Kuzman. Mi smo kar pogosto tam ker je večina sorodnikov iz tega kraja. Sem že vprašala za recept, vendar ga ne dajo. Multivitamin, v pivskem testu ni, ker v bistu se sploh ne vidi, da je kakšno testo, ker je to res takšna tanka plast. Vem, da je moka, samo more biti postopek nekak poseben, ker če ga skuhaš, povaljaš v moki in fritiraš potem skoraj vsa moka odstopi. Tako, da ali je moki dodana še kakšna sestavina, da se prime to na krompir ali pa kot se meni zdi more biti nek poseben način priprave :) barbara987

mojcka123  

član od: 8.9.2008

sporočila: 3

8. mar 2011 9:40

Mogoče ti pa recepta nočejo izdati zato, ker kupujejo zamrznjen krompir in ga potem samo ocvrejo. Malo poglej po trgovinah, če imajo kaj podobnega. Samo ugibam :) LP mojcka123

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. mar 2011 12:01

Tole je sicer na totalno neviđeno in verjetnost, da streljam mimo, je neizmerna....Ampak sem se po nekaj krompirjevih dizastrih vseeno naučila nekaj fint.

Evo, jaz bi krompir narezala na kocke in ga kuhala v kropu kakih dvajestminut. Potem bi ga odcedila in dala v ognjevarno posodo (spodaj nekaj masla) in to pekla v pečici na kakih 150 stopinj kakih 10 minut. Potem bi pa zadevo vzelo ven, polila s tistim testom, moko, smetano s parmezanom in jajcem, whatever....in pekla še kakih 10 - 15 minut na višji temperaturi, toliko, da bi se testo/polivka, lepo zapeklo.

Sicer ne vem, če je to TO, ampak  s takim načinom nič ne odstopi.

Vendelina jr.

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

8. mar 2011 12:17

Morda bi ga pa jaz kuhala 10 min, nato odcedla in povaljala v koruzni moki, dala v vročo ponev in spekla do konca. Na tak način se dela mehiški, vsaj tako so mi rekli v restavraciji. Malčica

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

8. mar 2011 12:31

Kaj pa, če ga po predhodnem kuhanju povaljajo v tapiokini ali riževi moki? Le ugibam. sooonck

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

9. mar 2011 11:25

Hm....da je ocvrti krompirček lepo hrustljav, ga marsi kje pred cvrtjem povaljajo v moki. Ne vem sicer kako velike so te kocke, ampak a je možno, da bo bil surov krompir povaljan v moki in enostavno ocvrt?

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. mar 2011 11:42

Po moje je tako, kot pravi Noa. Če bi nakockan surov krompir lepo povaljala v ostro moko in ga ocvrla v vročem olju (vendar v majhnih porcijah), bi po mojem nastalo nekaj takega, kot opisije Barbara.

Jaz bi se sicer še malo poigrala in v ostro moko zamešala nekaj česna v prahu ali rdeče paprike ali kakšno podobno zadevo

Enkrat sem nekje zasledila, da valjanje krompirja v ostro moko priporočajo, če želimo v pečici speči "cekinčke" - na tanke rezine narezan krompir, pa nam ni všeč, da bi se te rezine med seboj sprijemale.

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti