Skutine miške

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

tema odprta - 1. mar 2011 10:44 | ogledi: 20.214 | odgovori: 17

Ali ima mogoce kdo recept za skutine miške-podobno,kot jogurtove.Recept je bil v eni od knjig za gospodinjstvo za osnovne šole,pred kakimi 35.leti.Ali pa kakšen drug,samo ne z jogurtom,ker mi okus ni všeč.

nallis

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

1. mar 2011 10:59

http://www.kulinarika.net/recepti/3232/sladice/miske-s-

Tale recept sem našla v bazi receptov. Sama ga sicer še nisem sprobala, glede na ocene pa verjamem, da ratajo prav slastne miške.

Če v iskalnik na Kulinariki vpišeš "miške", ti bo pa ponudil še cel kup drugih receptov.

Blanchy

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

1. mar 2011 11:03

Najlepša hvala za nasvet.Ravno zdaj delam kokosovo torto-plan B.Nsalednjič pa vsekakor miške.Še enkrat hvala,Blanchy. nallis

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

1. mar 2011 13:04

Recept, ki sem ga našla v zvezku, ki ga omenjaš, sicer niso miške, ampak Ocvrti skutni žličniki. Gre pa takole: 250 g sočne skute stresemo skupaj z 80 g sladkorja, 1 vanili sladkorjem, 100 g ostre moke in 2 jajci v skledo in dobro premešamo, da dobimo gladko testo. Če je skuta presuha, bo testo prečvrsto. V tem primeru dodamo 1-2 žlici mleka. Olje segrejemo na 190°C in oblikovane žličnike položimo vanj, dokler niso zlato rumeno ocrvti na obeh straneh. Po želji potresemo s sladkorjem. Upam, da je to to, kar si mislila. Veliko kulinarično-nostalgičnih užitkov ti želim p.s. Recept je iz delovnega zvezka za gospodinjski pouk, ki smo ga uporabljali v osnovni šoli sooonck Sporočilo je spremenil(a) sooonck dne 02. 2011 08:16

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

1. mar 2011 22:55

Nallis, mislim da je to ta recept, katerega iščeš. Ravno sem jih pekla v soboto. Recept je iz knjige Sodobna kuharica, natisnjena leta 1967. 500 g pasirane skute, 2,5 dl mleka, 4 žlice sladkorja, 4 jajca, malo naribane limonine lupinice, (jaz dam pomarančno lupinico), 500 g moke, zavitek pecilnega praška, (sol, rum). Skuto, jajca, sladkor, (sol, rum) in limonino lupinico penasto umešamo. Temu dodajamo po žlicah mleko in moko, presejano skupaj s pecilnim praškom. Dobro stepeno testo poravnamo s posodo. Z žlico režemo lepe koščke in jih ocvremo v vročem olju. Še vroče povaljamo po sladkorju v prahu. Jaz oblikujem polkroge, da nato postanejo lepe okrogle žogice, ki se v olju kar same obračajo. Pečem jih počasi, da se tudi v sredini dovolj spečejo. So zelo okusne in sočne. regina

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

3. mar 2011 19:48

nallis, tisti recept, ki ti ga je ponudila Blanchy, je res super. Ne bo ti žal, če ga poskusiš.

Sicer pa je danes toliko govora o miškah, da se mi že . Miško biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Če ne pa vsaj miting, da vidim tapravo , uno ki kuka iz moke.

Balenka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 19:52

Kolikor sem brala, naj bi bila za cvrtje mišk ravno takšna temperatura olja kot za krofe? Preizkusi se s kuhalnico, kolikor sem uspela prebrat. In koliko časa potrebujejo miške? Glede na to, da so majhne, najbrž okrog 3 min (okrog in okrog)? Preverjam, ker bi res rada, da mi uspejo. Delala pa bom tiste z Blanchyinega linka. Malo me skrbi, ker je nekdo napisal, da so se mu, narejene po tem receptu, sesedle. Mogoče kdo ve, zakaj bi se to lahko zgodilo? Hvala JanisJoplin JanisJoplin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. mar 2011 20:00

Blanchy je napisal/a:

http://www.kulinarika.net/recepti/3232/sladice/miske-s-

Tale recept sem našla v bazi receptov. Sama ga sicer še nisem sprobala, glede na ocene pa verjamem, da ratajo prav slastne miške.

Če v iskalnik na Kulinariki vpišeš "miške", ti bo pa ponudil še cel kup drugih receptov.



Blanchy

Res je dober, menda pride na vrsto na pustno soboto pri meni ponovnoo, danes je bila na vrsti celodnevan služba (pa tak "ta debeli četrtek". Ampak, dokler imamo službo, pa čeprav občasno celodnevno.......

rimljanka

neznan uporabnik

3. mar 2011 20:02

Delala danes te miške, niso se sesedle. Zelo dobre. Sem dala notri tudi nekaj rozin.

Mislim, da je 3 minute kar dovolj. Če jih ne natlačiš preveč na gosto v olje, se same obrnejo.

Maso sem zajemala s čajno žličko in so ravno prav  majhne in simpatične za 1x v usta.

japaja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 20:04

Hvala, japaja komaj čakam..... JanisJoplin

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

3. mar 2011 20:48

japaja po katerem receptu si jih delala?

 

irena66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti