Žolca

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

tema odprta - 3. mar 2011 16:15 | ogledi: 16.634 | odgovori: 54

Kakšne izkušnje imate s hranjenjem žolce v zmrzovalni skrinji?

as1

neznan uporabnik

3. mar 2011 16:38

Slabe,če misliš doma narjeno. Kupljena gre. Doma narjena pa se zmrznit da, samo pol je frka, ko se odtaja,ker razpade ponavadi rada v juho.

 

Multivitamin

multivitamin

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. mar 2011 17:17

Jaz imam pa dobre izkušnje, tako z govejo kot z ribjo žolco.

Eno in drugo še vrelo, ko je tekoča , vlijem v steklenice, ohladim in zamrznem.

Odtaljeno spet ogrejem, prelijem v modele in ohladim v hladilniku, zdaj ko je pa mraz pa kar na prostem.

Je pa nikoli ne hranim več kot dva, tri mesece.

nola

neznan uporabnik

3. mar 2011 17:27

Ja Nola. Pr nas se redkeje kuha goveja al pa ribja. V glavnem mi delamo iz kurjih nogic, jušnega šopka pa na malo vode. Pol prelijemo to v emo-celje skledo in damo v frižider. Al pa ven na balkon pozimi. Sem pa jaz to enkrat dal na zmrzovanje, ono globoko. Pol sem odtajal pa je vse ratalo nazaj v župo. Tak ohladit ,da je želatinasto pa ok.

 

Je pa blazno dobra meni ena tuja,ki je naprodaj. Je mešanca govedine,perutnine,zelenjave. Velik česna. Mislim vsaj,da ta česen da tisto piko na i pr žolci. Vsaj zame.

 

Bom te pa enkrat poprosil za recept za ribjo.

 

Multivitamin

multivitamin

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

3. mar 2011 23:28

Bom poizkusil z zmrzovanjem, drugo pa na balkon, dokler je še ta mraz. Hvala za nasvet as1

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. jul 2012 19:13

Bom kar tukaj zastavila vprašanje!

vprašanje je za tiste z res dobrim nosom: ko se žolca kuha, a ima mogoče podoben (a razredčen) :) vonj kot prvo kuhanje vampov?

Vanja

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

27. jul 2012 19:39

Vanja_v_ZDA..odgovor je definitivno ne...mož vsako leto pozimi večkrat skuha žolco..ker imamo pač koline in takrat  delamo žolco in tlačenko iz nje...ko se kuha lepo diši po juhi..v žolco pa nikoli ne dajemo vampov,vsaj pri nas ni tega običaja.

Vrtejbenka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

27. jul 2012 20:10

Mislim, da je bilo vprašanje: "... a ima mogoče podoben vonj kot prvo kuhanje vampov?" 

Nikakor ni tak vonj, je pa bolj močan vonj kot juha.

 

Pozdravček!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. jul 2012 20:31

Žolca zagotovo nima neprijetnega vonja (če si to mislila), in se s prvim kuhanjem vampov niti od daleč ne more primerjati.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. jul 2012 21:24

Morala bi napisati "nežen vonj po vampih". Zgodilo se je namreč naslednje: po enem mesecu poslušanja o najboljši ramen juhi, sva bili včeraj za večerjo povabljeni nanjo. Najprej sem seveda opazila, da smo bili mi štirje edini belci, ostali Japonci. :) totalno nabasana restavracija z vrsto neučakanih jedcev pred vrati je na seznamu v enem Michelinovem turističnem vodiču kot najboljša "juharna" te vrste daleč naokoli. 

Ko je juha v veliki skodeli pristala na mizi, jo je sojedka samo potisnila na konec mize, medtem ko je mene skoraj kap, ker je bil vonj po vampih. Ona vonja ni poznala, ker tile tukaj pač vampov ipd. ne jedo, zato ji je samo grozno smrdelo. Čorba sama naj bi bila iz svinjine. S tem, da jaz trdim, da so v njej kuhali tudi želodec. Na netu sem našla recept, ki nekoliko spominja na kuhanje žolce (veliko kosti), a nobenega želodca. Zato mi je prišla na misel ideja primerjave z žolco. 

Bom moral naraščaj ob priložnosti vprašat, kaj da juhi "vampast" okus. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti