Pomoč prijateljici

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. mar 2011 18:48

Sicer mi je všeč nolin prispevek, ampak me moti, ker namiguje na to, da smo vsi ljudje enaki in da si želimo istih stvari. Po mojem smo unikatni in zato ne morejo obstajati univerzalna navodila, kako se vesti do bolnikov. Enako alergična sem na razne nasvete v revijah (sploh tistih "ženskih"-ne vem, ali izgledamo bolj naivne) - "kako ga osvojiti", "kako se obnašati v postelji" itd S tega vidika nolin post ni čisto nič drugačen. In taki nasveti se mi zdijo podcenjujoči. Če nam je toliko do bližnjega, da smo zanj v skrbeh in mu želimo vse dobro, potem se moramo potruditi, da izvemo, kaj si želi. In najboljši kjuč do tega je, da smo rahločutni in previdno potipamo. Če človeka že dlje časa poznamo, pa težko brcnemo v temo. In če je naklonjenost obojestranska, potem tudi brca v temo ne bo povzročila katastrofe. No ja... sicer pa v nolinem prispevku piše, da so to navodila za "telebane", tako da-naj bo JanisJoplin Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 07. 2011 18:51

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. mar 2011 19:43

Janis, navodila so bila napisana za telebane....a je treba še kaj prevajati? Dodati slovar referenc? Ali pa počakamo, da se kdo tule javi in napiše, da je blazno užaljen, ker da sam/a pa ni teleban/ka?

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. mar 2011 10:24

Priročniki za telebane so ena najboljših zbirk, kar jih je dosegljivih pri nas. Slaba stran pa je seveda ta, da jih telebani iz principa ne berejo. Potrpljenje, Vendelina, potrpljenje.... Sonja

motalela  

član od: 20.10.2010

sporočila: 25

12. mar 2011 22:07

Že nekaj časa razmišljam o nas ljudeh, a imamo še kaj človeškega čuta v sebi. In ali smo pač taki da sočustvujemo s človekom, ali pa molčimo in drug drugemu privoščimo slabo. Če bi imeli vsi srce na pravem mestu danes v svetu ne bi bilo toliko gorja kot ga je. lp motalela

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. mar 2011 22:21

Hm..... mislim, da je tole malo pomanjkljiva informacija. Razmišljaš? Zelo lepo. In......? Kakšni so rezultati tega razmisleka? Kako smo se odrezali? Lep večer, Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti