Pomoč prijateljici

motalela  

član od: 20.10.2010

sporočila: 25

tema odprta - 2. mar 2011 19:17 | ogledi: 11.753 | odgovori: 54

Zelo me je prizadela prijateljicina diagnoza bolezni, da bo morala na operacijo. Danes je bila že na op

raciji in ne vem kaj naj ji vzpodbudnega napišem na sms, da ji povem da ji skoz stojim ob strani in želim pomagati.Motalela

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

2. mar 2011 19:34

Ne iskat verzov in podobnih misli. Zapiši kot si tu na forumu - iskreno, iz srca. To največ šteje. Zakaj se želimo tudi pred najdražjimi skrivati za verzi in mislimi drugih? Zapiši, da misliš nanjo oz. da si vsekozi v mislih z njo, da verjameš, da bo vse v redu in da ji boš stala ob strani. Torej, iskreno, iz srca... kakor si že sama zapisala.

Jejža

damas  

član od: 24.8.2006

sporočila: 14

2. mar 2011 19:53

Se popolnoma strinjam z Jejžo. Napiši iz srca, to ji bo največ pomenilo. lana

Liguini  

član od: 18.2.2011

sporočila: 23

2. mar 2011 19:56

Se strinjam z Jejžo in Damas-om. Če boš pisala iz srca in to kar misliš, bo prijateljici največ pomenilo. Vsaj meni je, ko se preživljal čas v bolnici. Rajši vsak dan kakšno vzpodbudno besedo, kot pa prvi dan kilometrski sms. LP, Liguini http://kuhinja-s-srcem.blogspot.com

neznan uporabnik

2. mar 2011 19:58

Nič ne piši. Niti ne hodi na obiske. Po operaciji si ljudje 4 do 5 dni želijo miru. Nič obiskov,sms, na ktere pol morajo odgovarjat. V mislih ji stoj ob strani. Pa ji pojdi pomagat po par dneh. Če bo rabila. Če ne bo, počakaj,da mine faza okrevanja.

 

Multivitamin

multivitamin

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

2. mar 2011 20:01

Upoštevaj multivitaminov nasvet.

peter

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

2. mar 2011 20:17

Jaz uporabim čimmanj besed in to je " vse dobro". Mislim, da s temi besedami izrazim vse. franciska

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

2. mar 2011 21:34

Popolnoma se strinjam z multivitaminom. Naj si zdaj vzame čas za okrevanje. Verjemi, da te bo sama poklicala, ko si bo zaželela tvoje družbe in vzpodbudne besede.

tina711983

JulijaDea  

član od: 13.11.2009

sporočila: 72

2. mar 2011 22:02

Če bi jaz prestala operacijo in ležala v bolnici, bi želela vedeti, da moja prijateljica misli name. Pred nekaj leti je moj dober prijatelj umiral za rakom in jaz sem si tudi mislila, da je bolje, da ga ne motim z neumnostmi kot je sms (ker je za obiske itak bil prešibek) in še danes mi je žal, da mu nisem poslala vsaj en pozdravček. Umrl je in jaz se nisem poslovila :( Zato te napake ne bom nikoli več ponovila ... pa četudi bo moja prijateljica šla samo na infuzijo, ker je po trebušni virozi malo dehidrirala, ji bom dala vedeti, da ji želim veliko zdravja in da sem tu, če me bo potrebovala. "Okrevaj čim prej in pokliči kadarkoli, če kaj potrebuješ." ... to bi jaz napisala :) Glede obiskov pa se strinjam z multivitaminom. JulijaDea

neznan uporabnik

2. mar 2011 22:48

Draga JulijaDea,

tvoj prijatelj je umrl zaradi raka. Ne zarad tega,ker mu ti nisi poslala sms. Zelo bolanim ljudem je težko brati sočutne sms in še celo na njih odgovarjati.

 

Tisti,ki vedo,da bodo umrli itak povedo koga hočejo ob sebi, koga pa ne. Težko bolane z možnostjo preživetja in doživetja pa je neumestno spraševati kaj rabijo, ali jim stojite ob strani.

Če ste prijatelji itak vedo,da jim. Tu ni treba nič pisat. Zakaj bolanih ljudi ne pustite pri miru? Če vas prosijo za pomoč ob 10 dopoldne pa bo služba in obveznosti itd. Sms nič ne pomeni, niti verz. Pomeni pa iti,pustiti obveznosti,vzeti namišljeno bolniško in iti tja in stisnit roko ter podarit pogled. V se ostalo pa je pretvarjanje in lasten ego. Češ - moram nekaj - dajte mi rečt kaj??????

 

Naredi, kar čutiš. Kaj za boga sparašuješ kaj naj nardiš prjatlci, po netu?

S tvojo prjatlco je mislim,da vse ok in bo. Ti se vprašaj kaj je narobe s tabo????????????????

Če bi te želela videt,bi ti povedala. Kaj siliš pa si pereš vest tu gor?

 

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

2. mar 2011 22:57

Daj,nisem tak strogo mislil. Samo daj se vprašaj komu je huje? Tebi al njej? Ti maš vsaj nas,ki ti dajemo mnenja tle. Razumeš? Tebi je hudo,kar je normalno. Samo s pretirano skrbjo boš spravila prijateljico v neprijeten položaj. Nehaj mislit samo nase,ampak začni mislit nanjo.

 

Z vsemi iz srca iskrenimi željami ti želim vse dobro. Prav tako prijateljici. Poslušaj nas,nismo vsi po župi sem prplavali.

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti