Skutine miške

neznan uporabnik

3. mar 2011 22:29

Po tem Blanchyjevem oziroma Rikovem receptu.

japaja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. mar 2011 13:59

Danes sem naredila skutine miške po Rikovem receptu in so odlične! Ampak nastale so vse sorte oblike, okrogla je bila malokatera. Pa pojma nimam zakaj, ker nimam izkušenj z njimi. Japaja, mi lahko kaj svetuješ? Delala sem jih z žličko, ampak potem se je samo po svoje oblikovalo. Danes bom delala še eno rundo (prva iz polovice mase je šla v 15ih minutah), zato bi bila zelo vesela, če mi lahko kdo čimprej odgovori. Hvala! JanisJoplin

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

5. mar 2011 15:00

JanisJoplin, če miške delaš z žlico, potem so podobne miškam, če pa hočeš imeti žogice, jih že pred pečenjem oblikuješ v polkrog. Kako pridemo do tega, kajti testo je kar mehko? Z majhno zajemalko ali žlico za sladoled... Predno pa zajameš testo, pomoči žlico oz. zajemalko v vroče olje, da se ti ne bo testo preveč prijelo in bo oblika takšna, kot jo želiš - miške ali žogice. Pa lepo peko želim. regina

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

5. mar 2011 16:00

Ko je ravno tema o miškah - tiste na vrhu Šmarne gore so odlične (pa ne samo zato, ker prej eno uro hodiš). Je kdo poizvedel, če je kaka skrivnost v testu? perpetua

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. mar 2011 17:06

Tele Rikove miške, ki imajo v sebi malo pecilnega, se kar same oblikujejo v kroglice, tudi, če jih v olje dajemo z žličko. Je pa res pomembno, da masa nekaj časa počiva.

lp

cervus

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. mar 2011 19:15

Hvala za nasvete. Zdaj so res ratale lepše, bolj okrogle (prej so bili tudi kakšni "črvi" itd...), ampak po mojem zato, ker sem maso pustila dalj počivati. Prvič sem jo pustila uro in pol, drugič pa tri in pol. JanisJoplin

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. mar 2011 21:14

Ojej, pri men je stala samo pol ure.... . Mogoče je pa tvoja prva masa bila preredka?

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti